Site icon Gazete32

Uzaktaş'ın Miraç Kandili mesajı

AK Parti Isparta İl Başkanı Nuri Uzaktaş: Peygamberimizin hayatı içinde önemli bir yeri olan Miraç Allah’ın sevgili Resulünden başka hiç kimseye sunmadığı ilahi bir ihsandır.AK Parti Isparta İl Başkanı Nuri Uzaktaş Miraç Kandili mesajı :

Kandil geceleri, insanımızın gönlünü aydınlatan, toplumumuzun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel gecelerdir. Feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri de Miraç Gecesidir. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Resulullahın (SAV) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Peygamberimizin hayatı içinde önemli bir yeri olan Miraç Allah’ın sevgili Resulünden başka hiç kimseye sunmadığı ilahi bir ihsandır.

Aziz milletimizin asırlardan bu yana büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladığı mübarek Miraç Kandili de böylesi gecelerden biridir.

Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (SAV) hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır.

Bu vesile ile Ak Parti İl Teşkilatı olarak tüm İslam âleminin Miraç Kandilini kutlarım.