DOLAR 16,6930 0.28%
EURO 17,4103 0.05%
ALTIN 974,170,14
BITCOIN 318879-4,24%
Isparta
20°

AÇIK

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

BASA : Isparta, Belediye Hizmetlerinden memnun

ABONE OL
Haziran 20, 2013 15:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batı Akdeniz Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (BASA) Antalya, Isparta ve Burdur’da toplam 2 bin 390 kişi ile anket çalışması yaptı. Anket sonuçlarını açıklamak için Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan basın toplantısına BASA Genel Koordinatörü Mustafa Geysoğlu, araştırma koordinatörü Muhammet Bener ve siyaset bilimci Mücahit Avcı katıldı.Batı Akdeniz Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (BASA) Antalya’da bin 183 kişi arasında yaptığı anketle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına CHP’nin AK Parti’ye göre daha önde olduğunu belirledi.

BASA’nın yeni kurulan bir enstitü olduğunu belirten Genel Koordinatörü Mustafa Geysoğlu ilerleyen dönemlerde Antalya’nın ilçelerini de kapsayacak şekilde geniş bir anket çalışması yapacaklarını bildirdi. Sonuçlarla ilgili bilgi veren Araştırma Koordinatörü Muhammet Bener ise 2014’te yapılacak olan yerel seçimleri baz aldıklarını belirtti. Ayrıca belediye hizmetlerinden memnuniyet ve hükümet politikaları ile belediye başkanlarından memnuniyetin de anket soruları içerisinde yer aldığını ifade eden Bener, Antalya merkezde bin 183, Isparta’da 602, Burdur’da ise 605 kişi ile hem telefonla, hem de karşı karşıya sorgu yaptıklarını belirtti.
Bener, toplam 2 bin 390 kişi ile yapılan anket sonucu Antalya’da CHP’nin 5 puan farkı ile AK Parti’den önde olduğunu belirlediklerini bildirdi. Isparta’da AK Parti ile MHP arasında rekabet yaşanacağını gözlemlediklerini kaydeden Bener, Burdur’da ise AK Parti’nin önde olduğunu söyledi. Bener Antalya seçmeninin yüzde 30’nun kararını adaylar belirlendikten sonra vereceklerini tespit ettiklerini ifade etti. Bener bu oranın Iparta’da yüzde 52, Burdur’da yüzde 47 olduğunu söyledi. Anket çalışmasında, ‘Aday belli değil, oyumu nereye vereceğimi belirlemedim’ cevabı ile de karşılaştıklarını kaydeden Bener “Adayın ortaya çıkmasıyla daha net söylemek mümkün olacaktır” dedi.

Belediye hizmetlerinden memnuniyet konusunda da çalışma yaptıklarını ifade eden Bener, bu konuda en yüksek oranın Isparta’da yüzde 54 olduğunu bildirdi. Aynı soruya cevabın Antalya’da yüzde 45, Burdur’da ise yüzde 31 olduğunu kaydeden Bener, anket sonucunda belediye hizmetlerinden memnun olan vatandaşların yüzde 14’nün seçimde AK Parti’yi destekleyeceklerini gözlemlediklerini söyledi. Belediye hizmetlerinden memnuniyetin ancak yüzde 50 oranında oya dönüşebileceğini tespit ettiklerini belirten Bener, şunları söyledi:

“Belediye hizmetlerinden memnuniyetlere göre Antalya ve Burdur’da park,bahçe,yeşil alan,çevre düzenlemesinin, Isparta’da yol,kaldırım, asfalt çalışması belediyelerin memnun olunan hizmetlerinin başında geldi. Gereksiz hizmetler olarak Antalya’da tramvay ve durakları, Isparta’da yol, kaldırım ve çevre düzenlemesi, Burdur’da bedesten gösterildi. Şehirlerin en önemli sorunu olarak Antalya’da trafik, Isparta’da işsizlik, Burdur’da işsizlik ve yol-kaldırım yetersizliği ortaya çıktı.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP