Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vatandaşlar Hep Bir Ağızdan Şöyle Diyor: Silkele Aylin Düşecekler, Baban Gibi Silkele İnecekler

“İYİCESUR” adlı otobüsüyle köy

“İYİCESUR” adlı otobüsüyle köy köy, en ücra yerleri kat ederek dolaşan Isparta milletvekili Aylin Cesur halkla spontane, samimi, irticalen, hiçbir metne bağlı kalmaksızın gönül ve sevgi diliyle buluşuyor.

İktidar partisinin vurdumduymazlığından ve unutulmuşluktan artık yılmış olan Isparta halkı Cesur’u her gittiği yerde büyük ilgi ve coşkuyla karşılıyor, bağrına basıyor. Öyle ki vatandaşlar otobüsünün önünü kesip fotoğraf çektiriyorlar.

Cesur hiç kimsenin gitmediği meslek kuruluşlarına kurumlara gidiyor. Isparta Racing Motor Sporları Derneği, Isparta Mehteran Derneği, Damızlık Koyun Yetiştiricileri Derneği, Defterdarlık, Umuda Doğru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi gibi yaptığı yerlere ziyaretlerle kimseyi unutmadığını da gösteriyor.

Merhum Demirel’in mitinglerinin hızına kimsenin yetişemediği gibi Cesur’un temposuna da diğer parti milletvekili adayları yetişemiyor. Ve yine Demirel’in halkı gözeten üslubunun oluşu da dikkatlerden kaçmıyor.

Karikatürist Bedri Koraman 1985 yılında Demirel’in siyasi yasaklı olduğu dönemde yüzünü sadece siluet olarak çizebilmiş ve “DYP liderine isim bulundu… Biyonik Adam” şeklinde karikatürün altına yazmıştır. Aylin Cesur için de aynı tabiri kullanmak yanlış olmasa gerektir. Tüm Isparta’da ayak basmadık yer bırakmayan Cesur’a vatandaşlar tek yürek, bir korodan yükselen ses gibi şunu diyor. “SİLKELE AYLİN DÜŞECEKLER, BABAN GİBİ SİLKELE İNECEKLER”