Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Engelleri kaldırdılar Eğirdir Gölünde kamp yaptılar

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde bulunan

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde bulunan dünyaca ünlü Altınkum Plajı çok özel misafirlerini ağırladı.

Isparta Üreten Engelliler Derneği, Isparta Nefes Otizm Derneği ve Zirve Engelliler Spor Kulübü, Isparta Görme Engelliler Derneği başkan ve üyeleri Eğirdir’de dünyaca ünlü Altınkum halk plajına kamp yaparak gönüllerince eğlendiler.

Yaklaşık 100 engelli vatandaşı misafir eden Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök; ‘Bugün Isparta’mızın misafirhanesi Eğirdir’imizde gençlerimizle kıymetli evlatlarımızla beraber olmamıza vesile olan dernek başkanlarımıza her birine VE çocuklarımıza teşekkür ediyoruz, ailelerine buraya gelip destek verdikleri için teşekkür ediyoruz. İnşallah bugün ve yarın hoşça bir vakit geçirirler. Bizim her zaman kıymetlilerimiz elimizden gelen desteği de her zaman birlikte belli projeler içinde yaparak hayatımıza devam ederiz.’ dedi.

Isparta Üreten Engelliler Derneği Başkanı Ahmet Erşah Günaydın; ‘Derneğimizi 2018 yılında kurduk, derneğimizin amacı engellilerimizi istihdama kazandırmak. Bu programda bize destek veren Eğirdir Belediye Başkanımız Veli Gök’e çok teşekkür ediyoruz. Programda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.’ dedi.

Isparta Nefes Otizm Derneği ve Zirve Engelliler Spor Kulübü Başkanı Fatime Sarıyıldız; ‘Bizim otizmli aileler ve çocuklarımızla ilgili faaliyetlerimiz oluyor, çeşitli kurslar, çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bugün burada engellilerimizin kendi başlarına yapamadıkları bir faaliyeti yapmak istedik, bu yüzden kamp yapmaya geldik.’ dedi.

Eğirdir Altınkum Plajında 1 gün konaklayan ve kamp kuran engelliler için akşam mangal ve sabah kahvaltı programı tertip edildi.

Programa katılan engelli aileleri ve çocuklarının mutlulukları görülmeye değerdi.