AK Parti ve CHP’den ITSO’ya ziyaret

Isparta - Ocak 19, 2018 10:01 pm A A

AK Parti Isparta İl Yönetimi’nin Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde Isparta’nın ekonomik büyümesi ile ilgili işbirliği ve projeler konuşuldu. AK Parti İl Başkanı Zabun, Isparta’nın ekonomisini güçlendiren ve ihracatını artıran işadamları ile bu yönde önemli çabalar harcayan ve projeler üreten ITSO Başkanı Başdeğirmen’e teşekkür etti.
AK Parti İl Başkanı Osman Zabun ve yönetim kurulu üyeleri Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı ziyarette, Isparta’nın gelişmesi büyümesi ve ekonomik güçlenmesi adına projeler ve işbirliği çalışmaları konuşuldu.

ITSO Başkanı Başdeğirmen, ekonomik verileri açıkladı ve Isparta’nın 2023 ihracat hedefine emin adımlarla ilerlediğini söyledi. AK Parti İl Başkanı Zabun da Isparta’nın ekonomisini güçlendiren ihracatını artıran işadamlarına ve bu yönde önemli çabalar harcayan ve projeler üreten ITSO Başkanı Başdeğirmen’e teşekkür etti.

ITSO Başkanı Başdeğirmen ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Yeni yönetim yeni yüzler yeni arkadaşlar, kongrenizden sonra daha önceden hizmet eden arkadaşların yanında yeni yüzleri de görüyoruz.Bizler, Isparta’nın gelişmesi anlamında her türlü projede birlik beraberlik içinde çalışmak hizmet etmek istiyoruz. Hepimizin amacı Isparta’ya hizmet etmek. Ispartamıza hizmet etmek sizlerle birlikte olmak desteğinizi almak önemli. Bizim de ülkemizin büyüme hedeflerine yönelik hedeflerimiz var. Örneğin ülkemizin ihracat hedefi 500 milyar dolar bizim hedefimiz de 500 milyon dolar.

Ispartamızın ihracatı istikrarlı şekilde artıyor. Geçen yıla göre 30 milyon dolar artırdık. Bu yönde Isparta Ticaret ve Sanayi Odamız olarak projeler üretiyoruz . son yıllarda baktığımızda ülke ekonomimiz çok iyi yerlere gidiyor. Ülkemize karşı oynanan her türlü oyuna karşı ülkemizin büyümesi dünyaya verilen bir mesajdır. Türkiye’miz çok güçlü bir ülke. Bunun yanında savunma sanayide büyümemiz çok önemli. Ülkemiz 2017 yılında ilk çeyrek de yüzde 5.2 ikinci çeyrekte de yüzde 5.1 iken üçüncü çeyrekte 11. 1 oranında büyümüşüz. Ekonomik gelişmeler bizleri mutlu ediyor. Ticaret ve Sanayi Odası olarak Isparta’ya birlikte hizmet ekmek istiyoruz. Kurum olarak, ekonomik çalışmalarımızın yanında sosyal çalışmalarımız da var. Sizlerin bizlere vereceği her türlü manevi destek bizleri daha iyiye götürecektir. Bizlere yol göstermeniz anlamında sizlere ihtiyacımız var. Ziyaretiniz için teşekkür ediyoruz.

AK Parti İl Başkanı Zabun da konuşmasında şu konulara değindi:

“Sayın Başkanımıza ve ekibine böyle bir hizmet binasını kazandırdıkları ve ilimizin ekonomisinin güçlenmesine ihracatının artmasına destek verdikleri için teşekkür ediyoruz. Kongremizi gerçekleştirdik, yeni görev alan arkadaşlarımız var. Yeni görev alan arkadaşlarımızla gerek Ticaret ve Sanayi Odamız gerekse diğer sivil toplum kuruluşları ile diyaloglarımız ve çalışmalarımız devam edecek. Siyaset ve memleketin kalkınması adına siyasetle birlikte bütün sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının el birliği ile bu sürece katkı sağlaması önemli. AK Parti ailesi olarak odamız başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Sayın başkanımın çabaları ile böyle bir hizmet binasını Isparta’ya kazandırdık.

Ticaret ve Sanayi Odası ciddi anlamda elini taşın altına koydu. Bu eserin ortaya çıkması noktasında diğer kurumlarda katkı sağladılar. Böyle bir bina Isparta’ya kazandırıldı. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Tüccarımızın, esnafımızın sıkıntılarının aşılması ve motivasyonunu artıracak enerjisini yükseltecek maddi ve manevi anlamda her türlü desteği Milletvekillerimizle birlikte ortaya koymaya devam ediyoruz. Bunların sonucu olarak tüccarımızın esnafımızın çalışkanlığı sayesinde hamdolsun Ispartamızda ihracat rakamlarını artıran bir görünüm ortaya koyduk. Bazı sıkıntıları ülke olarak yaşıyoruz. Ama şunu bilmemiz gerekiyor geride bıraktığımız 15 yıllık iktidarımız dönemimizde hiçbir zaman şer odaklarına taviz vermedik ve onlara rağmen büyümeye devam ettik ve her türlü sorunun üstesinden gelmeyi başardık. Ülkemizin refah düzeyinin artırılması ve ekonomik güçlenmesi yani hem sosyal hemde ekonomik anlamda büyümesi devam etti. Bu konuda Sayın Başkanıma ve işadamlarına teşekkür etmek istiyoruz. Onların emeği büyük.

Bunların yanı sıra, 2019 yerel seçimleri ve 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Gerekli çalışmaları yürüteceğiz. 2019 yerel seçimleri de hedefimiz iktidarın gücüyle yerelin gücünü birleştirmek. Isparta’nın önünü açmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Isparta, 2019 Mart ayını sabırla bekliyor. Biz de tüm gayretimizle geçmişten aldığımız tecrübelerle milletimizin önüne en iyi şekilde çıkacağız. Isparta’nın vizyonunu ufkunu genişletmesi ve şehrin kalkınması gerekiyor. Herşeyi ben bilirim ben yaptım mantığı ile yapmak mantıksızdır. Biz buna karşıyız. Bu zamana kadar yaptığımız hizmetleri katlayarak devam edeceğiz. Buna inancımız tamdır. Bu vesileyle bizlere ev sahipliği yapan Sayın Şükrü Başdeğirmen Başkana ve yönetimine teşekkür ediyorum.”

CHP’den ITSO’ya ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni seçilen İl Başkanı Ahmet Kürkçü ile yönetim kurulu üyeleri, CHP Merkez İlçe Başkanı Kamil Cem Erdal ve yönetim kurulu üyeleri Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen Başkan Yardımcısı Metin Çelik ile yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, Isparta’nın ekonomik durumu konuşuldu.

Ziyarette konuşan CHP İl Başkanı Ahmet Kürkçü, yeni seçilen yönetimi ile birlikte Isparta’nın sorunlarına yönelik ITSO ile istişare içinde olmak istediklerini söyledi. Kürkçü şöyle devam etti:

“Isparta Ticaret ve Sanayi Odamızın çalışmalarını yakından takip ediyoruz kendilerini tebrik ediyoruz. Isparta demek ticaret ve sanayi demek, sayın başkanımız çok iyi çalışıyor, kendisine başarılar diliyoruz. Özel sektörü her zaman destekleyen bir anlayış içerisindeyiz. Sıkıntılarımız tabiî ki var özel sektör ve çalışanlarda ancak bunu elbirliği ile aşacağımızı düşünüyoruz. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Isparta’ya önemli bir potansiyel Başkanımız önemli atılımlar yapıyor. Tebrik ediyoruz. “

Merkez İlçe Başkanı Kamil Cem Erdal da, Sivil toplum kuruluşlarına önem verdiklerini ve farklı projelerde bir araya gelmek istediklerini belirtti. Erdal şunları söyledi:

“İl İlçe yeniden yapılandırdık sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket etmek istiyoruz. Sizleri ziyaret ediyoruz. Projelerimiz var. Ispartamızla ilgili neler yapabiliriz, hep birlikte diyalog halinde değerlendirip hizmet edeceğiz. Sizlerin de projelerimize katkı sağlamak isteriz. Önemli olan işbirliği ve diyalog biz bunu çok önemsiyoruz. Vatandaşımızın sorunlarını önemsiyoruz ve çözüm bulmak için çalışmalar yapacağız. Bu bina Isparta için muazzam bir bina oldu oda üyesi olarak sizlere teşekkür ediyoruz. Isparta’ya kim bir çivi çakıyorsa onun destekçisi olalım. Teşekkür ediyoruz.”dedi.

ITSO Başkanı Başdeğirmen, Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm partilere eşit mesafede olduklarını belirterek, Isparta için yapılan ve ilin gelişmesi büyümesi ve güçlenmesi adına oluşturulan tüm projelere destek vermekten mutluluk duyacaklarını belirterek, “CHP İl Başkanı ve Yönetimine Merkez İlçe Başkanı ve yönetimine bizleri ziyaret ettiği için teşekkür ediyoruz. Siyasi partilerin amacı ülkemizi iyi yerlere taşımak için mücadele etmek. Bizlerde Isparta ekonomisini daha iyi yerlere taşımak için mücadele ediyoruz. Ekonomik ve sosyal alanda güçlenmek için çalışıyoruz. Biz sadece ekonomiyle ilgili değil sosyal alanda da başarı için çalışıyoruz. Amacımız, el birliği ile üyelerimize en iyi hizmeti vermek. Yeni bir binaya taşındık ve bu binamızda da üyelerimize ve Isparta’ya en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz. “dedi.

Isparta - 10:01 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER