Bağlantıda Kalın

Belediye

Yatırımları gezdiler

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti İl Başkanı Serkan Keskin, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun ile birlikte Kirazlıdere’de yapım çalışmalarında sona gelinen cam seyir teras ile çalışmaları devam eden Andık Deresi Bezgirgan Şelalesi bölgesinde incelemelerde bulundu, çalışmalara ilişkin bilgi aktardı. İncelemelere basın mensupları da eşlik etti.

Şehrin cazibe merkezi Kirazlıdere’de yerden 25 metre yükseklikte 35 metre uzunluğunda, 300 metrekarelik cam seyir terasının çelik montajlarının tamamlanmasının ardından cam terasın elektrik altyapı çalışmalarında da sona geliniyor. Terasın aydınlatılması ve görsel ışık şovu için döşenen elektrik altyapısının tamamlanmasının ardından yürüyüş yolu ve seyir terasının daha önce getirilen camlarının montajına geçildi. Cam montaj aşaması da tamamlanmak üzere. Çalışmaların tamamlanmasıyla Isparta Belediyesi tarafından Kirazlıdere’de vatandaşlara hizmet veren restoran kafe önündeki alana Türkiye’nin sayılı ve büyük cam teraslarından birisi inşa edilmiş olacak.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti İl Başkanı Serkan Keskin, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz, Osman Zabun, Kadın Kolları Başkanı Şerife Sevim Köse, Gençlik Kolları Başkanı Talha Güler ile birlikte cam seyir terastaki çalışmaları inceledi, çalışmalara ilişkin bilgi aktardı.

Reklam

Başkan Başdeğirmen ve beraberindekiler daha sonra Andık Deresi Bezirgan Şelalesi bölgesinde devam eden yeniden düzenleme çalışmalarını da inceledi. Başkan Başdeğirmen, AK Parti İl Başkanı Serkan Keskin, Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun ile beraberindekilere Andık Deresi Bezgirgan Şelalesi bölgesinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye

Emre Mahallesi Spor Kompleksinin resmi açılışı gerçekleştirildi

Yayınlanma

,

Yazar:

Başkan Başdeğirmen: Isparta’mız hizmet aşkıyla daha da ileriye gidecek

Isparta Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı işbirliği ile inşa edilen 20 bin metrekare alan içerisinde UEFA standartlarında Sentetik Çim Saha, 500 kişilik tribün ve diğer sosyal alanların bulunduğu Emre Mahallesi Spor Kompleksinin resmi açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Isparta Valisi Aydın Baruş, AK Parti Isparta Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Uluborlu Belediye Başkanı Aziz Tuna, İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek, AK Parti İl Başkanvekili Mehmet Ali Ertuğrul, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Furkan Cem Er, MHP İl Başkanı Önder Topçu, CHP Merkez İlçe Başkanı Birtan Özgün Takmaz, İYİ Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Börekçi, Saadet Partisi İl Başkanı Yaşar Gürtoklu, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldızhan, ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alim Koşar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, ITB Başkanı Hüdai Şahin, ITSO Başkan Yardımcısı Şakir Uygun, Isparta Muhtarlar Derneği Başkanı Gökhan Büyükleblebi, Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, ASKF Başkanı Nurettin Akgül, Isparta 32 Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir, protokol üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar, muhtarlar ile sporcular katıldı.

Açılış öncesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolasıyla Isparta Görme Engelliler Spor Kulübü tarafından gösteri maçı gerçekleştirildi. Gösteri maçında görme engelliler birbirleriyle kıyasıya mücadele ederken, maç sonunda Vali Aydın Baruş ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de empati yaparak gözlerine taktıkları bantla penaltı atışı gerçekleştirdiler.
Açılışta konuşan Emre Mahallesi Muhtarı Gürcan Suvay, tesiste yetişecek sporcuların Isparta’ya ve ülkeye hayırlı olması dileklerinde bulunurken, “Yapılan hizmetten dolayı Belediye Başkanımıza ve milletvekillerimize teşekkür ederim. Milletvekilimiz Mehmet Uğur Gökgöz ile birlikte bu bizim 30 yıllık hayalimizdi. Bu tesisin yapılmasından dolayı çok mutluyuz” dedi.

Isparta Muhtarlar Derneği Başkanı ve Keçeci Mahallesi Muhtarı Gökhan Büyükleblebi, şehre kazandırılan spor tesislerinin öneminden bahsederek, “Bu tesislerle hem amatör sporcularımız hem vatandaşlarımız hem de çocuklarımız rahatça sporlarını yapabiliyorlar. Isparta’mıza kazandırılan bu tesisler için Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Belediye Başkanımız ve milletvekillerimize emekleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Reklam

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Emre Mahallesi Spor Kompleksi’nin birlik ve beraberlik içerisinde geniş katılımla açılmasının öneminden bahsetti. Başkan Başdeğirmen, “Şuanda siyasi bir sürecin içerisindeyiz. Seçimlerin arifesindeyiz. Hepimizin amacı Isparta’ya hizmet etmek. Herhangi bir siyasi ayrım olmadan hep beraber aynı sahanın içerisinde Isparta’mıza kazandırılan bu güzel yatırımda beraber olmak, futbol maçıyla güzelliği paylaşmak önemli. Bugünün en güzel sonucu budur. Birlik ve beraberliğimiz, şehrimize olan sevgimiz, saygımız ve hizmet aşkımızla daha da fazla ileriye gitsin. Hepimizin amacı Isparta’mız. Burada sayın valimiz, milletvekillerimiz var. Tüm siyasi partilerin temsilcileri buradalar. Yaptığımız bu tesis Isparta’mıza hayırlı olsun. UEFA standartlarında kazandırmış olduğumuz bu saha hayırlı olsun. Gençlerimiz, yetişkinlerimiz ve sporcularımız burada güzel vakit geçiriyorlar. Aydınlatma olması da gece kullanılmasını sağlıyor. Şuanda 500 kişilik tribünümüz var. Ancak çevresinde 2.500 kişilik tribün yapımına başladık. Burada 3.000 kişi maç ve etkinlikleri izleyebilecek” görüşlerinde bulundu.

Isparta Görme Engelliler Spor Kulübünün gösteri maçı yaptığını, kendilerinin de empati yaparak penaltı atışında bulunduklarını ifade eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Belediye olarak Emre Mahallesi Spor Kompleksinin arka tarafına 8.500 metrekare alanda Engelsiz Gençlik ve Yaşam Merkezinin inşaatının devam ettiğini ifade eden Başkan Başdeğirmen, “O tesisimizde terapi havuzlarıyla beraber her türlü tedavinin yapılabileceği çok büyük modern bir alan olacak. Türkiye’nin örneklerinden bir tanesi. Bu tesisimiz inşallah en kısa zamanda tamamlanarak bölgemizdeki engellilerimize hizmet verecek. Rabbim devletimize zeval vermesin. Sayın Cumhurbaşkanımızdan bugüne kadar istediğimiz her şey şehrimize yapıldı. Bundan sonra da inşallah devam edecek” dedi.

AK Parti Isparta Milletvekili Osman Zabun, Emre Mahallesi Spor Kompleksinin şehre çok yakıştığını belirterek, “Belediye Başkanımızın organizasyonunda Cumhurbaşkanımızın destekleriyle sayın bakanımızın kaynak aktarmasıyla bu güzel tesisi Isparta’mıza kazandırdık. Bu tesisler sayesinde çocuklarımız, gençlerimiz ve sporcularımız dinç olacaklar. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyor, hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam

AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz ise, kendisinin daha önceki yıllarda Emrespor forması giydiğini, yıllarca böyle bir spor tesisi hayali kurduklarından bahsetti. Gökgöz, “Bugün ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Bu tesislerin ayrıca bir özelliği daha var. Geçtiğimiz 4,5 yıl içerisinde il genelimize 48 tesis kazandırdık. Bu tesislerin öncelikli amacı sporcu yetiştirmek ve spor yapmak ama herhangi bir afet durumunda toplanma merkezi alanıdır. Burada büyük emek var. Öncelikle Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen ve ekibine teşekkür ediyorum. Isparta’mıza bu tesislerin kazandırılmasında özellikle önceki Gençlik ve Spor Bakanımıza Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum. Dün Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’la telefonda görüştük. Isparta Belediyemize 120 milyon lira aktararak şehrimize yeni tesisler kazandırmanın heyecanı içerisindeyiz. Bizler işimiz hizmet, gücümüz millet diyerek yola çıktık. Sizlerden aldığımız güçle milletimize hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Sporun ve sporcunun yanında sürekli duran, bizim hiçbir isteğimizi kırmayan sayın Cumhurbaşkanımıza yürekten teşekkür ediyoruz” görüşlerinde bulundu.

Isparta Valisi Aydın Baruş da tesisin açılışıyla birlikte sporun gerçek ruhunun yansımasını sahada gördüğünü kaydetti. Vali Baruş, şehre kazandırılan spor tesisleri sayesinde gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durmasının da sağlandığını söyledi.

Vali Baruş, “Milletvekillerimiz, belediye başkanımız, siyasi parti başkanlarımız, ilçe belediye başkanlarımız, gençlerimiz, engelli kardeşlerimiz hepsi burada. Bu işte sporun kardeşlik, dostluk ve birlik ruhunu ne kadar güçlendirdiğini açıkça gösteriyor. Daima böyle olalım. Isparta’nın birlik ve beraberliği, buradaki manzara gibi olsun. Spora yapılan yatırımlar gerçekten çok değerli. Biz sporu neden önemsiyoruz? Spor insanın hem zinde kalması hem de zararlı alışkanlıklardan uzak durarak vaktini yararlı bir şekilde geçirmesi bakımından son derece yararlı bir uğraş. Bu sahada binlerce gencimiz spor yapacak. Burada hep beraber hareket etmenin birlikte dayanışma halinde olmanın mutluluğunu yaşayacaklar. Özellikle bu spor sahasının yanında engelsiz yaşam merkezinin inşa edilmesinden dolayı belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Çünkü engelli kardeşlerimiz kendilerine fırsat verildiğinde ne kadar büyük başarılara imza attıklarını her gün gösteriyorlar. Nitekim bugün görme engelli kardeşlerimizin yaptığı futsal müsabakasında azmin önünde hiçbir şeyin duramayacağına açıkça şahit olduk. Pazar günü kutlanacak olan 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün tüm engelli kardeşlerimize güzellikler getirmesini, önündeki engelleri aşmalarına vesile olmasını ve Türk milleti için de engelli kardeşlerimizle tam bir dayanışma halinde, geleceğe güvenle yürümemize vesilesi olmasını yürekten temenni ediyorum. Bugün burada açılışını yaptığımız tesisin bu noktaya gelmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Gençlik ve Spor Bakanımızın büyük emekleri oldu. Milletvekillerimizin çok değerli katkıları oldu ve tabii ki sahanın burada inşa edilmesinde ve buranın bir kompleks haline getirilmesinde büyük emekleri olan Isparta Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’e çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Reklam

Konuşmaların ardından Emre Mahallesi Spor Kompleksinin şehre kazandırılmasından dolayı Muhtarlar Derneği Başkanı Gökhan Büyükleblebi ve Emre Mahallesi Muhtarı Gürcan Suvay tarafından Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun’a teşekkür plaketi sunuldu. Emre Mahallesi Spor Kompleksinin açılış kurdelesi yapılan duanın ardından protokol üyeleri tarafından kesildi.

Daha sonra protokol üyelerinin yer aldığı dostluk maçı gerçekleştirildi. Dostluk maçı 3-3 beraberlikle sonuçlanırken A Takımının gollerini Mehmet Bayındır, AK Parti Milletvekili Osman Zabun ve Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldızhan kaydederken, B Takımının golleri ise AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz(2) ve MHP İl Başkanı Önder Topçu’dan geldi.

Reklam
Okumaya Devam Et

Belediye

Senirce köyünün talepleri yerine getirildi

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Belediyesi tarafından talep doğrultusunda Senirce köyünde düğün salonuna asma tavan yapılırken, Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesindeki çeşme yenilendi, spor alanının düzenlenmesi için destek verildi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ilçe, köy ve beldelerden gelen talepleri geri çevirmeden karşılamaya devam ediyor. Senirce köyünde bulunan düğün salonuna asma tavan yapılması, Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesindeki çeşmenin yenilenmesi ve oyun sahasının düzenlenmesiyle ilgili talep Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatıyla karşılandı. Isparta Belediyesi tarafından tavan kısmı açık olan düğün salonuna asma tavan yapıldı. Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesinde bulunan ve kötü durumda olan çeşme de farklı bir noktaya alınarak yenilendi. Ayrıca okul alanı içerisindeki oyun sahasının basketbol potalarının yerleştirilmesi noktasında Isparta Belediyesi tarafından ekipman ve personel desteği sağlandı.

Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri çeşmenin yenilenmesinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler. Öğrenciler, “Çeşmemiz eskiydi Belediye Başkanımız yeniledi, çok güzel oldu. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dediler.

Reklam

Senirce köyü muhtarlığı azası Gürkan Adat, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talepleriyle ilgilendiğini belirterek, “Başkanımız çeşmenin yenilenmesi, düğün salonun tavanının yapılması ve okul bahçesindeki oyun alanıyla ilgili destek verdi. Başkanımız her konuda bize yardımcı oluyor, istediğimizi yapıyor. Gönen Belediyesi’ne bağlıyız maalesef çoğu işimiz görülmüyor. Bir kepçe dahi göndermediler ancak Isparta Belediye Başkanımız gönderdi. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Senirce Köyü Muhtarı Murat Yeşiltepe, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den köyde bulunan okulun çeşmesinin yenilenmesini, bahçedeki oyun alanının düzenlenmesini ve düğün salonu için asma tavan yapılmasını talep ettiklerini, bu taleplerinin de yerine getirildiğini söyledi. Yeşiltepe, “Isparta Belediyemiz sayesinde okulumuzun çeşmesi yenilendi. Oyun sahasının yerlerini kazdırdık, beton atılırken araç ve personel gönderdiler. Düğün salonumuzun asma tavanı yoktu. Demir iskelesi vardı, oraya asma tavan yapıldı. Başkanımıza teşekkür ediyoruz, bize yardımcı oluyorlar” dedi.

Reklam
Okumaya Devam Et

Belediye

Şehrin en büyük kapasiteli yeraltı otoparkında inşaat çalışmaları sürüyor

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Belediyesi tarafından İstiklal Mahallesi Subay Lojmanlarının yan tarafındaki alanda şehrin en büyük kapasiteli yeraltı 3 katlı otopark inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve geldiği günden bu yana şehirde trafik akışının daha rahat yapılması amacıyla birçok kavşakta düzenleme yapıldı, yeni bulvarlar ve Mehmet Tönge Altgeçidi açıldı. Bu kapsamda yeni projeler de uygulanmaya devam ediyor. Şehir merkezinde yaşanan otopark problemini çözmek için ise İstiklal Mahallesi’nde Subay Lojmanlarının yan tarafında yaklaşık 5 bin metrekare alanda belediyenin bugüne kadar ki en büyük kapasiteli yeraltı katlı otoparkı inşa ediliyor. 450 araç kapasiteli yeraltı 3 katlı olarak projelendirilen otopark için alanda hummalı bir çalışma yürütülüyor. Yüklenici firma yaklaşık 100 işçiyle otoparkı hızlı bir şekilde inşa ediyor.

Çalışmalar kapsamında ilk olarak yapı sağlamlığı için fore kazık çalışmaları gerçekleştirilmiş ardından da hafriyat alımı, altyapı ve temel beton dökümü yapılmıştı. Otoparkın kaba inşaatında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Reklam

Yüklenici firmanın şantiye şefi Erkurt Songür, otopark inşaatıyla ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi. Isparta Belediyesi tarafından inşa edilen yeraltı 3 katlı otoparkın toplamda 15 bin metrekare inşaat alanına sahip olduğunu söyleyen Songür, otoparkın 450 araç kapasiteli olarak şehrin en büyük otoparkı olacağını ifade etti. Songür, “Bu projede toplam 15 bin metreküp beton, 1.300 ton demirimiz var. Yapı güvenliği için fore kazıklarla başladığımız çalışmalarda hafriyat alımı, temel beton dökümü yaptık ve şuanda kaba inşaat için yüzde 80 aşamadayız. Birinci dilatasyondason tablemizi döküyoruz, diğer dilatasyonlarda orta katlardayız. Kaba inşaatımızı hızlı bir şekilde bitirmeye çalışıyoruz. Şuanda 50 kalıpçı ve 20 demirci ile devam ediyoruz. Birinci kattan elektrik, boya, yalıtım işleri de aynı anda devam ediyor” şeklinde konuştu.

Okumaya Devam Et

Popüler