Vali Seymenoğlu Halı Saha ve Düğün Salonu İşletmecileriyle Görüştü
  • Gazete32
  • Isparta
  • Vali Seymenoğlu Halı Saha ve Düğün Salonu İşletmecileriyle Görüştü

Vali Seymenoğlu Halı Saha ve Düğün Salonu İşletmecileriyle Görüştü

ABONE OL
Haziran 19, 2020 10:06
Vali Seymenoğlu Halı Saha ve Düğün Salonu İşletmecileriyle Görüştü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi tedbirleri kapsamında yaklaşık 90 gündür faaliyetlerine ara verilen halı saha sahipleriyle bir araya gelen Vali Seymenoğlu devam eden süreç hakkında bilgilendirmede bulunarak halı saha sahipleriyle talepleri ve çözüm önerileri hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Vali Seymenoğlu; İçişleri Bakanlığı’nın 2 Haziran 2020 tarihli Koronavirüs Tedbirleri Genelgesi kapsamında gönderdiği Spor Merkezleri/Tesisleri vb. Yerlerde Alınması Gereken Önlemler başlıklı genel esasların 8. maddesine göre; halı sahaların sadece federasyon izniyle düzenlenen müsabakalara hazırlanan spor kulüpleri tarafından kullanılabileceğini, bunun dışındaki eğlence amaçlı futbol müsabakalarının yapılamayacağını aktarırken halı saha sahiplerinin faaliyetlerine geri dönme isteklerinde haklı sebepleri olduğu, iş yerlerini açma taleplerinin alınacak yeni tavsiye kararları ve diğer il uygulamaları da dikkate alınarak değerlendirilebileceğini ifade etti.

Vali Seymenoğlu Düğün Salonu İşletmecileriyle Görüştü

Pandemi sonrası tedbirli normale dönüş adımları devam ederken yaklaşık 3 aydır faaliyetlerine ara verilen düğün salonu işletmecileri Vali Ömer Seymenoğlu ile bir araya geldi. Görüşmede düğün salonu işletmecilerinin talep ve önerileri dinleyen Vali Seymenoğlu iletilen öneriler hakkında görüş alış verişinde bulundu. Isparta’da faaliyet gösteren 32 düğün salonu adına temsilcilerin katıldığı görüşmede İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanlığımız tarafından pandemi sonrası tedbirli normale dönüş adımları kapsamında düğünlerin 1 Temmuz itibariyle yapılabileceği açıklanmış, Sağlık Bakanlığı tarafından da “Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” güncellenerek, “Nikah ve düğünlerde alınması gereken önlemler” başlığı altında düğünlerde uyulması gereken kurallar belirtilmişti. Bu önlemlerin başında maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen gelirken, rehberde uyulması gereken tüm kurallar detaylı olarak anlatılmış durumda.

Vali Seymenoğlu yaptığı açıklamada herhangi bir aksaklık yaşanmaması halinde 1 Temmuz’dan itibaren düğün törenlerinin Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde yer alan esaslara göre yapılabileceğini belirterek düğün salonu işletmecileri ile düğün sahipleri arasında yapılacak sözleşmelerin mutlaka rehberde belirtilen kurallara uyulması taahhüdüyle imzalanması gerektiğini vurguladı. Ayrıca ilimizde yaygın olan aynı tabaktan düğün yemeği ikramının ise bu süreçte mümkün olamayacağının altını çizen Vali Seymenoğlu işletmecilerin, düğün sahiplerinin ve konukların bu kurallara uymasının salgının ilimizde kontrolü açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0