Vali Seymenoğlu, Yalvaç İlçesini Ziyaret Etti

Vali Seymenoğlu, Yalvaç İlçesini Ziyaret Etti

ABONE OL
Ekim 3, 2021 19:40
Vali Seymenoğlu, Yalvaç İlçesini Ziyaret Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Ömer Seymenoğlu, her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri kapsamında Yalvaç ilçesine giderek bir dizi inceleme ve ziyarette bulundu. 

Yalvaç’ta ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Seymenoğlu, burada yeni konsept projesi kapsamında yenilenen İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu, ardından Kaymakam Haluk Şimşek ile görüşerek ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kaymakamlığın ardından ilçede faaliyet gösteren başarılı kadın kooperatiflerinden Yalvaç Pisidia Antiokheia Kadın Girişimciler Kooperatifi ziyaret edildi. Vali Seymenoğlu burada kadınların el birliği ile ürettiği ve satışa sunduğu birbirinden lezzetli doğal gıda ürünleri ile el emeği göz nuruyla üretilen birbirinden güzel hediyelik eşyaları yerinde inceleme fırsatı buldu.

Ardından Yalvaç’ta Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)  destekleriyle kurulan modern süt besihanesi ve süt paketleme tesisinde incelemede bulunan Vali Seymenoğlu; hayvanların yemlenmesinden sağılmasına sonrasında sütün paketlenmesine kadar tamamı robotlar ve otomatik makinalarla yapılan tesis hakkında işletme sahiplerinden bilgi alarak böylesine modern bir tesis kurdukları için yatırımcılara teşekkür etti.

Vali Seymenoğlu daha sonra ilçede yapımı büyük oranda tamamlanan yeni Emniyet Müdürlüğü binasında incelemelerde bulunarak yüklenici firma yetkililerinden inşaatla  ilgili bilgi aldı.

Yalvaç’ın 20 yıllık hayali olan ve bu yıl Nisan ayında yapım çalışmalarına başlanan Organize Sanayi Bölgesi’nde de incelemelerde bulunan Vali Seymenoğlu çalışmalarda gelinen aşamayla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Organize Sanayi Bölgesi tamamlandığında ise Yalvaç ekonomisine büyük katkılar sunacak.

Vali Seymenoğlu son olarak Hüyüklü Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Hasan Yıldız’dan beldede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alarak görüş alış verişinde bulundu.

Yalvaç’ta Şehit Ailemiz ve Gazimiz Ziyaret Edildi

Vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin aileleri ve kahraman gazilerimizle her fırsatta bir araya gelen Vali Ömer Seymenoğlu Yalvaç ilçe programı kapsamında aziz şehidimiz Komando Er Hayrettin Gürlek’in ailesini ve Kıbrıs Gazisi Tuncay Turan’ı ikametlerinde ziyaret etti.

Vali Seymenoğlu, Yalvaç İlçesini Ziyaret Etti

Vali Seymenoğlu , 1993  yılında hain terör örgütü üyeleri ile girdiği çatışmada kahramanca şehit düşen Komando Er Hayrettin Gürlek’in Özgüney köyünde  ikamet eden annesi Sayın Hatice Gürlek ve babası Sayın Abdullah Gürlek’i ziyaret ederek taziye dileklerini yineledi. Ziyarette aziz şehidimizin ruhu için Kur’an-ı Kerim tilaveti sunularak dualar edildi.

Ardından, 20 Temmuz 1974 tarihinde gerçekleşen Kıbrıs Barış Harekatında gazi olan Tuncay Turan’ı Kuyucak köyündeki bağ evinde ziyaret  eden Vali Seymenoğlu Gazi Turan’ın arazisinde oluşturduğu ve birbirinden güzel üzümler yetiştirdiği bağında incelemelerde bulundu, temsili olarak ilk hasadı gerçekleştirdi.

Vali Seymenoğlu beraberinde Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ile birlikte Kuyucak köyünü de ziyaret ederek köy meydanında vatandaşlarla bir araya geldi talep ve önerileri dinledi. Yoğun bir şekilde üzüm yetiştiriciliği yapılan Kuyucak köyünde yetiştirilen üzüm çeşitlerini inceleyen Vali Seymenoğlu Tarım Müdürlüğü’ne talimat vererek köyde üzüm yetiştiriciliği ve pazarlaması konusunda özel çalışma yapılmasını istedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0