• Gazete32
  • Isparta
  • Üniversite mezunu çalıştıran işletmelere büyük destek

Üniversite mezunu çalıştıran işletmelere büyük destek

ABONE OL
Ağustos 25, 2015 22:25
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KOSGEB Isparta İl Müdürü Yurdun Yıldırım, üniversite mezunu işsizlerin istihdama kazandırılması amacıyla yeni bir program başlatıldığını belirterek, “Programdan yararlanan işletmeler çalıştırdıkları üniversite mezunu elemanın yarı maaşını KOSGEB’den geri alabilecek” dedi.

KOSGEB, işletmelerin üniversite mezunu personeline hibeli maaş desteği veriyor. Isparta’da bu destekten faydalanan üniversitesi mezunu sayısı 100’ee ulaşmış durumda. Konuyla ilgili açıklamada bulunan KOSGEB hizmet merkezi Müdürü Yurdun Yıldırım, “İlimizdeki Kobilere çeşitli desteklerimiz söz konusu.

Bunların içinde en çok Nitelikli Eleman İstihdam Desteği tercih ediliyor. Bu destekten yararlanan işletme sayımız da gittikçe artıyor. Şu anda 56 üniversite mezunu çalışanı destekliyoruz. Toplamda ise 100 gencimizi bugüne kadar desteklemişiz. Üniversite mezunu sayımız artıyor. İş bulma aşamasında KOSGEB’in bu desteğinden faydalanarak işletmelerde kendilerine çalışabileceklerini söylüyoruz.

Gençlerimiz bu sayede iş bulabilirler. İşletmelerimizde KOSGEB’in bu desteğinden faydalanarak nitelikli eleman istihdamı sağlayabilirler. İşletmemiz veri tabanımıza kayıtlı olup Kobi beyannamesini güncellemesi lazım. Bu iki evrağı bize getirip başvurabilirler. Desteğimiz asgari geçim indirimi hariç elemana ödenen paranın yarısını kapsıyor. İşletmelerimize güzel bir imkan sağlamış oluyoruz” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP