“Ucuz arsa bulunsun fiyatlar anında düşer”

ABONE OL
Temmuz 3, 2015 21:08
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta’daki konut fiyatlarındaki yüksekliğin en önemli nedeni olarak arsa fiyatlarını gösteren METRO İnşaat sahibi Özaydın çağrıda bulundu:

Isparta’nın önde gelen ve önemli inşaat firmalarından olan METRO Mühendislik Sahibi Mustafa ÖZAYDIN, önceki akşam katıldığı Kanal 32’de yayınlanan “Ne Var Ne Yok?” programında önemli açıklamalar yaptı.

Özaydın, Isparta’daki konut fiyatlarını pahalı bulmasının nedeninin arsanın pahalı olmasına bağlayan Özaydın, ucuz arsa bulunması durumunda konutların en az % 30 ucuzlayacağını söyledi.

Konut maliyetlerinde arsa paylarının ortalama % 40’u geçtiğini belirten Özaydın, çarenin ucuz arsa üretimi olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Isparta’da kaliteli ucuz konut üretmek istiyorum. 500 konutluk bir proje yapmak istiyorum. Ancak bunun için, maliyeti düşürmek için ucuz arsa bulunması şart. Bu konuda gerekli araştırmaları yapıyoruz.

Dar ve orta gelirli vatandaşlarımızın konut sahibi olması için bu projeyi hayata geçirmek istiyorum.

Şu anda konut maliyetlerinde arsa payı % 40’ı geçti. Bu da konut fiyatlarını yükseltiyor. Eğer ucuz arsa bulunursa konut fiyatlarında % 30’luk bir ucuzlama yaşanır.

Isparta çevresinde yeni arsa üretimi yapılamıyorsa, mevcut yapı içinde bulunabilir. Mesela eski ve yeni sanayi uygun bir bölgeye taşınıp, bölgenin tamamına konut yapılabilir. Bu ve benzeri çözümler üretilebilir. Böylece arsa sıkıntısı da ortadan kalkar.”

Özaydın, Gülistan Mahallesinde kentsel dönüşüm kapsamında başladıkları konutların büyük bir hızla devam ettiğini belirterek, otoparkından, sosyal alanlarına kadar Isparta’ya örnek bir proje yapacaklarını söyledi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • tamer

    ısparta’nın en merkezi yerin’de doğa kollejinin arka tarafları dümdüz ova ali köy ovası dönümlerce arsa imarı bekliyor yeni yolun açılmasıylada şehrin giriş ve çıkışına hitap edicek aynı zamanda kayak merkezi yolunu canlandıracak buralar neden düşünülmüyor akkent toki hatta çünürden bile merkeze yakın olmasına rağmen sizcede düşüncem doğru değilmi.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0