Vali Seymenoğlu Keçiborlu ve Köylerinde İncelemelerde Bulundu

Vali Seymenoğlu Keçiborlu ve Köylerinde İncelemelerde Bulundu

ABONE OL
Ağustos 20, 2021 12:08
Vali Seymenoğlu Keçiborlu ve Köylerinde İncelemelerde Bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keçiborlu ilçesine çalışma ziyareti gerçekleştiren Vali Ömer Seymenoğlu Saracık köyü ve Gülköy’ü ziyaret ederek Kavak köyü Söğüt Dağı tesisinde incelemede bulundu. Beraberinde Keçiborlu Kaymakamı Tahsin Aksu ile köylerde vatandaşlarla görüşen Vali Seymenoğlu iletilen talepleri dinledi. Vali Seymenoğlu ayrıca bölgede yapımı tamamlanan sathi kaplama asfalt uygulamasını yerinde gördü.

Ardından Kavak Köyü Söğüt Dağı tesislerine geçen Vali Seymenoğlu buradaki tıbbi aromatik bitkilerin damıtıldığı bölümde incelemelerde bulunarak tesiste oluşturulan bahçeleri gezdi.

Vali Seymenoğlu Keçiborlu ve Köylerinde İncelemelerde Bulundu

Vali Seymenoğlu Keçiborlu’da Muhtarlarla Buluştu

Düzenli olarak ilçelere çalışma ziyareti gerçekleştiren Vali Ömer Seymenoğlu Keçiborlu’da muhtarlarla bir araya gelerek çeşitli konularda bilgilendirmede bulundu. Toplantı öncesinde Keçiborlu Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Seymenoğlu burada yeni konsept İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu ardından Kaymakam Tahsin Aksu’dan ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyareti sonrasında Keçiborlu’da görev yapan mahalle ve köy muhtarlarıyla buluşan Vali Seymenoğlu başta koronavirüs salgını tedbirleri ve aşılama çalışmaları olmak üzere önemli konularda muhtarlara bilgi verdi.

Vali Seymenoğlu Keçiborlu ve Köylerinde İncelemelerde Bulundu

Vali Seymenoğlu, “Son haftalarda hem ülkemizde hem de şehrimizde vaka sayıları çok hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Elimizdeki rakamlar neredeyse ilk günlere geri döndüğümüzü gösteriyor. Onun için ne olur bu salgının üstesinden geldik gibi bir yanlış anlayışa kapılmayalım. Ne olur bu mücadeleye ilk günkü gibi devam edelim. İlimizde bir ay öncesinin 3-4 katı rakamlara ulaştık. Burada şunu tekrarlamak istiyorum; ne olur maskeden taviz vermeyelim, çok kalabalık ortamlarda çok uzun süre bulunmayalım, temizliğe dikkat edelim. Bunun yanına bir de aşılarımızı olduğumuz takdirde emin olabilirsiniz ki bu mücadeleyi en hızlı bir şekilde lehimize çevirmiş oluruz. Aksi takdirde bu çok daha uzun sürer çok daha olumsuz etkileri ile karşılaşırız. Köylerimizde vatandaşlarımızı uyarmak lazım aşıya ulaşamamak diye bir şey yok arkadaşlar, siz bana deyin ki benim köyümde 10 kişi 15 kişi aşı olacak bize bir sağlık ekibi gönderir misiniz? Gönderelim bu çalışmayı da ne olur yapın, yapın ki önümüzdeki günler, ayları veya yılı kurtaralım. Ama aşıyı yaptırmadığımız takdirde zararımız gün geçtikçe de artıyor” diye konuştu.

Son günlerde ilimizde de yaşanan orman yangınları hakkında da konuşan Vali Seymenoğlu “Bildiğiniz gibi Çandır köyümüzdeki orman yangını 6 gün sürdü. Afetlere hazırlıklı olmamız lazım, orman yangınlarına karşı duyarlı olmamız lazım. Valiliğimizin aldığı karar doğrultusunda ormanlara giriş yasağı devam ediyor, ormanlarda ateş, mangal, semaver yakmak kesinlikle yasak. Muhtarlardan desteklerinin devam etmesini bekliyoruz. Ayrıca buradan Çandır köyümüzdeki orman yangınının söndürülmesinde destek veren tüm muhtarlarımıza, tüm belediye başkanlarımıza, vatandaşlarımıza tek tek teşekkür etmek istiyorum. Sütçüler yangınında herkes yardıma koştu. Bu yardımlaşma duygumuzu kaybetmemiz lazım” dedi.

Konuşmasında trafik kurallarına da dikkat çeken Vali Seymenoğlu “Yollarımız eskisine göre çok daha iyi ancak lütfen bu yollarda kurallara uyalım. Vatandaşlarımızı lütfen bu konularda uyarılıp bilgilendirelim” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından toplantıda bulunan muhtarlara söz veren Vali Seymenoğlu iletilen talep ve önerileri dinleyerek not aldı.

Keçiborlu İlçesinde Şehit Ailemiz ve Gazimiz Ziyaret Edildi

Vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin aileleri ve kahraman gazilerimizle bulduğu her fırsatta bir araya gelen Vali Ömer Seymenoğlu Keçiborlu ilçesinde ikamet eden Kore Gazimiz Yusuf İzzet Gün ve aziz şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Ümit Avcı’nın İncesu köyünde ikamet eden annesi Zehra Avcıyı ziyaret etti.

Vali Seymenoğlu Keçiborlu ve Köylerinde İncelemelerde Bulundu

İlk olarak ilçe merkezinde ikamet eden Kore Gazimiz Yusuf İzzet Gün’ü ziyaret eden Vali Seymenoğlu Gazi Gün ile bir süre sohbet ederek herhangi bir isteği olup olmadığını sordu. Sohbet sırasında konun koronavirüs aşısına gelmesi üzerine Gazi Gün, “Ben 90 yaşındayım ve 3. doz aşımı oldum, salgından biran önce kurtulmamız için herkes aşı olsun” diyerek misafirlerinin takdirini topladı.

Ardından, 1997 yılında Şırnak’ta görev yaparken Kuzey Irak bölgesinde katıldığı operasyonda kahramanca şehit olan  Jandarma Uzman Çavuş Ümit Avcı’nın İncesu köyünde bulunan annesi Zehra Avcı’yı evinde ziyaret eden Vali Seymenoğlu, taziye dileklerini ileterek şehit annesi Avcı ile bir süre sohbet etti. Vali Seymenoğlu şehit annesi Avcı’ya “Sizler aziz şehitlerimizin bizlere emanetisiniz sizlerin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz” dedi. Ziyarette aziz şehidimizin ruhu için Kur’an-ı Kerim tilaveti sunularak dualar da edildi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0