Bağlantıda Kalın

Isparta

Zabun’dan tokat gibi cevap

Yayınlanma

,

AK Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun, Basın Kulübü’nde yine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Programın dün akşamki konuğu olan Osman Zabun, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın kendisi ile ilgili söylediği, ‘Sarı çizmesini çok aşmasın’ sözlerine de cevap verdi.

Gazeteciler Mehmet Erçakır ve Soner Toros’un hazırlayıp sunduğu Basın Kulübü programına konuk olan AK Parti İl Başkanı Osman Zabun’un, ‘Atatürk tarafsız değildi’ sözlerine cevap veren Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Batuhan Güldiken’in sözlerini de değerlendirdi. Güldiken’in, “Atatürk miting yaparak hiçbir parti adına oy toplamamıştı” sözlerine Zabun, “Atatürk milletten taraftı.

MİLLET MENFAATİNİ DÜŞÜNMENİN NESİ KÖTÜ?

Reklam

Milletin menfaatlerinden taraftı. Halkın menfaatlerinin düşünülmesinin nesi kötü?” diye sordu. Zabun şöyle devam etti: “Atatürk’ün vermiş olduğu mücadeleye detaylı olarak bakamıyorlar. Benim onlara tavsiyem o sürece detaylı olarak bir baksınlar. Her yerde Atatürkçülük diyerek altı boş Atatürk’ü anlamaktan uzak bir duruşun içinden çıksınlar. Atatürk’ün o zamanki duruşu milletin menfaatlerinden yana bir duruşu vardır. Atatürk bunu yaparken milletle diyaloglarını koparmamış ve millet menfaati olarak düşünmüştür.  Bunu söyleyen arkadaşlar o zaman buna bir baksınlar. CHP, Atatürk partisidir diyerek Atatürk’ü tüm halkı kuşatıcılığının içinden çıkardılar yıllarca. Onu bir kalıba hapsettiler. Bu zihniyet çok ciddi problemler üretmiş bir zihniyettir. Atatürk’ü kendi tekellerine almıştır. Atatürk ün ülke millet meselelerine bakış açısına sahip olduğunu biz biliyoruz. Siyasi konjonktürde yer alan herkes millet menfaatinden yana taraf alan bir duruş ortaya koymuştur. Dış manipülasyonlardan uzak oluğumuzu söyleyemeyiz. Bunu defalarca gördük. Milletini ülkesini seven herkesin duruşunu ortaya koyduğunu defalarca söyledik. Ülke menfaatinden yana olmanın nesi kötü? Bir ülke milletin tarafı vardır bir de ülke huzuruna çomak sokmaya çalışanların tarafı.”

KRUVAZE CEKET, KOLALI GÖMLEK JİLET GİBİ PANTOLONLA VOLTA ATMAYA BENZEMEZ

Osman Zabun, Yusuf Ziya Günaydın’ın kendisi ile ilgili ‘sarı çizmeli’ benzetmesine de cevap verdi. Zabun şöyle konuştu:  “Sarı çizme dediğimiz şey emeğin sembolüdür. Biz gerekirse o sarı çizmeleri de giydik ve oralardan geldik. Biz Sayın Günaydın gibi kruvaze ceketimizi, kolalı gömleğimizi jilet ütülü pantolonumuzu giyip de volta atmadık. Sayın günaydın sarı çizmeyi sadece vitrinlerde görür. Bir de televizyonlara çıkacağı zaman giyer. Ben o sarı çizmelerle köyümüm çamurlarını çiğnemekten onur duyarım.”

Reklam

BİZDEN DESTEK İSTEMEDİ

Basın Kulübü’ne önceki akşam konuk olan Yusuf ziya Günaydın’ın hayvan barınağı ile ilgili, “Barınağın her şeyi tamam ancak 9 aydır bakanın masasında bekliyor” sözlerini değerlendiren Osman Zabun, “Sayın başkan hayvan barınağı ile ilgili durumu son süreçte duyurdu ama bizden bir destek istemedi. İsteseydi destek verirdik. Bakanımızın masasına götürmüş. Çok detaya girmek istemem kendisiyle ilgili. Sayın günaydın bu şehrin belediye başkanıdır. Belirli oranda temsilcisi konumundadır. Şehre aktarılacak yatırım konusunda bizlerle masaya oturulması gerekir” dedi.

BELEDİYE GELİRSE DETSEK VERİRİZ

Reklam

Sav bölgesindeki koku rahatsızlığının üst boyutlara çıktığını belirten bir izleyicinin sorusunu cevaplayan Osman Zabun, “Sav bölgesindeki sorun arıtma ilgili sorun. Bizde rahatsız oluyoruz bu sorundan. Burada temel görev belediyeye düşüyor belediyenin görev alanı içeresinde olan bir konuda belediyeyi devre dışı bırakarak bir hamle yamamız uygun olmaz. Belediye bir anlayış, proje ortaya koyarsa AK Parti olarak her türlü desteği veririz. Ancak bu zaten tek başına belediyenin ekonomik olarak çözebileceği bir konu değil bakanlığın desteğine ihtiyacı var. Proje ve alt yapı çalışmaları oluşturulursa biz destek veririz.” dedi.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Başkan Tural şoförlerin gününü kutladı

Yayınlanma

,

Yazar:

30 Kasım Dünya Şoförler Günü dolayısıyla Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, ilimizde taşıma hizmeti veren şoför esnafını ziyaret etti.

Berberinde Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yücedağ ile birlikte taksi, halk otobüsü, servis ve tır şoförlerini ziyaret eden Başkan Tural, tüm şoförlerin günlerini kutladı. Başkan Tural “Bugün Dünya Şoförler Günü. Canımızı ve malımızı emanet ettiğimiz, Direksiyon başında saatlerce mesai harcayarak evine ekmek götüren en asil duygunun insanı şoförlerimizin günü. Gece gündüz demeden araca yüklediği yükü, gideceği yere kadar her türlü zor şartlar altında emek harcayarak ulaştırmaya çalışan bizleri sağ salim sevdiklerimize kavuşturan bütün şoförlerimizin Dünya Şoförler Gününü kutlar, kazasız belasız sürüşler, bereketli kazançlar dilerim” dedi. Şoför esnafı da bu duyarlılığından dolayı Birlik Başkanı Tural’a teşekkür ederek, Başkan Tural’ın her zaman şoför esnafının yanında olduğunu ifade ettiler. Ziyaretlerde şoför esnafı, beklenti ve taleplerini de Birlik Başkanı Ahmet Tural’a ilettiler.

Okumaya Devam Et

Isparta

Sav Belediyesi Sosyal Tesislerinde El Yapımı Lezzet Şöleni

Yayınlanma

,

Yazar:

Sav Belediyesi Sosyal Tesisleri, şehrin lezzet dolu dünyasına renk katıyor! Pasta tutkunlarına özel olarak düzenlenen pasta kurslarının başarılı kursiyerleri, el emeği göz nuru ürünleriyle şimdi sizi bekliyor. Kursiyerlerin özgün tarifleri ve ustalıklı elleriyle hazırladığı pasta ve tatlı çeşitleri, sizleri unutulmaz bir lezzet yolculuğuna davet ediyor.

Bu eşsiz ürünleri edinmek isteyenler için, Sav Belediyesi tesislerinde özel bir satış yapılıyor.
Lezzet dolu anların mimarları olan kursiyerlerin hazırladığı ürünler, enfes tatlarıyla dikkat çekiyor. Siz de bu lezzet şölenine katılmak ve damak zevkinizi şımartmak için Sav Kasabasına uğrayabilirsiniz.

Sosyal tesiste gerçekleşecek bu etkinlik, pasta ve tatlı severleri buluşturacak. Elde edilen gelirlerle kursiyerlerimize destek olacak ve onların bu yaratıcı süreci sürdürmelerine katkı sağlanacak.

Reklam

Unutulmaz bir tatlı deneyimi yaşamak ve kendi damak zevkinizi keşfetmek için Sav Belediyesi Sosyal Tesislerine gidebilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Isparta

Vali Baruş, Yalvaç ilçesini ziyaret etti

Yayınlanma

,

Yazar:

Vali Aydın Baruş Yalvaç ilçesine çalışma ziyareti düzenledi. Bu kapsamda Tokmacık, Kurususarı ve İleği köylerinde vatandaşlarla buluşan Vali Baruş, Yalvaç ilçe merkezinde de muhtarlar toplantısı düzenledi.

Ziyaretlerine Tokmacık köyünden başlayan Vali Baruş, buradaki vatandaş buluşmasında “Bu toplantıları düzenlemedeki amacımız, vatandaşımızın özellikle ihtiyacı olan konularda zamanında müdahale etmek ve köylümüzün menfaati için el birliğiyle güzel işler yapmaktır” diye konuştu. Ardından vatandaşların talep önerilerini dinleyen Vali Baruş, iletilen konularla ilgili beraberindeki yetkililerden bilgi aldı.

Köyde ikamet eden Gazi Nevruz Dalı da ziyaret eden Vali Baruş, Gazi Dal ve ailesiyle bir süre sohbet ederek herhangi bir talebi olup olmadığını sordu.

Reklam

Buradan Kurusarı köyüne geçen Vali Baruş, vatandaşlarla bir araya geldi. Yaptığı açıklamada ziyaret amaçlarının köylerde varsa sorunları ilk ağızdan dinlemek olduğunu söyleyen Vali Baruş, köylerde vatandaşlarla bir araya gelmenin kendilerini son derece mutlu ettiğini belirtti.

Vali Baruş “Biz köylerimizin daha yaşanabilir halde tutulmasını ve en azından hayatının belli bir dönemini şehirlerde geçiren insanların geri dönüşü için daha teşvik edici olma mahiyetinde çalışmalar yapmaya gayret ediyoruz.  İçme suyu, kanalizasyon, elektrik gibi hizmetler temel insanı hizmetler. Biz bunları her vatandaşımız için ayrım gözetmeksizin sağlamak durumundayız. Bunları da vatandaşlarımıza ulaştırdığımız takdirde köy hayatındaki sosyal canlılığın nispeten de olsa devam edebileceğini düşünüyoruz. Ayrıca köylerimizdeki tarımsal faaliyetleri desteklemek için Tarım Müdürlüğümüz projelere destek veriyor, tarım bakanlığımızın destekleri var, bunlardan yararlanmaya çalışalım. Yine Kaymakamlığımızın sosyal yardımlaşma vakfı üzerinden desteklediği bazı projeler olabiliyor, onlardan da yararlanma imkanına sahipsiniz” diye konuştu.

Köyde bulunan Kur’an kursunu ziyaret eden Vali Baruş, kursiyer kadınlarla bir süre sohbet ederek derslerinde başarılar diledi.

Reklam

Ardından İleği köyünü ziyaret eden Vali Baruş, vatandaşlarla bir araya geldi. Burada “Bu ziyaretleri yapmadaki tek amacımız; köylerimizi yakından tanımak ve görmek. Muhtarlarımızın ve kaymakamımızın daha önce vermiş olduğu bilgiler çerçevesinde İl Özel İdaremizin yapmış olduğu çalışmaları da değerlendirerek, köylerimizin ihtiyaçlarını ilk elden sizlerden de bir defa dinlemek, ondan sonra daha sağlıklı bir kanaate vararak bu verdiğimiz hizmetlerin kalitesini arttırmak, sizlerin de köyde olan yaşamınızı kolaylaştırmaktır.” şeklinde açıklamalarda bulunan Vali Baruş ardından vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.

Köy ziyaretlerinin ardından Yalvaç ilçe merkezine geçen Vali Baruş, geçtiğimiz ay temeli atılan Mustafa Büyükkutlu Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Buradan Yalvaç Antik Kent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’ne geçen Vali Baruş, ilçede görev yapan köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Toplantının başında bir konuşma gerçekleştiren Vali Baruş muhtarlara önemli konularda açıklamalarda bulundu.

Reklam

Vali Baruş özetle şöyle konuştu:  “Özellikle köylerdeki kırsal hayatın aksamadan devam etmesi lazım. Bunun için de biz altyapı çalışmalarında İl Özel İdaresi olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yine Kaymakamlığımız bünyesinde KÖYDES projeleriyle birlikte köylerimizin öncelikle içme suyu sorunu olmak üzere kanalizasyon, yol ve diğer altyapı sorunları çözülmeye çalışılıyor. Tabii bu altyapı çalışmalarını yaparken bizi sınırlayan nokta maliyet konusu, mali olanaklarımız el verdiği müddetçe biz bu sorunların üzerine gidip çözmeye çalışıyoruz. Ama bunlar bir program dahilinde yapılıyor. Dolayısıyla bu yıl yapamadığımız zorunlu altyapı çalışmaları varsa inşallah önümüzdeki sene hem KÖYDES programında hem de İl Özel İdaresi olarak çözmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Bunun dışında Yaşadığınız mahallelerde huzur ve güvenliğin sağlanması, asayişin sağlanması çok çok önemli bir husus. Huzur ve güvenlik olmadan diğer konular zaten ikinci planda kalıyor. İlçe merkezinde ve köylerimizde vatandaşlarımızın rahatça hayatını sürdürebilmesi, hiç korkmadan caddesine sokağına adım atabilmesi, çocuklarını güvenli bir şekilde eğitime gönderebilmesi için her türlü trafik ve güvenlik önlemini almaya çalışıyoruz. Buralarda aksama varsa onu da sizlerden dinlemek isteriz.

Bunun dışında köylerimizde dikkat edeceğimiz husus, özellikle hırsızlık ve dolandırıcılık suçlarına karşı muhtarlarımız vatandaşlarımızı mutlaka uyarsınlar. Muhtarlarımızın dikkatini çeken bir husus olduğu takdirde hemen jandarma ve emniyete haber versinler. Bunlar çok önemli çünkü özellikle son zamanlarda duyduğumuz bu dolandırıcılık meseleleri beni çok üzüyor. Yani vatandaşımızın telefon yoluyla, başka yollarla parasının alınması gerçekten üzücü bir olay. Onun için mutlaka uyanık olmak gerekiyor, sık sık uyarılar yapmamız lazım. Yine köylerimize izinsiz bir şekilde giren yabancı araçlar varsa onların da ihbar edilmesini istiyoruz. Hırsızlık olaylarına karşı yabancı araçlar konusunda dikkatli olmamız lazım.

Reklam

Onun dışında değerli muhtarlarımız, tarımsal desteklerden vatandaşımızın yararlanması için mutlaka elinden tutup tarım teşkilatına götürmemiz lazım veyahut da tarım teşkilatından bilgi almak istiyorsak oradan birilerini davet edip köyümüzde vatandaşın bilgilendirmesini temin etmemiz lazım. Devletimizin sağlamış olduğu destekler var. Gerek tarımsal alet edevat konusunda gerekse kurulacak tesis konusunda destekler var.

Suyumuzu tasarruflu kullanalım lütfen. Şu anda kış mevsimi geldi biraz yağışlar başladı ama önümüzdeki sene yine bizi önemli sorunlar bekliyor, hem içme suyunda hem sulama suyunda. Sayaç  taktırmayan köylerimiz varsa mutlaka taktırsınlar. Çünkü bunu denetleme imkanınız yok başka türlü. Yani bahçesinde suladığı suyun ne kadar harcadığını denetleyemediğinize göre bu sefer su kıtlığı çektiğinizde de bize şikayet etmeye hakkınız olmaz. Eğer kaynağınız yeterliyse, depolardaki suyunuz yeterliyse bunu kontrol etmemenizden kaynaklı bir su kıtlığı yaşanıyorsa, köyde bundan muhtarımız sorumlu.”

Ardından daire müdürleri söz alarak ilçede yapılan çalışmalar ve muhtarların dikkat etmesi gereken hususular konusunda bilgilendirmede bulundular.

Reklam

Toplantının ikinci bölümünde ise muhtarlar söz alarak talep ve önerilerini Vali Baruş’a ve beraberindeki daire müdürlerine ilettiler.

Toplantı sonrasında Şehit Emniyet Bekçisi Durmuş Yıldırım’ın eşi Emetullah Yıldırım ve kızı Ayşe Yıldırım’ı ilçe merkezindeki ikametlerinde ziyaret eden Vali Baruş, Yıldırım ailesine taziye dileklerini yineleyerek ailenin herhangi bir talebi olup olmadığını sordu, aileyle bir süre sohbet etti.

Vali Baruş ilçede son ziyaretini, balık işleme faaliyetleri yürüten Ayvaz Balıkçılık isimli firmaya gerçekleştirdi. 2022 yılında ilçenin gelir vergisi rekortmeni olan firma sahibi Lütfi Ayvaz’a plaket takdim eden Vali Baruş tesiste yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler