Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yalvaç’ta Unutulmaz Miting

MİLLETVEKİLİ CESUR: AMACIMIZ SICAK

MİLLETVEKİLİ CESUR: AMACIMIZ SICAK AŞ, DERTSİZ BAŞ VE MUTLU YURTTAŞ

İYİ Parti Isparta Milletvekili, 28. Dönem Milletvekili Adayı Dr. Aylin Cesur ve Timuçin Kodaman Yalvaç’ta seçim mitingi düzenledi. Binlerce vatandaşın katıldığı miting gövde gösterisine dönerken, Milletvekili Aylin Cesur, unutulmaz bir konuşma yaparken, “özlenen siyasetçi”, “babanın kızı”, “kurtarın bizi” gibi sloganlar yükseldi. Unutulmaz bir konuşmaya imza atan Cesur Isparta’nın sorunlarını tek tek ortaya döktü ve “14 Mayıs’ta iktidara geleceğiz, hepsini biz çözeceğiz.” dedi. Cesur’dan önce söz alan Milletvekili adayı Timuçin Kodaman da Yalvaç’ın sorunlarını anlattı, destek istedi.

Yalvaç Çınaraltı’nda düzenlenen mitinge İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Milletvekili Adayı Prof. Dr. Timuçin Kodaman, İl Başkanı Hasan Büyükçam, Yalvaç İlçe Başkanı Süleyman Kocabaş, Şarkikaraağaç İlçe Başkanı Cemil Çelik, Yenişarbademli İlçe Başkanı Samet Dursun, partililer ve vatandaşlar katıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği mitingde binlerce vatandaşa seslenen Milletvekili Cesur projelerini açıkladı.

ISPARTA’YI SORUNLARIYLA BAŞ BAŞA BIRAKTILAR!

Milletvekili Aylin Cesur’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; “İktidar mensupları bunca yıl çıktılar ve dediler ki; ‘Dereboğazı yolunu yapacağız, elma birliği kuracağız, Gelendost-Konya yolunu yapacağız.’ Hep yapacağız dediler ama ne yolları yaptılar ne de Eğirdir Gölü’nü sahiplendiler. Bugün Yalvaç’ın sorunlarına sahip çıkmadıkları gibi, tabakhane sorununu çözmedikleri gibi, ilçeyi susuz bıraktıkları gibi, sağlıktan, doğalgazdan mahrum bıraktıkları gibi Isparta’yı da sorunlarıyla baş başa bıraktılar. Bugün çiftçimiz tarlayı bıraktı gidiyor, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız küsmüş gidecek yer arıyor duruma gelmiş. Ama hepsini barıştıracağız. Kimsesizlerin kimi olacağız diye gelip olmayanlardan, bu memleketin evlatlarını, çiftçisini, emeklisini, gencini, kadınını unutanlardan, yokluğa mahkum edenlerden hesap da soracağız.

ÇINARALTI MUTLU İNSANLARLA DOLACAK!

İktidara gelir gelmez ilk işimiz susuz kalmış bu topraklara can veren Eğirdir Gölümüzün kurumasını engellemek. Beraberinde yıllardır söz verilen ama yapılmayan Dereboğazı, Isparta-Konya ile Burdur Dostluk yolunu yapacağız. Bir yol projem var bana ait; Akşehir üzerinden Konya ve Ankara’ya ulaşan yolu da çift yol yapacağız, ticaretin ve bölgenin kalbi Yalvaç için, bölge için çok önemli olacak. Çünkü ticari açıdan bir ayağı Isparta’da, bir ayağı Konya ve Ankara’da olan Yalvaç halkının ve bölge ilçelerimizin buna ait sıkıntısını gidereceğiz, önünü açacağız. Bizim hedefimiz sıcak aş, dertsiz baş ve mutlu yurttaş. Yalvaç tekrar mutlu olacak, Çınaraltı tekrar mutlu insanlarla dolacak. Ülkemizde daha iyi sağlık, daha iyi adalet, daha iyi hizmet ve daha iyi yaşam koşulları istiyoruz. Bunların tamamı unutuldu. İktidara gelir gelmez bunları derhal yeniden tesis edeceğiz. 

KÖYÜNE DÖNEN GENÇLERİMİZİ DESTEKLEYECEĞİZ

Milletvekilliğim süresince 400’e yakın önerge verdim. Köy köy, mahalle mahalle her yeri karış karış gezdik. Gittiğimiz yerlerdeki vatandaşlarımızın sorunlarını ve taleplerini bir bir meclise taşıdım. Maalesef önergelerim iktidar ve ortağı tarafından hep reddedildi, cevaplanmadı. Köylünün ve çiftçinin borçlarını yapılandırmak üzere verdiğimiz kanun teklifleri de değerlendirmeye alınmadı. 14 Mayıs’ın hemen ardından önce köy okullarını tekrar açacağız. İlk anda 100 bin öğretmen atayacağız. 1 ay sonra 150 bin öğretmen daha atayacağız. Köyde oturan ve köyüne dönen gençlerimizin primlerini 5 yıl biz karşılayacağız. Köyde iş tutmak isteyenlere destek olacağız.

TÜRK İNSANI BU ÜLKENİN MİSAFİRİ DEĞİL!

Okullarımızda kahvaltı ve öğlen yemeğini çocuklarımıza ücretsiz olarak vereceğiz. Anneler, babalar artık çocuklarımız yatağa aç giriyor diye ağlamayacak. Yine ev kadınlarına ilk planda hemen nefes olsun diye aylık 2.500 TL maaş vereceğiz. Sigortalarını yapacağız. 

Isparta’da 25 bin işsiz vatandaşımız var. Göreve gelir gelmez işsizlerimize iş imkanı sağlayana kadar, 18-25 yaş arası gençlerimize 2.500 TL aylık maaş vereceğiz ve sigorta yapacağız. 

Türk insanı bu ülkenin misafiri değil. Türk çocuğunun bu ülkede söz hakkı var. Kendi öz vatanında üvey evlat muamelesi görmelerini önleyeceğiz. Diyeceksiniz ki “Bol kepçe dağıtıyorsun Aylin Cesur, bu paraları nasıl vereceksiniz” 

Söyleyeyim; Suriyelileri evlerine göndereceğiz. Önce bu ülkede yaşayan öz evlatlarımızı üvey evlat muamelesi görmekten kurtaracağız. Şatafata, israfa, yandaşa giden milyonları milletin ihtiyaçlarına vereceğiz. 

Emeklilerimize, emekçimize Temmuz’da en az yüzde 50 zam yapacağız. Enflasyonu düzeltinceye kadar bu Kurban Bayramı öncesi tüm emeklilerin hesabına 15 bin lira yatıracağız. 

GENÇLERİMİZİ TARIMSAL ÜRETİME TEŞVİK EDECEĞİZ

Derhal köye dönen beldelerimizi yeniden belde yapacağız ki gitmesinler artık köylerinden, beldelerinden. 

Her köye bir öğretmen atayacağız, köy okullarını yeniden açacağız. Dağlık ocaklarını her gün çalıştıracağız. 

Doktor, ebe, hemşire, veteriner ve ziraat mühendislerimiz artık köylerde olacak. Ziraat mühendislerimiz ile topraktan aldığınız verimi artırmak için ne gerekiyorsa yapacağız. 

Gençlerimizi tarımsal üretime teşvik edeceğiz. 

Köye yerleşen her gencin 5 yıl boyunca SSK veya Bağ-Kur primlerini biz ödeyeceğiz. 

Gençler köylerine dönecek.

Tarımın ve hayvancılığın hafızası bitmeden yeniden canlanacak. Bunu yapmazsak eğer gıda yoksunu bir ülke haline geleceğiz. 

Kazanç odaklı, tarım ürünlerine fiyatlandırma sistemi getireceğiz. Ektiğiniz ürünlerden zarara uğramanızın önüne geçeceğiz. 

Çiftçi borçlarının takibini durduracağız. Sanayi bölgeleri kuracağız. 

Isparta’nın elmasını, gülünü, lavantasını, kirazını, üzümünü milli tarım politikası içerisine alacağız. Bu kapsamda üreticimiz devletin desteğiyle işini büyütecek. Isparta’yı yeniden ve ilk iş olarak kalkınmada öncelikli iller arasına alacağız. Bu şekilde esnafı da sanayiciyi de yatırımcıyı da korumuş olacağız. Bölgeye sanayiyi teşvik edeceğiz. 

FABRİKALARIMIZIN BACASI YENİDEN TÜTECEK!

Atatürk Orman Çiftliği Tarım Birimleri Akademisini açacağız. Ata tohumlarımızı yeniden yeşerir hale getireceğiz. 

Türkiye Şeker Kurumu’nu tekrar kuracağız. Türkiye’de yapılan bütün özelleştirmeleri yeniden gözden geçireceğiz. 

Kapanan fabrikaları yeniden açacağız! Bacası tüten fabrikalarda evlatlarınız iş bulacaklar. Bu özelleştirilmiş fabrikalardaki taşeron problemini de biz gidereceğiz. Uzman çavuşlar memleketin her yerinde ve sınırlarımızda göğüslerini siper ederlerken Uzman çavuşlarımız kadro bekliyor. Astsubaylarımızın, subaylarımızın, polisimizin, güvenlik güçlerimizin çok önemli problemleri var. Onların problemlerini gidermezsek biz o zaman ayakta duramayız. 

Biz Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yarınlara taşıyacak olanlarız. Biz sermayeye değil, vatandaşına, köylüye, bu memleketin haklarını teslim edecek olanlarız. 

Kapalı devre sulama sistemini söz verdiler, yapmadılar. Babanın kızı olarak bunu da ben yapacağım Allah’ın izniyle, ben söz veriyorum size. 

Ve bir şey daha yapacağız, bir şey daha yapacağız. Bu memleketin evlatlarını, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle birbirlerine düşman olmaktan, ayrışmaktan kurtaracağız.

YALVAÇ ESARETTEN KURTULACAK!

Bu demokrasi meydanları artık yüzü gülen insanlarla dolacak. Yalvaç senelerdir içine düşürüldüğü ümitsizliğin, yoksulluğun ve çaresizliğin esaretinden kurtulacak ve yarınlarına sandıkta 14 Mayıs’ta el koyacak. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir Türk milliyetçisi evladını Prof. Dr. Timuçin Kodaman’ı gönderecek Yalvaç. Sizlerden destek istiyorum. 14 Mayıs’ta hep birlikte İYİ bir sabaha uyanacağız.” şeklinde konuştu.

CESUR, ŞEHİDİMİZİN CENAZESİNE KATILDI

Milletvekili Cesur, Yalvaç mitinginin ardından Nevşehir Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapan ve mesai bitiminde ehliyetsiz bir sürücünün aracıyla çarpması sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Oğuzhan Kabayel’in cenaze törenine katılarak şehidimizin ailesine başsağlığı dileğinde bulundu.

Milletvekili Cesur akşam saatlerinde de Batıkent, Işıkkent, Binbirevler ve Yedişehitler Mahallelerindeki kahvelere ziyarette bulundu. Ardından otogar bölgesindeki kafelerde de gençlerle bir araya geldi.