DOLAR 16,6335 0.64%
EURO 17,6126 0.43%
ALTIN 977,230,88
BITCOIN 347371-2,86%
Isparta
15°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

SEÇİM BİTTİ

ABONE OL
Aralık 10, 2011 19:53
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 SEÇİM BİTTİ

27 Haziran 2011 Pazartesi 13:16

Geçmiş olsun.Bir seçim dönemi daha geride kaldı.Allah’a şükürler olsun ki,üzücü şeyler olmadı denilecek kadar az oldu.Sevinenlerin yanısıra yerinenler de oldu.Ama bu bir yarışsa eğer muhtemel derecelere ulaşılacağı da kesindi.

Benim bu işten biraz zararım oldu tabii ki.Pek sanmazdım ama meğer iddiaya yatkın biriymişim.Gömlek-kravat hediye etmem gerekenler sıraya girdi.Olsun,ben halâ büyük bir sürpriz yaşadığımı iddia ediyor ve seçilenlere muvaffakiyetler diliyorum.

Pekçok kişi seçim arenasında söylenilenlerin geride kalması gerektiğini düşünüyor.Ben de tam tersine asıl şimdi o sarf edilmiş sözlerin gündeme getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.Unutulmaması için.Endişen mi var demeyin,sizin olduğu kadar benim de var.Önemli olan ülkemiz ve ilimiz için birşeylerin müspet yönde değişimi ise,bunun için herkesin işin ucundan tutması lâzım.İktidar-muhalefet,benim için birlikte iş görebilme kaabiliyetleri önemli.Milleti refaha ulaştırsınlarda,nasıl yapabildikleri yerine iyiki yaptılar deyip-hep birlikte alkışlayalım.

Ama kendimde gördüğüm bu hüsnüniyeti seçilmişlerimizde görebileceğimizi sanmıyorum.DEĞİŞTİM diye siyasi gündemde yerini alan ve vatandaşımızın oylarıyla seçilen sayın vekil daha yemin bile etmeden salvolara başladı.Halbuki sükûneti vaad etmişti! Kendisini itidale davet ediyorum.Bu saldırgan ifadeleri istemediğimizi,tasvip etmediğimizi yineliyorum.

Görünen o ki; 4 seçilmişten yalnızca 2 tanesi iktidar,diğer 2’si -pardon 3’ü- muhalefet partilerinden olacak. O ne demeyin,sayın Baydar’da Ispartanın milletvekili olacağım dememiş miydi? Haydar beyde mecliste Baydar beyde.Baydar beyin kendi seçim bölgesinde neler vaad ettiğini bilemem ama Haydar beyin neler yapacağını en çok merak edenlerdenim.Acaba çıkıp ”iktidar oldukta,ben mi sözlerimi tutmadım”diyecek! Çünkü adaylığını açıkladığı andan itibaren söylediği her sözün basına yansımış olanlarını stokladım.Saklıyorum.Diğerlerinin ne dediği önemli değil mi dmeyin hemen,tabii ki önemli.Onlarda stoklarımda.Ama Haydar beyin benim için diğerlerinden farklı olan yanı seçimin çok az öncesi Isparta’nın Valisi olmakla ilintilidir.Tayin edilişini ”görevden alınma” diye yorumlayan ilk mülki amir sanırım kendileri.Emekli biri olarak görevden alınma nedir iyi bilirim.Hatta ”kızağa çekilme” halk tabirini de.İkinci 45 dakikayı beni şaşırtacak kadar iyi değerlendirebilmesi için dua edeceğim.

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP