• Gazete32
  • Isparta
  • Zabun, “Biz Çözüm Sürecini Kararlılıkla Sürdüreceğiz”

Zabun, “Biz Çözüm Sürecini Kararlılıkla Sürdüreceğiz”

ABONE OL
Mart 19, 2015 23:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Isparta Şube Başkanı Musa İrez’i ziyaret etti. Çözüm sürecine ilişkin kaygılarını anlatan İrez’e cevap veren Zabun, “Bu konudaki duruşumuz çok nettir. Zaman zaman iç ve dış aktörler bu konuyu kaşıyorlar ama çözüm sürecini kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin  100. yıldönümü dolayısıyla Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ne ziyarette bulundu. Ziyarette özellikle çözüm süreci konuşulurken, Dernek Başkanı Musa İrez şehit yakınları ve gazilerin bu süreçteki kaygılarından bahsetti. Ülkemizin topraklarını savunmak için geçmişten günümüze birçok bedel ödendiğini belirten İrez, “Ülkemizin topraklarını korumak için kol, bacak ve canlar verdik. Belli bir yaşa kadar büyüttüğümüz evladımızı ülkemiz için feda ediyoruz. Bu konuda belli bir bedel ödendi. Son günlerde Abdullah Öcalan’la sık sık görüşmeler yapılıyor. Biz şehit yakınları ve gaziler olarak Öcalan’ın serbest bırakılmasına karşıyız.” dedi.

Türkiye’de Kürt-Türk kavgası çıkartılmaya çalışıldığını söyleyen Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun ise, “Geçmiş yıllara bakıldığı zaman bugün bizim aramıza nifak tohumları atıldığını görürsünüz. Dün Araplar bizi sırtımızdan vurdu dediler, bugün ise Kürt-Türk sorununu çıkardılar. Çözüm sürecini doğru anlamak istiyorsak eğer, Çanakkale Zaferi’ne bakmalıyız. Bizim çözüm sürecindeki amacımız, suça bulaşmamış insanları dağdan indirmek, yeni neslin de dağa çıkmamasını sağlamaktır. Kardeş kavgası nedeniyle akan kanın durdurulması için mücadelemiz sürüyor. Çözüm sürecini milletimizin çoğunluğu destekliyor. Zaman zaman iç ve dış aktörler bu konuyu kaşıyorlar, dedikodularla verilen mücadeleyi anlamsızlaştırmaya çalışıyorlar.  Abdullah Öcalan’ın serbest bırakıldığı spekülasyonları yalandan ibarettir. Biz çözüm sürecini kararlılıkla sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren İrez’in konuşmasının ardından ziyaret iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (2)
  • çözülen süreç

    laf olsun demi zabun,çözüm süreci nedir bilmen,senin hakim olduğun konu değil,çıkmısşın bir gazete küpürü okuyorsun :)ah birde konuya hakim olsan gayeye alınırdın ama neyse

  • Ahmet YÜCEL

    bari son ziyaret hikayesiyle gittiğin yere el atmasaydın. şehit ve gazilere sevgin olsaydı. önce bize yamuk yapanların başı olmazdın. bu tür yerlerden ne olur sen uzak dur. buralar sana göre değil.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0