DOLAR 16,8261 -0.14%
EURO 17,5571 -0.02%
ALTIN 976,44-0,12
BITCOIN 3420365,81%
Isparta
22°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“YIKIN HEYKELLERİMİ”

ABONE OL
Haziran 18, 2012 08:58
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm televizyonlardan, gazetelerden duymaya alıştığımız klasik bir CHP kongresi de hafta sonu Isparta’da yaşandı. Bir taraftan Isparta’da il kongresi olurken, diğer tarafta genel başkanları KılıçdaroğluZonguldak’ta bir olun, diri olun diyor.

Bunlar ise klasik CHP geleneğini devam ettirmek için adeta kavga zemini arıyorlar. Bunları yazarken ne eski başkanın destekçisi ne yeni başkanın bekçisi falan değilim. Böyle bir idolojik yapımının da içinde asla olmadım. Çünkü Milliyetçi olmam için bir partiye üye olmak, Atatürk’ü anlamak için bir derneğin oluşumunda yer almak gerekmiyor. Hele hafta sonu yaşanan bu tatsızlıkları görünce Süleyman Apaydın’ın şiiri geldi aklıma, “YIKIN HEYKELLERİMİ” evet tam da böyledi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, herhangi bir ilin bir CHP kongresine katılmış olsaydı, bilmiyorum ne olurdu?

Sanırım aynen böyle seslenirdi:

Ey milletim
Ben Mustafa Kemal’im
Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim
Hala en hakiki mürşit değilse ilim
Kurusun damağım dilim
Özür dilerim
Unutun tüm dediklerimi
Yıkın diktiğiniz heykellerimi

Evet kongrede aday olmayan eski Başkan Erdoğan’da tıpkı bu sözlerle hitap etmişti kongrede bulunanlara. Bir başkan çıkıp 5 yılını bu dava için verecek, ve sen ona bir teşekkür belgesini bile vermeyi çok göreceksin. Demek ki CHP’de bu işler aynen böyle işliyor.

Oysa CHP kongresi sayın Erdoğan’a çok ayıp etmiştir. Başkan Erdoğan, çıkıp bir daha aday olmayacağını söylemiş, adeta bir veda niteliğinde bir konuşma yapmak ve beraber çalıştığı teşkilata teşekkür belgesi vermek istemişti.

Bunun üzerine kongre salonunda bulunan bir grup ise belge vermenin doğru olmadığını ifade etmişler ve Erdoğan’ın bu girişimini engelemeye çalıştılar ve nitekim de başardılar.

Cumartesi günü yapılan CHP kongresi de böyledi. Tıpkı bir 19 MAYIS provasını andırıyordu. İzmir Milletvekili çıkıyor icraatlarından bahsetmek yerine Atatürk’ün gençliğe hitabesini okuyor, birisi çıkıyor, Atatürk ilke ve devremlerinden bahsediyor. Ama ne yazık ki kimse çıkıp da biz CHP olarak Isparta’ya şunu yaptık, şu insanlarla şu güzel günleri paylaştık demiyor. Erdoğan’ı eleştirenlere sesleniyorum.

Gerek MHP olsun gerek DP olsun kim olursa olsun Isparta Yusuf Erdoğan’ın bıraktığı bu bayrağın daha da üzerine taşıması mümkün değildir. Varsa yok sa Atatürk üzerinden bir şeyler yapılmaya çalışılıyor. Yani klasik CHP kongreleri. İçeri girecek olan basın mensupları daha adayları bile merak etmeden, acaba kavga çıkacak mı sorusunu sormaya başlıyor. Ne kadar hazin, ne kadar gülünç bir atmosfer. Sanırım CHP’nin bu ülkeye hizmet etme sevdasını bir kere daha gözden geçirmesi lazım… çünkü 75 kişilik salonda sükuneti sağlayamayan, birlikte olamayan bir yapılanmanın 75 milyonluk ülkeyi bir arada huzur, barış içinde tutabileceklerini sanmıyorum.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP