Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üniversite sınavları artık Yalvaç’ta yapılacak

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Yalvaç Kaymakamlığı tarafından ÖSYM’ye yapılan sınav merkezi başvurusu olumlu sonuçlandı.

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Yalvaç Kaymakamlığı tarafından ÖSYM’ye yapılan sınav merkezi başvurusunun olumlu sonuçlandığı ve bu yılki sınavlarda Yalvaç’ın sınav merkezi olması için gerekli çalışmaların başlatıldığı öğrenildi.

Bu kapsamda, Isparta’nın Yalvaç ilçesine gelen ÖSYM yetkilileri, üniversite kampüsündeki okullarda ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda inceleme çalışmaları gerçekleştirdi.

Yalvaç’tan üniversite sınavına girmek için en yakın 105 kilometre yol gitmek ve bir gün konaklamak zorunda kalan Yalvaçlı öğrenciler ve ailelerin bu haberi sevinçle karşıladı.

Yalvaç’ta lise son sınıflarda yaklaşık 500 öğrencinin sınava gireceği, Yalvaç’a komşu ilçelerde de yaklaşık 500 civarında öğrencinin lise son sınıfta bulunduğu, geçtiğimiz yıllarda liseyi bitiren öğrencilerin de yeniden sınava girmesiyle birlikte Yalvaç’ta yaklaşık 2 bin civarında öğrencinin üniversite sınavlarına girmesinin beklendiği belirtildi.