Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zabun, yeni yönetimi kamuoyuna tanıttı

AK Parti’nin yeni İl

AK Parti’nin yeni İl Başkanı Osman Zabun, yeni yönetimini Isparta kamuoyuna tanıttı. Zabun yeni yönetimini “seçim teşkilatı” olarak gördüklerini belirtti ve önemli açıklamalarda bulundu.AK Parti Isparta İl binasında düzenlenen tanıtım toplantısına milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel, Belediye Başkan Adayı Nuri Uzaktaş, ilçe belediye başkan aday adayları, il genel meclis üyeleri ve partililer katıldı.

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, MHP’nin İstanbul Esenyurt’ta açtığı seçim irtibat bürosuna, MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Acar’ın ziyareti sırasında ateş açılması ve bir kişinin hayatın kaybettiği olayla ilgili başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

BU TEŞKİLAT ÜÇ SEÇİM SÜRECİNE GİRECEK

Bir önceki dönem İl Başkanı olan Nuri Uzaktaş’ın Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmesi sonrası il başkanlığı sorumluluğunun şahsına verildiğini anımsatan Zabun, “ Partimizin kuruluşundan bu yana öz verili çalışmalar yürüten geçmişteki tüm teşkilat mensuplarımıza ve seçim dönemlerinde tüm karalama kampanyalarına, suni gündemlere rağmen bizlerden desteğini esirgemeyip her seçimde desteğini artıran milletimiz şükranlarımızı sunuyorum. Onların oyları bizim için çok önemli. Hem de geçmiş dönemde teşkilatta görev yapan arkadaşlarımızın çalışmaları bizim için çok kutsaldır. Yeni bir yapılanma içinde bir miktar revizyon yapmak gerektiğini düşündük. Bu çerçevede kendi iç bünyemizde seçim teşkilatı olarak değerlendiğimizi yönetimimizi oluşturduk. Önümüzde yerel seçim, onun arkasında Türkiye’de ilk defa milletin oylarıyla seçilecek bir cumhurbaşkanlığı ve onun da hemen arkasında milletvekilliği genel seçimi bizleri bekliyor. Milletimizle omuz omuza bu seçimleri partimize ve ülkemize yakışır bir üslupla ve çalışma aşkıyla bu işi sürdüreceğiz. Bu üç seçimi geçirecek olan teşkilatımızı seçim teşkilatı olarak düşünüyorum” dedi.

Siyasetin sadece siyasi parti çatısı altında yapılan bir eylem olmadığını kaydeden Zabun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyasi partilerin şehrin ülke yönetiminde önemli bir misyonu var ama siyaset sadece bunlardan ibaret değil. Bu yapı içinde sivil toplum kuruluşlarımız, meslek odalarımız, idari kadrolar da siyasette önemli etkenlerdir. Önümüzdeki süreçte siyasete bakış açımız sadece AK Parti’nin yönetim teşkilatı üzerinden değil, şehrin dinamikleri olarak ifade ettiğim tüm unsurların şehrin ortak aklının oluşturulması, ortak yönetiminin oluşturulması, şehrin geleceğinin birlikte kararlaştırılması anlamında önemli katkılar sunması gerektiğine inanıyorum. Dolayısıyla Türkiye’nin bir parçası olan Ispartamızın bu yaklaşımla ülkenin genel çerçevesinde genel siyasi anlayışına katkı sunacağını düşünüyorum.

Yeni teşkilatı oluştururken şehrin farklı dinamiklerini bir çatı altında buluşturmayı hedefledik. Yaş ortalaması ile genç bir kadro oluşturduk. Bir başka açıdan da tecrübeli isimlerin bizim açımızdan önemli olduğunu düşünüp yönetime dahil ettik. Yönetim oluştururken bayan arkadaşlarımızdan 11 isme bu yönetim içinde yer verdik. Entelektüel kapasiteyi önemsedik. Şehri tanıyan, siyaseti analiz edebilen anlayışları il yönetimine dahil ettik” dedi.

İLÇE VE BELDE ADAYLARLARI YAKINDA AÇIKLANACAK

Zabun, ilçe belediye başkan adaylarının ne zaman belirleneceği konusundaki soruya ise ‘Tarih veremem ama eli kulağında. Çok yakın zamanda isimler netleşecek” yanıtını verdi.

AK Parti’nin yeni il yönetimi şu isimlerden oluştu: Osman Zabun başkanlığındaki AK Parti İl Yönetimi şu isimlerden oluştu: Kamil İnci, Salih Kurt, Günay Bağırsakçı, İsa Aytuna, Yaşar Ünlü, Lütfü Erdoğan, Mustafa Kaya, Mehmet Güneştepe, Serkan Keskin, Fatih Çalışkan, Makbule Uysal, Huriye Kutlu, Dilek İnanıcı, Selma Küçükköse, Sibel Yeşilot, Ayşe Adıgüzel, Bahar Kılıç, Ayşe Okur, Ayhan Gürsu, Seher Sağdıç, Dilek Gündüz, Mehmet Şatana, Emin Korkmaz, Süleyman Şallı, Mustafa Küçükcoşkun, Levent Çelik, Uğur Büyükçulcu, Ali Önal, Ali Kurtay, Abdullah Çobankaya, Selim Karakuş, Mahmut Bilgiç, Bilal Türe, Necati Karahan, Veli İzci, Faruk Sağlam, Mustafa Yüksel, Mustafa Ermem ve Yavuz Büyükbayram.