Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Baruş Yılın Çırağı Emre Gülşen’i kabul etti

Isparta Valisi Aydın Baruş

Isparta Valisi Aydın Baruş Ticaret Bakanlığı koordinesinde oluşturulan Ahilik Yürütme Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, Türkiye’de “Yılın Çırağı” seçilen  ve plaketini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan alan Emre Gülşen ile Isparta Esnaf ve Sanatkarlar odaları Birlik Başkanı Ahmet Tural’ı kabul etti.

Annesinin mesleği terziliğe küçük yaşlarda başlayan son 1 yıldır bu mesleği düzenli yapan Emre Gülşen’in  ‘Yılın Çırağı’ ödülüne layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen Vali Baruş,  çıraklıkta mesleki öğretiminin önemine değindi.  Vali Baruş “ Yılın Çırağı seçilen Emre kardeşimiz Kırşehir’de ödülünü aldıktan sonra bugün Birlik Başkanımız Ahmet Tural ile birlikte gelerek bizleri şereflendirdiler. Usta kalfa çırak ilişkisinde sadece meslek öğretilmez, hayata dair çok önemli değerler de öğretilir. Sevgiyi, saygıyı, kardeşliği, büyüklerine hürmeti usta, çırağına aktarır. Çırak kalfalık mertebesine geldiğinde bu değerlerle donanmış olarak gelir. Kalfalıkta gösterdiği başarıyla birlikte ustalık belgesi almaya hak kazanır. Ahilikte ustalığa nasıl yükselindiğini kutlamalarda temsili olarak izledik. Emre kardeşimizin ahilik değerlerini ileride usta olduğunda yaşatacağından eminiz. Bir mesleğin bu değerlere dayalı olarak öğrenilmesi çok önemli. Biz meslek okullarını tercih edecek öğrencilere bunu tavsiye ediyoruz. Çünkü, meslek edinmek altın bilezik takmaktır. Meslek okullarında okuyan kardeşlerimizin de ilerde başarılı meslek edinmiş kişiler olarak ilimize ülkemize hizmet edeceklerine inanıyoruz. Emre’nin bu belgeyi alması diğer mesleklerde çalışan çırak ve kalfalara da örnek olacaktır. Usta çırak ilişkisinden sonra elde edilen mesleki deneyim hem insanımızın daha iyi hizmet alması hem de esnafımızın toplumda saygı görmesi için de önemli” dedi

Isparta Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Ahmet Tural, Isparta’da göreve geldiği günden buyana esnaflara verdiği katkıdan dolayı Vali Aydın Baruş’a teşekkür etti. 

Türkiye’de Yılın Çırağı seçilen  Emre Gülşen de Vali Aydın Baruş’a ve Birlik Başkanı Ahmet Tural’a verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.