Uluborlu Kiraz Festivali gerçekleştirildi

Uluborlu Kiraz Festivali gerçekleştirildi

ABONE OL
Aralık 29, 2020 21:24
Uluborlu Kiraz Festivali gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3 senedir Ramazan Ayına denk gelmesinden dolayı festival eğlencesini özleyen Uluborlulular tüm coşkusuyla festivali kutladılar. 01 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 16:30’da Demokrasi Şehitleri Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan festival etkinliklerinde Isparta Mehteran-ı Gülistan Konseri, Burdur Teke Dans Halk Oyunları Grubu gösterileri, en iyi kiraz yetiştiriciliği ödül töreni ve fotoğraf yarışmasında dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi.

Kiraz festivaline Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Isparta Milletvekili Said Yüce, Isparta protokolünden daire amirleri, çevre ilçelerin belediye başkanları katıldılar. Program festival alanında Isparta Mehteran-ı Gülistan Konseri ille başladı. Güzel bir mehter konserinin ardından Burdur Teke Dans Halk Oyunları grubunun gösterileri sergilendi.

Gösterilerin akabinde ödül törenlerine geçildi, Uluborlu Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen en iyi kiraz yetiştiriciliği ödül töreninde birinclik ödülüne Mustafa Ali Karacalı, ikincilik ödülüne İbrahim Erol Ünsal, üçüncülük ödülüne ise Ergün Ceylan layık görüldü. Sonuçları daha önceden açıklanan Uluborlu ve Kiraz Çiçekleri konulu fotoğraf yarışmasında birincilik ödülünü kazanan Önder Ünsal, ikincilik ödülünü kazanan Tahir Akay ve üçüncülük ödülünü kazanan Mustafa Dinç’e ödülleri takdim edildi.

Havanın çok rüzgarlı olmasından dolayı program dahilinde olan yamaç paraşütü etkinliği ise gerçekleştirilemedi. Yapılan protokol konuşmalarının ardından kiraz festivalinin gündüz programı sona erdi.

Tarihi Uluborlu Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Başpehlivan Onur Şenel Oldu.

02 Temmuz 2017 Pazar günü saat 10:30’da Uluborlu Er Meydanında yaklaşık 400 pehlivan bel bağladı. Yoğun sıcağa rağmen birbirleriyle kıyasıya mücadele eden pehlivanlar görülmeye değerdi. Rakiplerini tek tek yenerek finale çıkan iki isim ise Onur Balcı ve Onur Şenel oldu. İkilinin kıyasıya tuttuğu güreşte normal sürede galip çıkmadı. Puanlama esnasında rakibinin sırtını yere getiren Onur Şenel Uluborlu Er Meydanında Başpehlivan ünvanını kazandı.

Güreş Ağası Selim Demirelli Oldu…

Her yıl olduğu gibi bu yıl da güreş ağalığı için ilçemizin yetiştirdiği iş adamları ipi göğüsledi. Ahmet Nedim Karasoy ve Selim Demirelli arasında geçen güreş ağalığı 41.000,00 TL ile Selim Demirelli’de kaldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0