DOLAR 15,9486 0.13%
EURO 17,0336 -0.09%
ALTIN 948,880,03
BITCOIN 466933-2,98%
Isparta
15°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Gazete32
  • Yazarlar
  • VAH ZAVALLI TÜRKİYEM. TÜRKMÜDÜR DÜŞMANLARIN? BAK ŞU ÇALAN ÇANLARI İRİNİNE!

VAH ZAVALLI TÜRKİYEM. TÜRKMÜDÜR DÜŞMANLARIN? BAK ŞU ÇALAN ÇANLARI İRİNİNE!

ABONE OL
Mayıs 20, 2012 12:52
0

BEĞENDİM

ABONE OL

K Ü P E

Hakka irin kusan herhangi biri.
Hakikat bahrine akıtır kiri
Ben Hakk, vatan diye feryadederim.
Zerdüş vatansız ki bana çemkiri.

Müslümanken bayram derse, mayısa!
Ne desin İSLÂMİ öyle deyusa?
Ben münkirim Müslümanlık buyusa,
Altın tasla kezzab içen yobazın…

Kitaba meta diyen götürdü malı,
Bensem ilim dedikçe topladım nalı.
Değer verenler uzatıp da al diyor,
Tekânûzden lâbirent dünyanın halı.

Muhterem okuyucular: 15 Mayısta Türkiyeyi asgari yüz yıldır oyuk oyuk oyanların kısmende olsa meydana çıktıkları halde bendenizde perde arkasında ki senarislerim ve piyonları teşhir eden bir yazı yazdım. Cesareti ve fikri kendince malûm bir, herhangi biri namlı şey, beni sanki yakından tanıyor olduğunu zannederek beni mezaristandakilere düşman ilân ederek gazetenin editörüne olmayan aklını vermeğe teşebbüs etmesi, hakikatlerin biraz daha izharınının lüzûmunu hissettirdi.

Kıymetli İslâm ülküsünün fedaileri mü’min okuyucularım. Benim ehli dünya ile yani birde fertler ile herhangi bir işim olmaz, Olmadığı içinde beşer ile dinim mevzuu dışında polemiğe girmedim ver giremem de. Çünkü Benim dinim müslümanın müslümanla cedelleşmesini haram kılmıştır. Bu sebebten dolayı, Bendeniz Mü’min kardeşine karşı gayet selim, Dinimin düşmanına karşıda yıldırım gibi yavuz olmak için nefsi ile mücadele eden bir kardeşinizim. Burada şöyle diyeyim: Her kim olu ise olsun, İster mü’min, ister müşrik, ister ister münkir, ister münâfık, eğer zerre miktarı fikir sahibi ise karşıma çıksın. Hakikât meydanında münazara, mücadele ve mukabelede kuşansın pusatını çeksin kılıncını taarruza geçmesini her hal ve şartta beklerim. Yoksa fikirsizler meydanıma gelmesinler, çünkü muhatab kabûl etmem.

Gelelim Zavallı Türkiyemdeki entrikaların izharına. İşte: Uzay bilmem nesi olduğunu sana intikalci pekünlü adıyla maruf Ergenekon üyesi elan okulda başörtüsü yasağı uygulamaktadır. Daha neler neler. Mesela : Askerin başına oturtulan Fransız armalı lar vatan millet düşmanlığını yapıp körüklüyorlar bunlar hepsi meydana çıktığı halde hala meclisteki cibilliyetsiz haramiler protokolünde hainliğe devam ediyorlar, açıkca ama kimse dur diyemiyor. Neden? Anayasa veya mevzuat dedikleri, İtalyan, Fransız, Almanya ve İngiliz menşelidir ama türk ceza, medeni efendim hukuku deniliyor. Türkün olan bir tane madde varsa göstersinler bende bileyim. Bu ülkenin selâmeti için bu meclis bu milletin olmadıkça yani içinde bu Zerdüştler bu cibşilliyetsiz haramiler protokoli silinmedikçe ki zerdüşlerden de beterdirler, bu gemi böyle su ala ala bir gün Allah muhafaza garkolmasından korkarım. Haydi hayırlısı. Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin Tefviznamesindeki beyanınca “ Mevlâ görelim neyler / Neylerse güzel eyler “ diyerek bazı süymeleri ve çakmaları, görmek isteyen gözlere göstermek ve onlarında zerre imanı olanlarını kasdediyorum idraklerinin açılması için sözü, Rahmetli Aşık Seyrani’ye verelim görelim nasıl tasvir ediyor!

“Ormanda büyüyen adam azgını,
Çarşıda pazarda seyran beğenmez.
Medrese kaçkını, softa bozgunu,
Selâm vermek için insan beğenmez.

Alemi tan’ eder yanına varsan.
Senide yanıltır mesele sorsan.
Bir CİM bile çıkmaz karnını yarsan
Meclise gelirde, erkân beğenmez.

Her çeşit insandan birkaç eşi var.
Mektebten kovulmuş, günâh işi var.
“Rabbi yessir” de ki: dört yanlışı var,
Tahsil etmek için irfân beğenmez.

Ellerin evinde çul , firaş olur.
Burnu sümüklüdür gözü yaş olur.
Bayramdan bayrama bir tıraş olur,
Gider berberede dükkân beğenmez.

Yayladan yaylaya konup göçerde,
Arpayı, buğdayı ekip biçerde,
Mısır yaprağını kıyıp içerde,
Tütünü bulunca dumân beğenmez.

Çıkmış yükseğine kaval öttürür,
Çoban, köpeğine koyun güttürür.
Başını baltayla tıraş ettirir.
‘Hamama girince külhân beğenmez’

Bir odası vardır gayet küçücek,
Kendi aklı sıra keyf yetirecek,
Bir çanağı yoktur ayran içecek,
Kahveyi bulunca fincân beğenmez.

SEYRÂNİ: söyledi bu doğru sözü,
Haddeden çekilmiş doğrudur özü.
Şehre gelin gitse, bir köylü kızı,
Lâlü Güher ister mercân beğenmez.”

Evet efendiler Devleti. Milletin ve Dinin aleyhine, makamlar işgal edip bir hiç iş baz iken afaki maaşlara bağlattırılan ve SSK genel müdürlüğü koltuğunda otururken DOKUZ AYLIK torunlarını sigortalı çalışıyor göstertip sigortaya bağlattıran- bebeği böyle yapanın ebcedini ne durumlara getirdiğini artık ferasetinize bırakıyorum- bu mecliste Allah için Millet ve Devletin ebed müddet olduğunu kainata gösteren efendilere nasıl haykırdığını ve ne cüretle konuşabildiğini de. İşte daha söze hacet bırakmayan Seyrâni nin tesbiti. Selâm ve düalar ile ALLAH’a emanet eylerim gönül dostları.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP