Isparta’da binlerce kişi şehidini uğurladı

Isparta - Şubat 4, 2018 3:47 pm A A

Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Yılmaz (25), memleketi Isparta’da yaklaşık 12 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin cenaze namazını, kendisiyle aynı adı taşıyan dedesi kıldırdı.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Yılmaz’ın cenazesi askeri uçakla Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na getirildi. Burada Isparta Valisi Şehmus Günaydın ve ailesi tarafından karşılanan şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı askerler tarafından alınarak, ambulansa konuldu. Isparta merkez Işıkkent Mahallesi Oğuz Sitesi’ndeki baba evine getirilen şehidin naaşı, helallik alınmasının ardından tören için Hükümet Meydanına geçildi.

Cenaze törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tuğgeneral Ömer Faruk Bozdemir, Isparta Garnizon Komutanı Piyade Albay Ferat Vural, Isparta Belediye Başkanı MHP’li Yusuf Ziya Günaydın ve binlerce kişi katıldı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, törende kısa bir konuşma yaptı. Bakan Zeybekci, “Yavrumuzun, Ali’mizin mekanı cennet olsun inşallah. Rabbim bütün sevdikleriyle cennetinde kavuştursun. Cennetin en güzel yerinde Ali’mizi, yavrumuzu ağırlasın inşallah. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Bizi bu halimizle anlamayanlar, bizi bu halimizle asla anlayamayacak olanlar, hiç unutmasınlar ki karşılarında insanlık tarihinin ve dünyanın gelmiş geçmiş bütün milletlerinden daha fazla vatanı için, milleti için, toprağı için, bayrağı için can feda etmiş olan bir millet var. Yüreğimiz yandı. Ama biraz önce babası dedi ki ‘Dimdik ayaktayım. Vatan sağ olsun.’ Dedesi de biraz önce namazını kıldırdı. Yolda gelirken camiden dedi ki ‘Benim adım da Ali Yılmaz. Benim adımı almıştı. Ne mutlu ki adım şehit oldu.’ Bu millet oldukça bu albayrak dalgalanacaktır. Şunu da gayet çok iyi biliyorum ki Ali’mizin silah arkadaşları, arkasında kalanlar, hainlere dünyayı dar edenler Ali’mizin arkasından ‘biz niye şehit olmadık’ diye üzülen milyonlar var. Vatan sağ olsun, başımız sağ olsun, mekanı cennet olsun. Alim huzur içinde ailesini cennetin kapısında beklesin inşallah” diye konuştu.

GARNİZON ŞEHİTLİĞİNDE DEFNEDİLDİ

Daha sonra askerlerin omuzladığı şehidin naaşı top arabasına konularak Isparta Garnizon Şehitliği’ne götürüldü. Törene katılanlar “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları attı. Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Yılmaz, dualar eşliğinde toprağa verildi.

Isparta - 3:47 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER