Vali Seymenoğlu, Güneykent ve Kılıç’ta Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Vali Seymenoğlu, Güneykent ve Kılıç’ta Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

ABONE OL
Temmuz 12, 2021 15:00
Vali Seymenoğlu, Güneykent ve Kılıç’ta Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Valisi  Vali Ömer Seymenoğlu, beraberinde Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz ile birlikte Keçiborlu ilçesine bağlı Kılıç köyünü ziyaret etti.

Köy kahvehanesinde Vatandaşların taleplerini dinleyen Vali Seymenoğlu vatandaşlar ile bir süre sohbet etti, Kılıç köyünün ihtiyaçlarına yönelik sorunları dinledi.

VALİ SEYMENOĞLU KİRAZ ALIM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Isparta’da gülün en çok yetiştirildiği Gönen ilçesine bağlı Güneykent kasabası ürettiği kiraz ve vişneler ile de adından söz ettiren bir kasaba. Rakımı yüksek olması nedeniyle vişne ve kiraz hasadının devam ettiği kasabada kiraz alım merkezinde alınan kiraz ve vişneler iç piyasa ve ihracat olarak değerlendiriliyor.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz ile birlikte kiraz ve vişne alım merkezini ziyaret ettiler. Kiraz ve vişne alıcıları ve vatandaşlar ile bir süre sohbet ederek fiyatlar hakkında bilgi aldılar.

Güneykent kasabasında yaklaşık 150 dekarlık alanda kiraz ve vişne üretimi yapılıyor. Kasabada bulunan alım merkezinde sofralık vişne 7 liradan alıcı bulurken kirazın fiyatı ise 8 lira ile 20 lira arasında değişiyor. Son yıllarda kiraz ve vişnenin hurdası olarak gösterilen ıskarta kiraz ve vişnede meyve suyu farklı alanlarda değerlendiriliyor.

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Asfalt sezonu ile birlikte birçok ilçede sıcak ve sathi kaplama asfalt çalışmalarına devam eden Isparta İl Özel İdaresi ekipleri Gönen ilçesi ile Güneykent kasabası arasında bulunan, tarım ve turizm amaçlı kullanılan yolda asfaltlama çalışmaları sona erdi.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Isparta Milletvekili Mehmet Gökgöz ve Güneykent Belediye Başkanı Metin Kutsal ile birlikte 2. kat sathi kaplama işleminin bittiği 12 kilometrelik yolda incelemelerde bulundu.

Güneykent Belediye Başkanı Metin kutsal sathi kaplama işleminin bittiği yolun kasaba için çok önemli olduğunu belirterek, yolun özellikle gül ve meyve bahçelerine gidişte kullanıldığını, bunun yanında kasabaya gelen misafirler ile Isparta’nın farklı bölgelerine gitmek isteyenler tarafından kullanılan bir güzergâh olduğu söyledi. Kutsal yolun yenilenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0