Site icon Gazete32

Ulaşıma Gelen Zamlardan Sonra Isparta Belediyesine Büyük Tepki

Isparta’da ulaşım hizmeti sağlayan Isparta Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi dünden itibaren halk otobüsleri ücretlerine zam yaptı.

Isparta Belediye meclisinde görüşülmeden oldu bitti şeklinde yapılan bu zamma her kesimden büyük tepki yağdı. Zaten kısa mesafelerde ulaşım hizmeti veren Isparta Halk Otobüslerinin fiyatlarının büyük şehirlerdeki ulaşım fiyatlarını geçmesi öğrenci platformları tarafından kabul edilemez bulunurken birçok siyaside tepki gösterdi.

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, “Büyük bir öğrenci kenti olan Isparta’ da yapılan otobüs zammı kabul edilemez. Gençlerimiz ekonomik anlamda bu kadar zor ve sıkıntılı bir süreçten geçerken Isparta Belediye ‘sinin sosyal belediyeciliğini sözde değil, özde görmek isterdik.” diyerek gelen zamlara tepkisi belirtti.

İYİ Parti Isparta İl Başkanı Hasan Büyükçam ise, “Isparta Belediyesi’nin bu yanlış bulduğumuz zam politikasından acilen geri adım atmasını talep ediyoruz. Belediye meclisinde ve belediyenin tarife komisyonunda dahi görüşülmeden jet hızıyla yapılan bu zama anlam vermek mümkün değildir. Soruyoruz ! Sosyal Belediyecilik nedir ? Biliyormusunuz ?” diyerek tepkisini dile getirdi.