Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ülkücüler salona sığmadı

Isparta Ülkü Ocakları tarafından

Isparta Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “biz geleceğiz gelecek biziz” adlı gece gerçekleştirildi. Gecede Kuran’ı Kerim Tilavetinin ardından Yıldırım Yıldızdoğan ve Atilla Yılmaz sahne aldı.Geceye, Isparta Belediye Başkaı Yusuf Ziya Günaydın, İl Başkanı İsa Yalçın, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Isparta ÜLKÜ Ocakları Başkanı Akif Çapraz gecede yaptığı konuşmada;

“Şol gökleri kaldıranın
Donatarak dolduranın
Ol deyince olduranın
Doksan dokuz adı ile
Cümleten Selamün Aleyküm​

Sayın il başkanım ve il yöneticileri, merkez ilçe başkanım ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanım, ilçe başkanlarım, İlçe belediye başkanlarım,belediye başkan adaylarım, eski ocak başkanlarım değerli basın mensupları,

Senirkentten Kayı boyunun yiğit Türkmen bozkurtları dayanışmayı ve kutlu davanın mayasını, Uluborlu’dan Milli Mücadeleye 220 yedek subayıyla katılma fedekarlığınıgöstererek millet sevdasını ve 242 İstiklal Madalyasıyla Türkiye’nin en çok İstiklal Madalyasına sahip olarak Bağımsızlık ruhunu, Keçiborlu’dan Anadolu Selçuklu Sultanı Kılıçarslan’ın fetih arzusunu, Gönen’den Yunus’un sevgisini, Atabey’den Türk’ün ilim ve irfan aşkını, Eğirdir’den Selçuklu’nun şanını, Aksu’dan Yörüklerin vatan sevdasını, Gelendost’tan Anadolu’da Türk Tapusunun kararlılığını, Yalvaç’tan kuvvetli ve asil Türk oruğunun Horasan diyarından selamıyla yol göstericiliğini, Şarkîkaraağaç’tan Koca Rüştü ve Hacı Emin Efendi Medresesinin eğitim ruhunu, Kızıldağ’ın eşsiz güzelliğini, Türk’ün Mertliğini, Yenişarbademliden, Anamas dağının heybetini ve kekik kokusunu, Sütçülerden, doğa’nın güzelliğini ve tarihini, Yakaören’den, Aliköy’den Çünürden, Uluğbey’den , Baladızdan Türklük aşkını,Kuleönünden Sav’dan Türk’ün maneviyatını getiren kıymetli dava arkadaşlarım ;

Hafız İbrahim Demiralay’ın Kuvayi Milliye Ruhunu yansıtan gül yüzlühemşerilerim, Türk Milletinin teminatı bozkurtlar, Hayatlarını vatan ve millet yoluna vakfeden Asenalar,

BİZ GELECEĞİZ, GELECEK BİZ’İZ ADLI GECEMİZE HOŞGELDİNİZ, ŞEREF VERDİNİZ

Bugün aramızda bulunan Azerbaycan dan Elçibey’in selamlarını, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden Rauf Denktaş Bey’in Türklük sevdasını, DoğuTürkistandan Urimçi’nin acısını, Ahıska Türklerinin asaletini, Batı Trakyadan Türk’ün umudunu, Türkmenelinden Türk’ün hasretlerini, Rusyadan Türk’ün özlemini getiren soydaşlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Konuşmama başlarken başta Ispartalı Ülkücü şehitlerimiz Raşit Gündüz, SezaiKüçükmaltepe ve İsmail Esen’i , Şah Süleyman Erdal’ı, Partimizin kurucu il başkanı Kemal Katırcıoğlu’nu, Eski İl Başkanı Muhammer Bayhan’ı, Mehmet Bozkurt’u, Yusuf Yavuz’u, Mahir Göker’i ve 18 Aralık 2013 Tarihinde Hakkın rahmetine kavuşmuş olan 21. Dönem Milletvekilimiz Osman Gazi Aksoy ağabeyimizi rahmetle anıyorum.

Bizlerin bu salonda buluşmasını, çoşkuyla kucaklaşmasını, dosta güven düşmana korku veren duruş sergilememizi nasip eden Cenabı Hakka hamdüsenalar ediyor, ilahi rahmet ve mağrifetin hepimizin üzerine olmasını niyaz ediyorum.

Ülkücüler, insani bir yaşam nizamı ile nefislerini terbiye etmek ve ilahikelimetullah yolunda hak ve hakikatları savunmak gibi ağır bir sorumluluğu üstlenmişlerdir. Fani dünyanın maddeci unsurlarıyla kurulu hayat nizamı yerine Rahman olanın rahmetle donattığı manevi düzene gönül verdik. Bizler mukaddesatımızı rahman ve rahim olan Allah yolunda belirledik. RehberiKur’an belirlediğimiz gibi Ceddimizi gönül tacı ettik. Gönülleri fethetmek için yola çıktık.

Biz gönül fethetmek için yola çıkan ülkücüler bu ağır sorumluluğu fani dünyada tabii tutulduğumuz sınavın yükü olarak görür, bu yükün bizleri altında ezmesi yerine bizleri olgunlaştırmasına müsaade ederiz

Akşemsettin’in Fatih Sultan Mehmet Han’a öğüt ettiği gibi şartlara teslim olmazsan şartlar değişir sana teslim olur. Çok çalışır çok dua eder ve çok istersen Allah’ın rahmeti tecelli eder. Rahmet tecelli ettiğinde nice olmazlar tahakkuk eder.

Galip Erdem Ağabeyimiz dediği gibi doğru, güzel ve haklı fikirlere bağlanmak kolay ama inandığımız fikirlerin şartlarına uymak çok zordur. İşte bundan ötürü herkes milliyetçi olabilir fakat ülkücü olamaz.

Ülkücülük, suyu ıslatabilecek ateşi yakabilecek iradeyi göstermektir. Ülkücülük, şerefle yaşama ve yaşatma davasıdır. Cennet Mekan Başbuğumun dediği gibi Ülkücü Ülkücünün öz kardeşidir. Ülkücü, ülkücüden rahatsız olmaz, Ülkücü, Ülkücünün önünde engel olmaz. Ülkücü, Ülkücünün kuyusunu kazmaz. Ülkücü, Ülkücüyü şikayet etmez, iftira atmaz. Ülkücü, Ülkücünün dedikodusunu yapmaz. dününü ve bugünlere nasıl geldiğini unutmaz.
Ülkücü bulunduğu makamın yetkilerini kullanır. Ülkücü, nokta kadar dünyada virgül gibi eğilmez. Kimse ülkücüyü hor göremez, küçük düşüremez, yok sayamaz. Bu kutlu davanın sosyal hayattaki temsilcisi Ülkü Ocakları ve siyasi alandaki temsilcisi Milliyetçi Hareket Partisi üzerine kendi siyasi gelecekleri veya maddi beklentileri üzerine hesap yapanlar bu hareketin hesapsızlarını hesaba katmak zorundadırlar ve derhal bu hesaplarından vazgeçmelidirler.

Hiç kimse yanlış hesap yapmasın

Hiç kimse dizayn etmeye kalkmasın

Ülkücü gençler bunlara müsaade etmeyecektir, Ispartasına sahip çıkacaktır.

Bunun için ne yapması gerekiyorsa onu da yapacaktır.

Milliyetçiliğin yaşaması, ülkücülüğü var olması ve Türk Milletinin varlığı içindün nasıl bedel ödediysek bugünde öderiz.

Yine Kurşunla pes etmeyiz, ölümle tükenmeyiz, yağlı urganla sinmeyiz, oyunlarla yolumuzdan dönmeyiz, tehditlere boyun eğmeyiz,

Yine hedef oluruz ama yılmayız, Yine iftiralara uğrarız ama yıkılmayız, suçlanırız madur oluruz ama marurluğumuzu hiç bozmayız, Zindanlara kafa tutarız.

Ülkücü İradenin siyasi alandaki tek temsilcisi Milliyetçi Hareket partisi Yerel Yönetimlerde tertemiz idealleriyle iktidar olmaya ve hizmet etmeye hazırdır.

Bizler makamlara yolsuzluğu ayakkabı kutularına, gemiciklere ve hastanelere sığdırmak için değil Türk Milletine hizmet için talibiz. Üretken belediyecilik anlayışıyla tertemiz hayalleriyle memleketine ve Milletine hizmet etmeye talip olan Merkez’de Yusuf Ziya Günaydın’a, Yenişarbademli’de Ertan Özkan’a, Şarkikaraağaç’ta Ramazan Kabalak’a, Yalvaç’ta Hilmi Tütüncü’ye, Gelendost’taApdullah Tula’ya , Eğirdir’de Ertuğrul Bayer’e, Aksu’da Hasan Tosun’a, Atabey’de Ziya Erdem’e, Gönen’de Mete Elçim’e, Keçiborlu’da YaşarAkoğlu’na, Uluborlu’da Tahir Topalakçı’ya, Senirkent’te Erol Civelekoğluna, Sütçüler’de Selahattin Yaşar Kesiktaş’a, Çiçekpınar’da Mustafa Erol’a,Çarıksaray’da Halil Toprak’a, Höyüklü’de Hasan Yıldız’a, Sarıidris’te Ramazan Pala’ya, Kuleönü’de Sezai Çakır’a, Sav’da Mustafa Avşar’a, Güneykent’teMusa Eren’e, Senir’de Mehmet Ünal’a, Büyükkabaca’da Erol Aydın’a başarılar diliyorum.

Allah yar ve yardımınız olsun.

Ülkücü iradenin temsilcisi olarak kimsenin ÜLKÜCÜLÜĞÜNÜN başına sonuna sıfat koyarak Ülkücü Harekete zarar vermesine müsaade etmeyiz. Cennet Mekan Başbuğumun iki emaneti vardır; birisi Ülkü Ocakları diğeri Milliyetçi Hareket Partisi. Hiç kimse bunlara zarar veremez.

Cennet Mekan Başbuğumun dediği gibi Ülkücü’nün yeri Milliyetçi Hareket Partisidir.

Ülkücü’nün yeri teşkilatıdır. Hiç kimse teşkilatın üzerinde değildir. Her zaman asıl olan teşkilattır. Teşkilat varsa sizler varsınız, bizler varız!

Bu gecenin hazırlanmasında emeği geçen onurumu, gurumumu, namusumu emanet ettiğim dava arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim.

Varlığımızda yokluğumuzda Türk Milletine armağan olsun. Allah Türk korusun, o zaten yücedir. Ne Mutlu Türk’üm diyene” dedi.