Bağlantıda Kalın

Faydalı

Sıcak su içmenin sizi şaşırtacak 12 faydası

Yayınlanma

,

Sıcak su içmenin sizi şaşırtacak 12 faydasıSıcak suyun aslında hiç bilmediğiniz ve sizi şaşırtacak 12 faydası;Sıcak su içmenin sizi şaşırtacak 12 faydası1. Kilo verme
Eğer birkaç kilo fazlanız olduğunu düşünüyorsanız metabolizmanızı sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek için sıcak suyun size inanılmaz yardımı olacaktır. Bunu başarmak için güne içine biraz limon sıkılmış sıcak su içerek başlayın. Metabolizmanızı hızlandırmanın yanı sıra sıcak su yağ dokusunun parçalanmasına da yardımcı olacaktır.Sıcak su içmenin sizi şaşırtacak 12 faydası2. Burnun ve boğazın temizlenmesi
Sıcak su içmek soğuk algınlıkları, öksürük ve boğaz ağrısı için mükemmel bir doğal çözümdür. Balgamı çözer ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Bu sayede boğazı rahatlatır, ayrıca burun tıkanıklıklarının giderilmesinde de yardımcı olur.Sıcak su içmenin sizi şaşırtacak 12 faydası3. Regl sancıları
Sıcak su regl sancılarının azaltılmasına yardımcı olur. Suyun ısısının karın kaslarının üzerinde yatıştırıcı ve dindirici etkisi vardır ki bu nihayetinde kasılmaları ve spazmları azaltmaya yardımcı olabilir.Sıcak su içmenin sizi şaşırtacak 12 faydası4. Detoks
Sıcak su detoks konusunda inanılmaz bir yardımcıdır. Sıcak su içtiğinizde vücut sıcaklığınız yükselmeye başlar bu da terlemenize sebep olur. Bu olmasını istediğimiz bir şeydir çünkü toksinlerin vücudumuzdan atılmasına yardımcı olur. En iyi sonuç için, içmeden önce suya bir miktar limon sıkın.Sıcak su içmenin sizi şaşırtacak 12 faydası5. Erken yaşlanmanın önüne geçmek
Toksinleri vücudunuzdan uzaklaştırmak istemenizin bir sebebi vardır: toksinler sizi daha hızlı yaşlandırır. Sıcak su içmek elastikliği azalmış ve serbest radikallerin aşındırdığı deri hücrelerinin kendilerini yenilemesine yardımcı olur böylece cildiniz daha genç ve yumuşak görünür.Sıcak su içmenin sizi şaşırtacak 12 faydası6. Sivilceler ve siyah noktaların önlenmesi
Sıcak su vücudunuzu derinlemesine temizler ve sivilce oluşumunun ana sebeplerini ortadan kaldırır.Sıcak su içmenin sizi şaşırtacak 12 faydası7. Sağlıklı ve canlı saçlar
Sıcak su içmek ayrıca yumuşak ve parlak saçlara sahip olmak için de idealdir. Saç köklerindeki sinir uçlarına enerji verir ve bunları aktif hale getirir. Bu saçlarınızın doğal canlılığını geri kazanmasında ve sağlıklı görünmesinde etkilidir.Sıcak su içmenin sizi şaşırtacak 12 faydası8. Daha fazla saç!
Sıcak su içerek saç köklerinizi uyarmanın bir başka olumlu etkisi de saçlarınızın çoğalması ve daha sağlıklı uzamasıdır.Sıcak su içmenin sizi şaşırtacak 12 faydası9. Kepeğin önlenmesi 

Sıcak su saç derinizi nemlendireceği için, derinin kurumasının ve kepek oluşumunun önüne geçer.Sıcak su içmenin sizi şaşırtacak 12 faydası10. Daha fazla kan dolaşımı ve daha sağlıklı bir sinir sistemi 

Sıcak su içmenin bir başka önemli faydası ise kaslarınızın ve sinir sisteminizin düzgün çalışması için önemli olan kan dolaşımını arttırmasıdır. Ayrıca etrafındaki yağ birikintilerini parçalayarak sinir sisteminizin daha sağlıklı işlemesine yardımcı olur.Sıcak su içmenin sizi şaşırtacak 12 faydası

11. Sindirim
Sıcak su özellikle sindirim için çok faydalıdır. Çalışmalar yemek sırasında veya yemeklerden sonra soğuk su içilmesinin alınan gıdalardaki yağı sertleştirdiğini ortaya koymuştur. Bu bağırsaklarınızın iç duvarlarında yağ birikintileri oluşturarak bağırsak kanserine yol açabilir. Bununla birlikte, içtiğiniz bir bardak soğuk suyu sıcak su ile değiştirirseniz bu sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Ayrıca sıcak su yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlık sorunlarına da iyi gelir.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Faydalı

Kampanya ayı Kasımda akıllı alışveriş nasıl yapılır?

Yayınlanma

,

Yazar:

Sonunda dünyada ve Türkiye’de yılın en önemli alışveriş kampanyalarının düzenlendiği Kasım ayı geldi, çattı.

ABD ve Çin menşeli e-ticaret devleri, “11.11 Bekarlar Günü”, “Black Friday”, “Siber Pazartesi” adları altında global kampanyalar düzenleyecek.

Rekabette global şirketlerden aşağı kalmayan Türk firmaları da aynı günlerde değişik adlar altında alternatif kampanyalarla pastadan pay almaya çalışacak.

Reklam

Kasım ayı boyunca sadece internetten 35 milyon kişinin 300 milyar TL tutarında 500 milyona adede yakın sipariş vermesi bekleniyor.

Bu yüzden hem global hem de Türk e-ticaret firmaları, sanal dünyada düzenledikleri yoğun kampanyalar, reklamlar ile tüketicilere ulaşmanın yollarını arıyor.

Kampanyaların ihtiyaçların en uygun fiyata alınmasında büyük yarar sağlamasının yanı sıra birçok kişinin reklamların etkisiyle kredi kartı limitlerini zorladığı, sonradan pişmanlık duydukları alışverişler yaptıkları da bir gerçek.

Reklam

Türkiye’nin ilk para iadeli alışveriş sitesi Avantajix.com’un Dijital Pazarlama Direktörü Sevda Köseibiş, her biri “indirim mühendisi” olan üyelerinin deneyimlerinden yola çıkarak kampanyalarda dikkat edilmesi gereken konulara ilişkin önerilerde bulundu.

İşte Sevda Köseibiş’ten “İndirim Günlerinde Akıllı Alışverişin Nasıl Yapılacağı” konusunda 7 öneri:

1- İhtiyaç Listesi Yapın: Kampanyalar, reklamlar kafanızı karıştırabilir. İhtiyacınız olmayan şeyler alıp, sonradan pişman olabilirsiniz. Bu yüzden indirim günlerinden birkaç gün önce gerçekten ihtiyaç duyduğunuz ürünlerin listesini yapın.

Reklam

2- Listenizdeki Ürünlerin Ön Araştırmasını Yapın: Listenizdeki ürünlerin hangi marka ve modelini almak istediğinize önceden karar verin. Ürünü internetten almayı düşünüyorsanız önceden mağazaya giderek inceleyin.

3- Alternatif Ürünler Belirleyin: Almayı düşündüğünüz ürünün kampanyaya girmeyeceği ya da siz almadan tükenebileceği ihtimalini de düşünerek alternatif marka ve modelini belirleyin.

4- Fiyat Araştırması Yapın: İndirimin gerçekçi olup olmadığını belirlemek için listenizdeki ürünlerin fiyatlarını hem kampanya öncesinde hem de kampanya döneminde araştırın. Bunu yaparken, internetteki fiyat karşılaştırmaları yapan siteleri kullanabilirsiniz.

Reklam

5- Para İadeli Siteleri Kullanın: İnternette bir fazla tık ile ekstra kazanç sağlamak mümkün. Alışveriş yapacağınız siteye direkt gitmek yerine para iadeli siteler üzerinden giderseniz, bu sitelerin sağlayacağı ek kazanca da sahip olabilirsiniz.

6- Bildiğiniz Mağazalardan Alışveriş Yapın: Kampanya dönemleri kötü niyetli kişilerin de en aktif olduğu zamanlardır. Abartılı indirimlere mutlaka şüpheci yaklaşın. Alışveriş yapacağınız siteyi iyi araştırın. Siteye sosyal medya ya da size gönderilen linkler üzerinden değil, adres çubuğuna ismini yazarak gidin. Güvenirliliğinden emin olduğunuz, bildiğiniz, kurumsal firmaların sitelerinden alışveriş yapın.

7- Kargo Bilgisini İyi Okuyun: Kargonun ücretli mi ücretsiz mi olduğunu araştırın. Bazen ucuz diye alınan ürün, kargo ücretliyse daha pahalıya mal olabilir. Fiyat araştırmasını fiyat+kargo ücretini baz alarak yapın.

Reklam

Köseibiş, Kasım ayındaki yerel ve global kampanyaların Avantajix.com üzerinden takip edilebileceğini bildirdi.

Okumaya Devam Et

Faydalı

Baba olamayan erkeklerin psikolojisine dikkat!

Yayınlanma

,

Yazar:

Aile, Çift ve Evlilik Danışmanı Anila Çelik konu hakkında bilgiler verdi. 

Baba psikolojisi pek çok kişi tarafından merak edilen ve farklı araştırma konularında ele alınmayı başarabilmiş detaylı ve kapsamlı bir psikoloji türüdür. Bir ebeveyn türü olan baba bebeğin hayata gelmesinden büyüyüp bir yetişkin olmasına varana dek her aşamada önemli roller oynayan kişidir. Sebebi bilinmese de yapılan pek çok araştırma babaların çocukların gelişim sürecini anneler kadar katkı sağlayamadıklarını gösterir. Bu durumu neden olan etkenler hem sosyal hem de fizyolojik olabilir. 

Eğer babanızla iletişim kuramadığını düşünüyor, genellikle onu kızdırdığınız varsayıyor ve aranızdaki iletişimi nasıl daha sağlıklı hale getireceğinizi bilmiyorsanız psikolojik açıdan değerlendirmeniz gereken konular var demektir. Bunun için yaşanan süreçlerin birbirinden farklı şekilde ele alınması gerekir. 

Reklam

Ebeveyn olmak pek çok kişi için istenilen ve talep edilen bir durum olsa da bazı insanların böyle bir talebi olmayabilir. Bu durum kesinlikle çok özeldir. Bu sebeple bebeği olmayan çiftlere neden bebek sahibi olmadıklarına dair soru yöneltmek kesinlikle yanlıştır. 

Bazı durumlarda kişiler ebeveyn olmak isteseler bile fizyolojik engellerle karşılaşıyor olabilirler. Bu durum kadınlar için olduğu kadar erkekler için de rahatsız edicidir. Baba olamayan erkek psikolojisi genellikle kendini suçlayıcı şekilde gerçekleşir. Problem ne olursa olsun erkek bir süre sonra sorunun kendisiyle ilgili olduğunu düşünmeye başlar. Pek çok erkek bu süreçte boşanmayı talep edebilir. Boşanmaya duyulan talep ise bir başkasıyla evlenmek ya da çocuk yapmak için değildir. Eşini çok seviyor olsa bile kendisi sebebiyle çocuk sahibi olamadıklarını düşünür. 

Bu gibi bir süreç yaşıyorsanız birbirinizi anlamıyor ve istemeden kılıyor olabilirsiniz. Yaşadığınız problemleri çözmek için birbirinize zaman vermeli, sağlıklı iletişim kuramadığınızı düşündüğünüzde iletişimi ertelemelisiniz. 

Reklam
Okumaya Devam Et

Faydalı

Böbrekleri temizleyen besinler!

Yayınlanma

,

Yazar:

Diyetisyen Rıdvan Arslan konu hakkında bilgiler verdi. 

Böbrekler inanılmaz küçük organlardır. Her gün yaklaşık 200 litre kanı işlerler, fazla su ve atık ürünlerden kurtulurlar, toksinleri atarlar ve vücudun düzgün çalışmasını sağlarlar. Böbrekler vücuttan toksinleri ve atıkları çıkaramazlarsa vücutta birikerek böbreklerin, karaciğerin ve diğer organların normal işlevini engelleyerek halsizlik, mide ağrısı, baş ağrısı, su tutma ve diğer sorunlara neden olurlar. Toksinlerin ve atıkların birikmesi ayrıca böbrek taşlarına, bir golf topu boyutuna ulaşabilen bir kristal kütlesine veya işlenmemiş minerallere yol açabilir. Böbrek taşları Amerikalı yetişkinlerin yüzde 10-15’ini etkiler, ancak beş yaşından küçük çocuklarda da bulunabilir. 

Neden böbreklerinizi temizlemelisiniz? 

Reklam

Toksinleri ve atıkları vücudunuzdan dışarı atmanız için birkaç neden var. Örneğin, böbreklerinizi temizlemek işlevlerini iyileştirir ve şişkinliği azaltır. Aynı şekilde, böbreğinizi temizlemek, belirli yiyecekleri işleme, besinleri emme ve yiyecekleri enerjiye dönüştürme yeteneğinizi geliştirerek yorgunluğu önler. Atıkları ve toksinleri dışarı atmak, potansiyel enfeksiyonu önler ve mesane problemleri riskini azaltır. Benzer şekilde böbrekleri temizlemek ağrılı böbrek taşı olma ihtimalini azaltır, hormonal dengesizlikleri düzeltir ve akne, egzama ve kızarıklık gibi cilt kırılmalarını önler. 

*Elma Sirkesi 

Elma sirkesi, böbreklerin oksidatif stresini önlemede etkilidir. Vücuttaki antioksidan seviyesini yükseltir, kan şekerini dengeler ve kan basıncını düşürür, böbrek sağlığı için optimum koşulları oluşturur. Elma sirkesi, böbrek taşlarını eriten sitrik asit içerir. Sık sık elma sirkesi alımı da böbreklerdeki toksinleri temizler. 

Reklam

* Barbunya Fasulyesi 

Barbunya fasulyesi sadece böbreğe benzemekle kalmaz, aynı zamanda böbrekteki atıkları ve toksinleri uzaklaştırır ve böbrek taşlarını etkili bir şekilde dışarı atar. Barbunya fasulyesi, böbreği temizlemeye ve idrar yolunun işlevini artırmaya yardımcı olan B vitamini, lif ve çeşitli mineraller açısından zengindir. 

* Limon Suyu 

Reklam

Limon suyu doğal olarak asidiktir ve idrardaki sitrat düzeylerini yükselterek böbrek taşı oluşumunu engeller. Limon suyu ayrıca kanı filtreler ve atıkları ve diğer toksinleri temizler. Günlük seyreltilmiş limon suyu alımı, böbrek taşı oluşum oranını azaltır ve böbrek taşlarının en yaygın bileşeni olan kalsiyum oksalat kristallerini çözer. Böbrek taşı olan kişiler için limonu zeytinyağı ile birleştirmek taşların sorunsuz bir şekilde geçmesini sağlar. 

* Karpuz 

Karpuz hafif bir idrar söktürücüdür. Böbrekleri nemlendirir ve temizler. Ayrıca kardiyovasküler sağlığı iyileştiren ve böbreklerin iyi çalışmasını sağlayan likopen açısından da zengindir. Karpuz ayrıca idrarın asitliğini düzenleyen ve taş oluşumunu önleyen çok miktarda potasyum tuzu içerir. Aslında düzenli olarak karpuz yemek böbrek sağlığı için harikadır. 

Reklam

* Nar 

Narın hem suyu hem de çekirdekleri bol miktarda potasyum içerir ve bu nedenle böbrek taşlarının düşürülmesinde etkilidir. Potasyum idrarın asitliğini düşürür, büzücü özelliğinden dolayı taş oluşumunu engeller, minerallerin kristalleşmesini azaltır ve böbreklerden toksinleri ve atıkları dışarı atar. 

* Fesleğen 

Reklam

Fesleğen etkili bir idrar söktürücüdür. Böbrek taşlarını düşürür ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir. Fesleğen ayrıca kandaki ürik asit seviyesini düşürür ve böbrek sağlığını iyileştirir. Esansiyel yağlar ve asetik asit gibi bileşenleri böbrek taşlarını parçalar ve sorunsuz bir şekilde çıkarılmasını sağlar. Fesleğen aynı zamanda ağrı kesicidir. 

* Hurma 

Hurma 24 saat suda bekletilip çekirdekleri çıkarıldıktan sonra tüketildiğinde böbrek taşlarını eritmede ve atmada etkilidir. Hurma lif açısından zengindir ve böbrek taşı riskini azaltmaya yardımcı olur. Hurmanın içerdiği magnezyum böbrekleri de temizler. 

Reklam

* Karahindiba 

Kurutulmuş organik karahindiba veya taze karahindiba kökü (yerden çekilmiş) kullanılarak yapılan çayın tüketilmesi böbreklerin temizlenmesine yardımcı olur. Karahindiba bir böbrek toniğidir, ancak aynı zamanda sindirimi iyileştirmek ve böbreklere ulaşan atıkları en aza indirmek için safra üretimini uyarır. 

Böbrekler için bir diğer etkili temizleme maddesi, idrar yollarını destekleyen, idrar yolu enfeksiyonlarıyla savaşan ve fazla kalsiyum oksalatı uzaklaştıran kızılcık suyudur. Pancar ve meyve suları, idrar asitliğini artıran, struvit ve kalsiyum fosfat birikimini önleyen ve böbrek taşı oluşumu olasılığını azaltan Betain içerir. Diğer etkili temizlik maddeleri hindistan cevizi suyu, salatalık suyu ve kirazlardır. 

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler