DOLAR 16,8261 -0.14%
EURO 17,5571 -0.02%
ALTIN 976,44-0,12
BITCOIN 3420365,81%
Isparta
22°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

VURUN ABALIYA

ABONE OL
Aralık 10, 2011 20:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

05 Mayıs 2011 Perşembe 10:02

Görevi sadece vatandaşın ırzını, canını, malını koruyan, yardıma muhtaç olan insanlara yardım etmekle görevli Polisimize, son zamanlarda kişi ve kuruluşlar, insafsızca saldırmaktadırlar.

Acımasızca bu saldırılara genel ve yerel olarak meslektaşlarımızda cevap verilmiyorsa, konuların pehlivan tevrikası gibi uzamaması ve Devlet memuru adabına uymadığındandır.

1 Mayıs olaylarından başlayalım. Dikmişsiniz günağarmadan rütbeli, rütbesiz bu insanları, yorgun, aç susuz, acaba ay sonunu borçlanmadan tamaralayabilirmiyim, memleketimden tedavi için yanıma gelen Anama veya babamı tedavi ettirebilirmiyim, ev kirama ödeyebilirmiyim, duygu ve düşünce içerisinde.

Gün ağarmıştır, vurmuştur meslektaşımın yüzüne günün ilk ışığı, aranır çevresinde miğdesini bastıracak bir simitçi, geçiştirmiştir sabah öğünü simitle.

Dolmaya başlamıştır cadde ve sokaklar yavaş yavaş memleketi sadece ben kurtarırım edası ile dolananlar, aileleri ila sorunları olanlar, tabanına şirin gözükmek için sağa sola koşuşturan sendikacı vs. siyasetçiler, kendince vatanseverler, anlayacağınız legal ve illegal örgütler.

Ağız birliği yapmışcasına şartlanmış bir yıllık kin ve nefretlerini kusmak için oluşmuş çeşitli gruplar. Başlarlar TV kameralarının arkasında tahrik edici haraketler, galiz küfürler, sabreder benim meslektaşım, kanun ve tüzükler böyle emreder diyerek.

Bir anda kendisini TV kamenlarının önünde bulur. Kemara arkasındakiler görmezlikten gelinir. Kemara önündekiler gösterilirde gösterilir. Hiçmi hırsızın kabahati yokmu? misali.

Ertesi gün gazete manşetlerinde Poliste eğitim eksikliği var, psikolojisi bozuk teraneleri. Haydi,’
başlar tura birimlerde hizmet içi eşitim seferberliğine.

Oysa, ikinci bir emir mantığı, ile göreve giden meslektaşım, üstüne üstlük istirahat günlerinde de hizmet içi eğitimi maratonuna başlarlar, bu ayrıca moral bozukluğu tabi.

Halbuki teşhis çok basit nedir bu diye sorulduğun da ; Polisin sosyal durumu ve sosyal yapısı.

Bu konuda bilimsel olarak konferanslar verilmeli .sempozyumlar yapılmalı ,bağımsız ve serbest olarak sık sık tüm birimlerde anketler düzenlenmeli, bu doğrultuda çözümler aranmalı, zira karnı doymuş gelecek endişesi taşımayan insanlar daha sağlıklı düşünürler, dolayısı ile ücretler iyileştirilmeli.

Çalışma şartları ve saatleri gelişmiş ülke standartlarına uydurularak sekiz saata indirilmeli ,görevde ikinci bir emir mantığı terk edilmelidir.

Adli görevlerde, Polisin C.Savcılarının emrinde olduğu, C .Savcıların Polisin adli birim olduğu, hazırlık tahkikatların C.Savcılarının eniri ile yapıldığı , herkesçe bilinmesine rağmen altıncı dalga Ernenekon soruşturmasında olduğu gibi bilmezlikten gelinmemeli.

Beyler bugün size lazım olmayan bu kuruma, birgün mutlaka ihtiyaç duyacaksınızdır.

Saygıdeğer meslektaşlarım, yanlız değilsiniz her zaman her koşulda arkanızda olacağız. Yolunuz açık olsun.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP