Yeni Otagara ulaşım yolları açılıyor

Yeni Otagara ulaşım yolları açılıyor

ABONE OL
Kasım 14, 2017 08:54
Yeni Otagara ulaşım yolları açılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her kitleye hitap edecek olan ve 200 dönümlük bir alanda projelendirilen Isparta Şehirlerarası Terminal, AVM, Kırsal Terminal Projesinde inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürerken diğer taraftan da otogara ulaşımı sağlayacak olan bulvarların açılması için çalışmalar eş zamanlı olarak devam ediyor. Geleceğin şehir merkezi olarak gösterilen Yaşayan Otogar bölgesine ulaşımın henüz otogar inşaat çalışmalarının bitmeden başlandığını kaydeden Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, otogarın doğu bölümünden çevre yoluna uzanan 25 metrelik bulvarın açılması için çalışmaların başlatıldığını söyledi. Günaydın ayrıca yine otogara ulaşımı sağlayacak alternatif yolların bir bölümünün de açılarak asfaltının gerçekleştirildiğini kaydetti.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, 96 metre yüksekliğinde kültürel ve sosyal içerik barındıran kule, açık ve kapalı otoparklar, sinema salonları, küçük ve büyük çaplı ticari mekanlar, restoran ve kafeteryalar, döner restoran, şehrin manzarasına hakim cam teraslı kafeterya ve gül bahçelerinin yer aldığı otogar inşaat alanında incelemelerde bulundu. Şantiyede devam eden inşaat çalışmalarını tüm detaylarıyla yerinde incelediklerini aktaran Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, alışveriş merkezinin yer aldığı inşaat alanındaki betonarme çalışmalarının tamamlandığını aktardı. Yapılan diğer çalışmalarla birlikte inşaat alanındaki taban çalışmalarının genel olarak ortaya çıktığını dile getiren Başkan Günaydın, diğer yandan da 96 metre yüksekliğe sahip kulenin yapım çalışmaları için hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Otogarın 200 dönüm arazi üzerine yayıldığını ve bodrum katlar hariç tek kat üzerine inşa edildiğini dile getiren Başkan Günaydın, inşaatın 15-16 ay içerisinde tamamlanmasını arzu ettiklerini ifade etti.

İnşaatın devam ettiğini ve diğer bir önemli husus olarak gördükleri otogara ulaşım yollarının açılması için de çalışmalara başladığını kaydeden Günaydın, otogarın doğu bölümünde bulunan yurt bölümünden, Kolçelik Kavşağı alt bölümünde yer alan çevre yoluna bağlantı için 25 metrelik bulvar açılması için de çalışmaların başladığını duyurdu. Yine otogara ulaşacak bir başka yolun da Gül Küçük Sanayi Sitesinde bulunan 281 Caddenin devamı olacağını belirten Günaydın, İstanbul yolu ile birlikte otogara 3 ayrı yerden kısa süre içerisinde vatandaşların ulaşım imkânı bulabileceğini dile getirdi.

Günaydın, “Mimar Sinan Caddemiz 12 metre genişliğe sahip, biz otogara ulaşımı sağlayacak olan tek bir yolun genişliğini 25 metre olarak yapıyoruz. Yine İstanbul yolundan da yapılacak olan kavşak bağlantısıyla otogara rahat ulaşım sağlanacak. Otogarımız yıllar boyunca önemini kaybetmeyecek. Bunun için iyi bir şehir planı gerçekleştirildi. Ülkemizde ilk defa böylesine detaylı ve iyi düşünülmüş bir şehirciliğin gerçekleştirildiğine inanıyorum. İlkokul yıllarımdan itibaren bu otogarla şehrimizde beşinci otogar olacak. Burasını yaparken 10-15 sene sonrasını değil yüzlerce sene ötesini düşündük. Otogar inşaatımızda yapılar kaliteli, sağlam. Burada beton C40-60 olarak dökülüyor. Dayanıklılık üst seviyede ve depreme dayanıklı inşa ediliyor. Yaptığımız bu çalışmalarımızın Isparta’mıza, Türkiye’mize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0