Vatandaş teknolojiyi kullandı

ABONE OL
Eylül 4, 2013 01:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Devlet Hastanesi’ne bu yılın ilk yedi ayında müracaat eden 880 bin hastanın 500 bininin internetten randevu aldığı belirtildi. Isparta devlet Hastanesi’nde yaklaşık 3 yıl önce hayata geçen internetten randevu sistemi hedefe ulaştı.

Isparta Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 3 yıl önce hayata geçirilen internetten randevu sistemi amaçlanan faydayı sağladı. 2013 yılı itibariyle hastaneye giriş yapan hastaların büyük bölümü internetten randevu alarak muayene olmuş. Bu durum poliklinikler önünde biriken kalabalığı yarı yarıya indirdi ve hem vatandaşın hem personelin işini kolaylaştırdı.

Isparta Devlet Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr. Mustafa Çelik, 2013 yılında Temmuz ayı sonuna kadar hastaneye başvuran yaklaşık 880 bin hastanın yaklaşık 500 bininin internetten başvuru yaparak muayene ve tedavi olduğunu söyledi.

Çelik; “İnternetten başvuru yapmaya halkın alışması biraz zaman aldı. Ancak çalışmalara ve yatırımlara değer bir sonuç elde ettik. Daha önce poliklinikler önünde kalabalık oluyordu, insanlar rahatsız oluyordu ve personelde çok kişiyle ilgilenirken fazla yoruluyordu. Şimdi hasta hastaneye gelmeden önce randevusunu alıyor ve hastaneye gelir gelmez muayene oluyor beklemiyor. Ne zaman muayene olacağını bildiği için de stres yaşamıyor. Özellikle uzak yerlerden gelen vatandaşlarımız bazen yoğunluktan dolayı muayene olamıyordu ve geri dönmek zorunda kalıyordu artık gelmeden önce muayene olup olamayacağını bilerek gelecek, bu da sistemin diğer bir artısı.“ şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0