YBEM için 2013 yılı başarı grafiği ile dolu

ABONE OL
Ocak 24, 2014 14:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (YBEM)’in 2013 yılında sergilediği başarılı grafiği değerlendiren Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (YBEM) Müdürü Doç. Dr. Orhan Adıgüzel, YBEM’in Isparta için şans olduğunun altını çizerek, bilgiyi paylaşmak adına kapılarının herkese açık olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz 5 yıllık sürede açık olmasına rağmen gerektiği konuma gelemeyen aradan geçen sürede başta SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu olmak üzere YBEM Müdürü Doç Dr. Orhan Adıgüzel önlüğündeki YBEM ekibi Isparta’nın başarı çıtasını bir adım daha öteye taşımaya devam ediyor. Çocuklara yönelik Modern Teknolojilerle verilen İngilizce kursları başta olmak üzere, Bilişim eğitimlerinden, Aile Danışmanlığı sınavlarında alınan başarılara, C sınıfı İş Güvenliği Kursundan, YDS Kurslarına, KPSS’de alınan İl birinciliği başarılara kadar bir çok konuda adından sıkça söz ettirdi.

Başarı grafiğinin artmasındaki en büyük etkenin mesai mefhumu gözetmeksinizin çok çalışmak ve daima çalışmak olduğunu ifade eden Adıgüzel, 2013 yılı başarı grafiğini tüm şeffaflığıyla Isparta kamuoyuna sundu.
İşte Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin 2013 yılı içinde yaptığı takdire şayan çalışmalardan bazıları.

2013’de neler yaptık?

Bir yılı daha geride bıraktık. Hepimizin 2014 için farklı planları, yeni başlangıçları, beklentileri ve umutları var. Bir kısmımız dünyada ve Türkiye’de büyük değişiklikler beklerken bir kısmımız da belki de sadece bir sene daha yaşlanacağımız bir yıla girdiğimizi düşünüyor olabilir. Ne olursa olsun dünya döndüğü sürece doğumlar, ölümler, mutluluklar, hüzünler, kavgalar, başarılar ve olaylar hiçbir zaman bitmeyecek.

2013’de Yaşam Boyu Eğitim Merkezi için hareketli bir yıl oldu. Daha önceki seneye oranla birçok kursun Isparta’ya kazandırılması YBEM çalışanlarını başta olmak üzere Ispartalıları da oldukça mutlu etti. YBEM 2013’te 2. Yaşına girecekti ve bu sene içerisinde bir şeyler yapılmalıydı. Birçok düşünce ile planlar yapıldı. Belgeler hazırlandı. Çalışmaları başlatan zil sesi ile dopdolu bir yıl başlamış oldu. Hızlı çalışıldı, başarıdan başarıya koşuldu, birçok ip göğüslendi ve YBEM ispatlandı…

Artık geride bırakmıştık 2013’ü. Bundan sonrası için her şey 2014 yılında olmalı. Daha fazla başarı kazanılmalı, insanlar memnun kalmalı…

Geçtiğimiz sene içerisinde YBEM’in yaptığı çalışmaları sizler için paylaşıyoruz.

Ocak-Şubat-Mart 2013

– Seminerlerin ve farklı kursların başlangıcıyla 2013 yılı başlamış oldu.

Nisan 2013

– Çocuklara Modern Teknolojiler İle İngilizce Kursu açıldı. Çocuklara yönelik olarak düzenlenen İngilizce kursu, akıllı tahta eşliğinde kullanılan modern teknoloji ile İngilizce eğitimi verildi.

– YBEM’den Bilişim Eğitimleri başladı. Yoğun katılım gerçekleşti.

Mayıs 2013

– 26 Mayıs tarihinde Aile Danışmanlığı Sınav Sonuçları açıklandı. YBEM yüksek başarı elde etti.

Haziran 2013

– C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu hizmete sunuldu.

– YDS Kursu açıldı.

– Ulusal Medyada çıkan ‘30 Haziran’dan itibarıyla 600 bin işletme İş Güvenliği Uzmanı Çalıştıracak’ haberlerine göre İş Güvenliği Uzmanlığı Kursuna yoğun katılım gerçekleşti.

– Aile Danışmanlığı Kursu’na hızla devam edildi. Başvurular ve kayıtlar alındı.

Temmuz 2013

– Temmuz ayının başlarında başlayan IELTS (International English Language TestingSystem) kursu, Isparta’da bir ilk oldu.

– IELTS kursunun üzerinde duruldu. Hakkında yerel ve ulusal bazda haberler yapıldı. Tüm Türkiye’ye duyuruldu.

– Nijer Zinder Üniversitesi Rektörü Prof. MotchoKokouHenri ve beraberindeki heyet, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’ne ziyarette bulundu. İyi temennilerin ön planda tutulduğu ziyarette, birbirinden farklı konular masaya yatırıldı. YBEM, Nijer’e şube açma fikri alındı.

– YBEM’in ev sahipliğinde KOSGEB ve BAKA’nın uyguladığı Girişimcilik Eğitimi’nin sertifikaları kursiyerlere takdim edildi. 27 girişimci iş yeri açma fırsatı buldu.

– YBEM Müdür Yardımcısı Yekta Halıcı ve Yabancı Dil Koordinatörü İlker Özçelik Isparta’da gündem programına konuk oldu. Birbirinden farklı konular yerini aldı.

– KPSS, ALES ve DGS olmak üzere 3 ana başlıkta kurs imkânı sunan Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, KPSS’yi 3 grupta ayırarak Memurluk, Alan ve Eğitim Bilimleri’ni de kursiyerleri ile paylaştı.

– Erasmus Staj Programı ile Polonya’dan Isparta’ya gelen 3 kişilik heyet, YBEM’de İngilizce derslerinin startını verdi.

– Sosyal Medya adreslerinin üzerinde duruldu. Facebook ve Twitter adresleri güçlendirildi.

– Anlamlı, etkili ve tonlamaları doğru bir konuşma yapabilme, teknik ve uygulamalarından oluşan bir eğitim programı olan Diksiyon Kursu başladı.

– Yaşam Boyu Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Adalet Bakanlığı tarafından Arabuluculuk Eğitimi vermekle yetkilendirildi. Eğitim Koordinatörü Muhammet Ali Sarışahin, YBEM’in Adalet Bakanlığı’ndan aldığı yetkiyle Türkiye’de Arabuluculuk Eğitimi verecek kurumlardan biri olduğunu ifade etti. Isparta, Kütahya, Denizli, Antalya, Nevşehir, Adana ve Osmaniye illerinde çalışmalar başlatıldı.

Ağustos 2013

– SDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, 2012-2013 eğitim yılı içerisinde sunmuş olduğu KPSS ve DGS kursu sayesinde 2 öğrenciyi zirveye taşıdı. Süleyman Serhat Karacasulu KPSS sınavında Isparta birincisi olarak zirvede YBEM bayrağını açtı.

– Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin 14. grup eğitimleri 26 Ağustos tarihinde başladı.

– Uzman eğitim kadrosuyla Arabuluculuk Eğitimleri sunan Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, 4 farklı ilde açtığı kursları tamamladı. Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve 5 yıl kıdem sahibi olan kursiyerlere Arabuluculuk Eğitimleri veren YBEM, Türkiye geneli üniversitelere açılmayı hedefledi.

– 3 Ağustos tarihinde yapılan IELTS sınavı 16 Ağustos’ta açıklandı ve meraklı bekleyişler sona erdi. YBEM’de eğitim gören 25 kursiyerin katıldığı sınavda, ortalama yüzde 97’lik başarı görüldü.

– Müdürümüz Orhan Adıgüzel, Ispartalıların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

YBEM Müdürü Adıgüzel, yayınladığı mesajda 30 Ağustos’un, özgürlüğü ve bağımsızlığı benimsemiş bir milletin, dünyaya kendini haykırdığı gün olduğunun altını çizdi.

Eylül 2013

– YDS, Akademik İngilizce, Almanya Aile Birleşimi, IELTS, Genel İngilizce, Çocuklar için İngilizce, YDS ilk adım gibi kursların başlangıç tarihleri açıklandı. Kayıtlar alınmaya başladı.

– 2013 eğitimlerinde vermiş olduğu kurslarla insanları büyük başarıya götürmenin anahtarını oluşturan YBEM, Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) ötürü Isparta birincisi olan kursiyerine plaket takdim etti.

– YBEM, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi kursiyerleri, Büyükgökçeli’de bulunan Tuaçi Mermer Ocağı’na gezi düzenledi. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi sınavına hazırlanan YBEM kursiyerleri, moral ve motivasyon gezisi düzenleyerek, uygulamaları yerinde gördü.

– YBEM II. Ulusal Aile Danışmanlığı Çalıştay’ını gerçekleştirdi. ‘Aileler Dağılmasın Çocuklar Ağlamasın’ sloganıyla yola çıkan YBEM’nin ev sahipliğini üstlendiği 2. Ulusal Aile Danışmanlığı Meslek Standartlarının Geliştirilmesi Çalıştayı Eğirdir’de gerçekleşti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan 15 Profesörün katılımlarıyla yeni bir meslek yürürlüğe girdi.

– Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin bünyesinde gerçekleştirilen IELTS sınavında kursiyerlerden Mehmet Emin Aydın 95 puan alarak başarısını ispatladı.

– 2014 yılı erken kayıtları alınmaya başladı.

– SDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde gördüğü kurstan hemen sonra DGS’de Isparta birinciliğini yakalayan Fatıma Aydın, plaketini YBEM Müdürü Doç Dr. Orhan Adıgüzel’den aldı.

Ekim 2013

– YBEM Proje Okulu Faaliyetlerine Başladı. Avrupa Birliği (AB) statülerine uyarak Isparta’ya yeni bir proje okulu kazandıran Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

– Yaşam Boyu Eğitim Merkezi kuruluşunun 2. yıl dönümünü kutladı. 2011 yılında şu anki merkezinde kurulduğunun ve gün geçtikçe büyüyüp geliştiğinin mutluluk tebessümünü objektiflere yansıtan personel ailesi, Müdürleri Orhan Adıgüzel tarafından ödüllendirildi. Adıgüzel bay ve bayan personellerine çeşitli hediyeler dağıtarak, bu toplantının moral ve motivasyon açışından önemli olduğunu vurguladı.

– YBEM, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Yeri Hekimliği Eğitim Kurumu olarak yetkilendirdi. YBEM, İş Yeri Hekimliği temel eğitimlerine başladı.

– Aile Danışmanlığının mesleki standartlarını ve yeterliliklerini oluşturmaya yönelik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu ile Süleyman Demirel Üniversitesi arasında protokol imzalandı.

Kasım 2013

– YBEM’den Hastane Ameliyathane ve Sterilizasyon Hizmetleri Sertifika Kursu, Nitel Araştırma ve Nitel Veri Analizi, Erasmus Sınavına Hazırlık Kursu, Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifika Programı, Din Eğitimi Seçmeli Dersleri Eğiticiliğine Hazırlık Programı, gibi kursların başlangıç tarihleri belirlendi, kayıtlar alınmaya başlandı.
– Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Üniversite İletişim Bürosu Açıldı.

Aralık 2013

– YBEM’de Sonbahar isimli fotoğraf albümü sosyal medyada paylaşıldı ve oldukça beğeni aldı.

– Adıgüzel Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı. Doç. Dr. Orhan Adıgüzel, Kanal 3’e canlı yayın konuğu oldu. Saadettin Ulusoy’un hazırlayıp sunduğu 3. Boyut programına konuk olan Adıgüzel, YBEM hakkında merak edilenleri anlattı, bilinmeyenleri yansıttı.

– Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde IELTS sınavı gerçekleşti. 182 kursiyerin eş zamanlı katıldığı sınavda heyecan ise doruklardaydı. Kursiyerler eş zamanlı olarak sınava katıldı. Isparta’da IELTS’in sınav merkezi olan Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde büyük sınav ayrıca renkli görüntülere de sahne oldu.

– İşitme engellilerin kendi aralarında ve çevre ile iletişim kurarken, el hareketlerini ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dil olan ‘işaret dili’ yükseköğretim programlarına seçmeli ders olarak eklendi. Bu kapsamda YBEM’de İşaret Dili Kursu hizmete sunuldu.

– IELTS sınavı sonuçlandı. %90’lık başarı elde edildi.

– YBEM ev sahipliğinde 2. Aile Danışmanlığı Eğitimi Sınavı gerçekleşti. Sınava yaklaşık 100 kursiyer katıldı.

– YBEM bünyesinde düzenlenen ve Türkiye genelinde eş zamanlı olarak Uşak ve Ordu İllerinin de katılımıyla gerçekleştirilen sınavda YBEM, yüzde 100 başarı elde etti.

– YBEM bünyesinde gerçekleştiren İş Yeri Hekimliği Eğitimi, ilk katılım belgelerini dağıttı.

Biz de Gazete32 olarak Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve yöneticilerine 2014 yılı içinde başarı dolu bir yıl diliyoruz.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0