DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3625860,42%
Isparta
17°

AÇIK

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

VATANDAŞA BAKIŞ PENCERESİ

ABONE OL
Temmuz 19, 2012 02:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ispartamızda son günlerde yazılı ve görsel basında dile geldiği gibi,laf üretenler çoğaldı. Ama iş yapan yok. Tıpkı cumhuriyet caddesindeki belediye alış veriş kültür merkezi, bölge hastanesi,çevre yolu gibi yarım kalmış vs.işler.trafik sorunu,otopark bilmecesive yıllardır malum yılan hikayesine dönmüş imar konusu.

Bu günde kaymakapı meydanındaki metruk bina özel idare binası 5 yıldır ne kazandı.? Hep geriye Isparta’yı kurtaracaz diyenler vatandaşın hizmet penceresinden bakmıyorlar. Şehir merkezine işi için gelen vatandaş otobüs parası ile geliyor,ayrıca işini tapu kadosra için Eğirdir yoluna yine otobüsle gidiyor.

Hem mali hem de zaman kaybı vatandaştan çıkıyor. Hükümet binası içindeki tapu il müdürlüğü ile kadostra binasını özel idare yeni yerine yani şu otel yapılacak kaymakapı meydanına alınamaz mı.? Hükümet içerisindeki şıkışan vatandaşlık nufus il ilçe müdürlüklerini yine bu yapılacak olan metruk bina içerisinde düzenleme yapılarak getirilemez mİ.? Şart mı vatandaşı merkezden uzaklara göndererek elinde evrakla koşturmak. Isparta’da otelden çok ne var. Oto terminal yanındaki dev otel ne güne kalıyor.

Tarihi peygamber camisinin avlusu içerisindeki umumi tuvaletin ne işi var. Camiye saygınız bu kadar mı. Bu tuvalet otobüsler durak altından gecen yer altı geçiti gibi kültür sinamasının altına yapılamazmıydı? Her sıkışan yabancı yerli soruyor kaymakapı meydanında hela nerde –tuvalet nerde onlarda diyor ki yani yol gösteren kişi camiye git. Yani tuvaletin adresi camimi olmalıydı. Caminin minaresinin yüksekliğini düşünen avlusundaki hemde musalla meydanının altındaki negtif tuvaleti görünüşü hoş olmayan yazın sıcak günlerde rüzgarla birlikte kokusu gelen bir tarafta otobüslerin zehirli egzos gazı cami içini rahatsız ederken siz caminin hangi haklarından bahsediyorsunuz. Tuvalet denen şey şimdiki otel yapacağınız özel idarenin alt katına daha büyük bir şekilde yapılamazmıydı. Ve yine altına büyük bir yer altı otoparkı olamazmıydı.

Üst katlar neyse alış veriş merkezleri yürüyen merdiven paletli olmak üzere modern fevkalede, herkesime hitap edebilen bir site Ispartaya yakışmaz mı.? Yazıklar olsun 55 bin övünen S.D.Ü öğrencisi var. Bir proje hazırlayıp veremediler mi. Bakış –görüş-yer-zemin ve halkın hizmet penceresinden olmalı. Kaymakapı meydanaındaki yeşil alanların altını dahi genel tuvalet yapamayan bir zihniyete ne denir.

Gecenin geç saatlerinde şehir merkezine gelen yabancı asker ve öğreci aileleri kapalı tuvaletlere giremezken mecburen köşe bucak çimen üzerlerine bırakıyorlar. Yapılacak yerin mutlaka çok yönlü hizmet için olması gerekiyor. Otopark –nüfus ve kadostra resmi daireleri yine merkezde büyük bir düğün salonu sürekli açık olan devlet görevlisi tuvalet bakımcısı ve sorumlusu mecut büyük bir tuvalet Isparta büyüyor gelenlerin otoları haliyle olacak.

İleri gören bir göz parasal yönden bakılan bir proje vatandaşa tarihi bir hizmet veremez. Görsel medyada ahkam kesenler Isparta evveliyatını bilen uzman kişiler olmalı yoksa eline her kalemi alıp artislik pozlarla masay tıkırdatan, kulağının arkasını kaşıyarak sezonluk fikir üretenler Isparta’da kalıcı bir eser bırakamaz .

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP