Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vekil Halıcı: Okulda çocuklara ücretsiz yemek verilmeli!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta Milletvekili H. Yalım Halıcı, CHP Isparta Kadın Kolları Başkanlığı’nın “Okullarda Çocuklara Ücretsiz Bir Öğün Yemek Verilmesi”ne ilişkin düzenlenen basın açıklamasına katıldı.

Gerçekleştirdiği ziyaretler ve yaptığı konuşmalarla adından sıkça söz ettiren, her kesim tarafından sevilen Vekil Halıcı, bugün CHP Kadın Kolları’nın düzenlediği “Okullarda Çocuklara Ücretsiz Bir Öğün Yemek Verilmesi” basın açıklamasına katıldı.

Toplantının hemen ardından değerlendirmede bulunan Vekil Halıcı, milyonlarca çocuğun okula aç gittiğini ifade ederek:” Bugün CHP Isparta Kadın Kolları Başkanlığımız düzenlediği basın açıklamasına katıldık. Milyonlarca çocuğun yatağa aç, okula aç gittiğini resmi verilerde görüyoruz. Bizler Isparta’da binlerce çocuğun mağdur durumda olduğunu biliyoruz, gerekli yardımları sadece Isparta’da değil, 81 ilde gerçekleştiriyoruz. Fakat bizlerin yardımları yanında iktidarın da bu konuya el atması gerek. Milyonlarca öğrenci eğitim ve öğretim hayatını zorlu geçirirken, iktidar bunu nasıl görmezden gelir? Bu Türkiye’nin geleceği için çok önemlidir. Buradan CHP Kadın Kolları Örgütü’nün her bir üyesine bu hassas konudaki duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Yetkililer umarım sesimizi duyar ve geleceğimizi kurtarır” dedi.