Site icon Gazete32

HİZMETİN EN İYİSİ

Çöp konteynırları kaldırılarak yerine otomobil park edince çöpler kaldırımlarda birikiyor. Halen daha Isparta’nın talebe yoğunluğu ile bilinen Cumhuriyet Caddesi arka sokaklarına önem verilmiyor.

Bilhassa işyerlerinin kalabalık olduğu 1602 – 1603 – 1605 sokakları bakımsız, dağınık ve pislik içersindedir. Kafelerin bulunduğu sokaklarla kıyaslayabilir misiniz? Desenli asfaltlar kendinin gösteriyor. Hizmetin en iyisini simgeliyor.

Bu sokaklarda, kaldırımlarda yığılmış bir çöp bulamazsınız ama yukarda bahsettiğim 1603. Sokakta kaldırım üzerine ve köşesine birde yanında elektrik trafosu olunca çöp toplama memuru depo gibi kullanıyor.

Sizin buradan geçmeniz mümkün değildir. Konteynırın kalktığı veya kaldırıldığı bu köşeye otopark yapılınca bu civarın insanları çöplerini soksak ortalarına ve kaldırım üzerlerine koymaktadır. Tefal mağazası önündeki çöp Konteynırı nereye gitmiştir? Hemen arkasındaki yine köşede duran çöp Konteynırı neden kaldırılmıştır?

Sürekli olarak otopark yapan gece gündüz kaldırılmayan otomobillerin altı pislikten geçilmiyor çünkü yıkanmıyor. Altında ne varsa bulabilirsiniz. Vatandaşın kullanma hakkı olan kaldırımların çöp toplama yeri olarak değil de geçiş hakkı olarak kullanılmasına önem vermek en güzel şeydir.

Birisi motosiklet koyar diğeri ise bisiklet koyar daha başkası kendi iş yeri mağazası reklamını koyarsa diğerleri ise kapısının çıkış önlerini dahi aralıksız otomobil park ederse siz bu sokağa ne sıhhi can kurtaran ne itfaiye sokamazsınız. İnsan hakları bunu neresindedir. Hizmetin en iyisi insanlara yardımcı olandır. Bunun gayrisi yalandır.