DOLAR 15,8235 1.79%
EURO 16,7037 2.71%
ALTIN 931,512,27
BITCOIN 4822632,38%
Isparta
16°

AÇIK

17:01

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

‘Üniversitemizde terör ve terörist istemiyoruz’

ABONE OL
Aralık 29, 2015 00:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Süleyman Demirel Üniversitesi’nde  bölücü terör örgütü yanlısı grubun Ülkücüler’e taş ve sopalarla saldırmasına yönelik olayla ilgili  Isparta Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz’dan sert açıklama geldi.

SDÜ’de dün yaşanan gerginlik sonrası Ülkü Ocakları’ndan sert açıklama geldi. Belediye İş Hanı önünde toplanan Ülkücüler slogan atarak yaşananlara tepki gösterdi.   MHP İl yöneticileri  ve bazı ilçelerin belediye başkanları da açıklamaya destek verdi. Isparta Ülkü Ocakları Başkanı  Çapraz açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Ülkü Ocakları olarak, ihanet şebekelerinin, ülke sathında birçok üniversitede eğitim ve öğretim faaliyetlerini baltalayacağını, üniversite öğrencilerinin can ve mal güvenliğine kast edeceğini, eğitim hakkını gasp edeceğini, başta Ülkücü Milliyetçi öğrenciler olmak üzere üniversite öğrencilerine yönelik kirli tezgahlar sahneleyeceğini defalarca dile getirdik. Bölücü terör örgütünün, üniversitelerdeki öğrenci görünümlü eli kanlı canilere ihale ettiği alçaklıkları, başta üniversite yönetimleri olmak üzere yetkili tüm mercilere bildirmemize rağmen hiçbir önlemin alınmadığını büyük bir üzüntü ve öfkeyle izlemekteyiz.

Süleyman Demirel Üniversitesi Doğu Kampüsünde Kütüphane önünde terör örgütü üyeleri sözde Uludere için açıklama yapmak üzere toplanmışlardır. Basın Açıklaması yapmadan yanlılarında getirdikleri taşlarla arkadaşlarımıza saldırmışlardır. Bu taşların çanta içerisinde okula nasıl sokulduğu, bunlara nasıl müsaade edildiği, bunlara kimlerin yardım ettiği ve bu aklı kimden aldığı ise aydınlatılması gereken unsurlardandır. Ayrıca kesici ve delici aletleri nasıl üniversiteye kadar ulaştırabildikleri de yetkili mercilerce açıklanmalıdır.

PKK üyesi eli kanlı caniler kütüphaneye sığınarak emniyet güçleri ve güvenlik görevlileriyle “Katil Devlet Hesap verecek” diye basın açıklaması yapmışlardır. Bu sırada kütüphanenin camlarını kırarak kamu mallarına zarar vermişlerdir. Kütüphane içerisinde ders çalışan öğrencilere “ Burası Kan gölüne dönecek” diye ve terör örgütü lehine slogan atarak tehditlerde bulunulmuş ayrıca tepki gösteren öğrenci kardeşlerimize de fiziki müdahalelerde bulunmaya çalışmışlardır. Daha öncesinde yaptığımız bir çok basın açıklamasında Süleyman Demirel Üniversitesindeki PKK yapılanmasını dile getirmiş ve yetkili mercileri göreve davet etmiştik. Ama görüyoruz ki yetkili merciler görevlerini yerine getirmemişlerdir. Bugün artık sabrımızın taştığını herkes iyi bilsin. Emniyet Güçleri, Üniversite yönetimleri gerekli tedbirleri alarak yasal işlemleri ivediyle başlatsınlar! Bunlara yardım ve yataklık eden hainleri bularak adli makamlara sevk etsinler. Üniversitemizde terör ve terörist istemiyoruz. Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü İlker Çarıkçı Beyi göreve davet ediyorum. Bugün terörün üniversitelerdeki yapılanmalarına müsaade edenler yarın terörün kendilerine bulaşacağını unutmamalıdırlar. Son olarak herkese açık beyanımızdır ki; Yetkililer gerekeni yapmalıdır, yapmazsa nefsi müdafaa hakkımız kaçınılmaz olur.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP