Bağlantıda Kalın

Isparta

Vali Baruş Keçiborlu İlçesindeki Yatırımları İnceledi

Yayınlanma

,

Isparta Valisi Aydın Baruş çalışma ziyareti kapsamında Keçiborlu ilçesini ziyaret etti. İlçe kaymakamı Tahsin Aksu ve Senir Belediye Başkanı Tayfun Borazancı’nın da  hazır bulunduğu ziyarette ilk olarak Senir Kasabasına bağlı Tepecik Mahallesinde tadilat çalışmaları bitirilen Tepecik İlkokulu’nu ve Köy Yaşam Merkezi’ni gezen Vali Baruş, ilgilerden yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alarak binanın bölümlerini gezdi.

Isparta Valisi Aydın Baruş’un Keçiborlu ilçesinde ziyaret ettiği bir diğer köy ise Ardıçlı Köyü oldu. Vali Baruş burada ilk olarak gül çiçeğinin en yoğun yetiştirildiği köyde şehir dışından gelen mevsimlik işçilerin konakladığı alanda yapılan çalışmaları inceledi. 

Vali Baruş ardından Keçiborlu Kaymakamlığı ve Kısa adı MİNERVA olan İş Dünyası ve İnsan Hakları Derneği’nin hazırladığı bir proje hizmete alınan Mevsimlik İşçilerin çocuklarının gündüzleri eğitim alabilecekleri kampüsü gezdi.Konteyner ve çadırlardan oluşan kampüste yaş gruplarına göre çocuklar için hazırlanan derslikler, yemekhane, mutfak, çocuk oyun alanı ve idari birim bulunuyor.3-15 yaş grubu çocukların eğitim aldığı derslikleri gezen Vali Baruş, burada çocuklar ile de yakından ilgilendi, öğretmenler ile bir süre sohbet etti. 

Reklam

Vali Baruş, oluşturulan eğitim kampüsünün sosyal ve örnek bir proje olduğunu belirterek aileleri işte olan çocuklara hizmete alınan eğitim kurumunda kreş ve anaokulu, ilkokul ve ortaokul eğitiminin verildiğini kaydetti. Vali Baruş, “Keçiborlu Kaymakamlığımızın ve bu alanda faaliyet yürüten MİNERVA Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü faaliyetler var. Burada çalışan gönüllülerimiz çocukların eğitimine, sosyal faaliyetlere katılmasına ve topluma kazandırılmasına yönelik çalışmalar yapılıyorlar. Burası örnek ve sosyal bir proje. Çocuklarımız buraya gelip eğitimlerini alıyorlar. Küçük yaşlardan itibaren kreş eğitimi de dahil olmak üzere ilkokul ve ortaokul eğitimlerini burada görevli öğretmenlerimizden alıyorlar.  Burada hem Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen ailelerin çocukları, hem de göçmen olarak ülkemizde bulunup çalışmak üzere buraya gelen ailelerin çocukları var. Bu çocukların birbirine kaynaşması, sosyal davranış kurallarını öğrenmesi ve hayata kazandırılması açısından çok güzel bir proje. Biz de Isparta Valiliği olarak desteğimizi veriyoruz. Bu arada görev yapan arkadaşlara başarılar diliyorum.” Dedi. 

Isparta Valisi Aydın Baruş Keçiborlu ilçesinde son olarak, Saracık köyünde  tadilat çalışmaları sona eren Saracık İlkokulu ve ana okulunda incelemelerde bulunarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Kaza anı kamerada

Isparta’da faaliyet gösteren Göltaş Çimento fabrikasında meydana gelen kazada, geri manevra yapan forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti. Kaza anı kameralara yansıdı.

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’da faaliyet gösteren Göltaş Çimento fabrikasında meydana gelen kazada, geri manevra yapan forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti. Kaza anı kameralara yansıdı.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

28 Kasım 2023 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

MERVEGÜL YILMAZ
BAHÇELİ EVLER MAH.3003 SOK.NO.23/3
TERMİNAL CAMİİ
YENİCE MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

REMZİ KİLVAN
ZAFER MAH.4903 SOK.NO.4
AFYON / BAŞMAKÇI / YAKA KÖY CAMİİ
AFYON / BAŞMAKÇI / YAKA KÖY MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

ŞERİFE GÜRAĞAÇ
HİSAR MAH.3616 SOK.NO.40
GÜLCÜ CAMİİ
GÜLCÜ MEZARLIĞI
28.11.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

KEZİBAN YALÇIN
SÜTÇÜLER
SÜTÇÜLER CAMİİ
SÜTÇÜLER MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

YAKUP İKİKAVAK
DOĞANCI MAH.128 CAD.NO.32
MEKKE EĞİTİM CAMİİ
DERE (ESKİ) MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da fırtına etkili oldu

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’da gece saatlerinde şiddetli fırtına nedeniyle bir çok ağaç yerinden söküldü. Fatih Mahallesi’nde ise devrilen ağaç yolun bir bölümünü kapattı.

Şehir merkezinde sağanak yağış zaman zaman etkili olurken, fırtına ile birlikte yağışlı hava da yayalara zor anlar yaşattı.

Okumaya Devam Et

Popüler