DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 362183-0,12%
Isparta
17°

AÇIK

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

  • Gazete32
  • Isparta
  • 'Türklerin Kürt kökenli kardeşleriyle dargınlığı yok ki barışsınlar'

'Türklerin Kürt kökenli kardeşleriyle dargınlığı yok ki barışsınlar'

ABONE OL
Mayıs 24, 2013 16:14
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Isparta İl Başkanı İsa Yalçın yazılı olarak yaptığı açıklamasında, ‘Isparta’mızda hiçbir zaman Kürt kökenli kardeşlerimizle bir kavga olmamıştır. Acaba bu akil adam adı altında gelen kişiler bizlerle kimi barıştırmaya gelmiştir; mademki bu sürecin iyi ve ülke için hayırlı olduğunu düşünüyorsunuz neden halktan uzak özel davetliler ile bu süreci konuşuyorsunuz’ dedi. Yalçın’ın açıklaması :

Herzaman iradenin millette olduğunu söyleyen iktidar millete rağmen neden böyle, daha önce denenmiş ve ülkemizin işgali ile sonuçlanmış yöntemi kullanmaktadır. Bunların hepsi bu gidişatın ve niyetin nekadar içler acısı olduğunu göstermektedir.

Bu barış süreci adını verdikleri süreç uzun zaman önce başlayan bir sürecin son adımıdır. Sizlerinde bildiği gibi,1 Ağustos 2003 tarihinde Başbakanının talimatı ve Cumhurbaşkanının ”iyi şeyler olacak” sloganıyla ” Kürt Çalıştayı “ adı altında polis akademisinde yapılan toplantıyla başlatılan süreç, İmralı adıyla devam etmiş; Oslo görüşmeleri, 34 teröristin Habur da davul zurna eşliğinde karşılanması, Barış gelecek analar ağlamayacak yutturmacası, 40 Bin kişinin katili terörist başına LCD tv hediye edilmesiyle devam etti. Terörist örgütün meclis uzantısı olan partinin heyetlerinin Akp’li hükümetin kontrolünde İmralı canisini ziyaret edip aldığı mektup ve talimatları İmralı-Ankara-Kandil-Avrupa arasında postacılık yaptırılması ile devam eden süreçte “TERÖRİSTBAŞI’NIN VE ELİ KANLI ÖRGÜTÜNÜN İSTEKLERİ BİRER BİRER YERİNE GETİRİLMEYE BAŞLANDI.

İktidar partisi 3. ve 4. Yargı paketleri çıkması ile bölücü örgütün şehir yapılanması olan KCK dan tutukluları serbest kaldı.

Bebek katili canininde talepleri doğrultusunda “AKİL İNSANLAR” adıyla 63 kişiden oluşan (sözde barış) heyeti kuruldu.

Ardından yine bölücü örgütün taleplerinden olan ve TBMM’de sadece AKP ile BDP’li milletvekillerinden oluşan HAKİKATLERİ ARAŞTIRMA komisyonu kuruldu.

Sözde akiller; Basına yansıyan İmralı tutanaklarına göre Apo’ nun övgüsüne mazhar olmuş sinema sanatçıları, kck’ dan tutuklanıp yargılanan bölücü örgüt destekçileri, yandaş köşe yazarları, akademisyenler ,Anadolu’dan seçilmiş STK temsilcilerinden oluşturulmuştur.

Bu sözüm ona akil ler Psikolojik harekâtla toplum mühendisliğine soyunup, gözyaşı edebiyatıyla göz boyama, milli hassasiyetleri kırma, toplumu ayrışmaya ve yıkım sürecine alıştırma pkk ‘nın emellerine ikna etmeye mi çalışmaktadır.

Barış elçisi denilen 63’lükler bakın neler diyor ; “Sadece asker değil dağdaki kardeşlerimiz de şehit oluyor “(Y.E), “Kürt başka, PKK başka denilemez. PKK’lılar neden kardeşimiz olmaz “( K.İ), “Devletten, ordudan yana değil de, dağdaki Kürt’le yaşamak isterim”(M.B), “Türk Bayrağı’nın adı değişmeli. Devlet bayrağı olmalı” (H.K) diyecek kadar ileri giden bölücü örgüt hamileri mi akil insan ?

Barış düşmanla yapılır. Peki, bu düşman kimdir? Kürt halkı mı? Milletimizin ayrılmaz parçası olan Kürtlerle Türkler arasında savaş mı var ki barış yapılsın? Türklerin Kürt kökenli kardeşleriyle dargınlığı yok ki barışsınlar.
Savaş kiminle kimin arasındadır? Devletin karşısında, etnik ayırımcılığı esas alan, taleplerini de silahlı mücadele yoluyla elde etmek isteyen kanlı bir terör örgütü var. Hal böyle iken AKP’nin barıştan kastı bölücü örgütün taleplerini yerine getirilmesi mi? Devlet kanlı terör örgütüyle barış imzalar mı?

63 kişiden oluşan ve aralarında hiç şehit, gazi yakını bulunmayan ve adeta terör örgütü ve elebaşını AK’ lama kıta’ları gibi görev yapan aklı karışıklar hafta sonunda da ilimizi ziyaret etti.

Cumhurbaşkanının ziyareti sırasında bile alınmayan emniyet önlemleriyle, önceden belirlenmiş sayılı kişilerle görüştürülmüş, . STK’lardan katılımcılar topluca bir arada bulunmaları engellenmiş, 3- 4 kişi olacak şekilde masalara dağıtılıp sadece dinlenmiş ve sorularına cevap verilmemiştir. Bu heyet ile hemşerilerimiz arasına adeta set çekilmiş Cadde ve bazı sokaklara barikatlar kurularak yaya geçişlerine kapatılmış milletten kaçırılarak yüz yüze görüşmelerine engel olunmuştur.

İmralı canisi, bebek katili ve kandil sürüngenlerinin çıkarlarına hizmet edenleri, onların yaptıkları karşısında 3 maymun’u oynayanları Türk milleti dikkatle izlemektedir. Sanal gündem yaratmada mahir “ayrancı” sözde medyanın bütün yanıltma yanlı ve yanlış bilgilendirmelerine rağmen Türk milleti oynanan rezil oyunu ibretle izlemektedir. Yapılacak il seçimde de “Kral Çıplak” diyerek yağdanlıklara da, yağ yaktıklarına da hak ettikleri cevabı verecektir.

Tüm Türkiye de olduğu gibi ilimizde de yaşanan bu tablo bu vatan için can verenlerin kemiklerini sızlatmış, bu ülke için can vermeye hazır vatanseverleri de derin üzüntüye sevk etmiştir. Bu manzarayı görmezden gelerek bu tarihi kara lekeyi gizlemeye çalışan ve adeta her şeyi kabullenmiş bir kesim var ki onların vicdan muhasebesi yaptıklarında hangi duyguların esiri olduklarını da merak ediyoruz. İlimizde yaşanan ve kurtuluş mücadelesinde önemli destanlar yazan bu memlekete bu olay tarihi bir kara leke olarak geçecektir. Bu gelen heyet ne niyetle geldiği belli iken birilerinin ‘Isparta için bir şans’ olarak değerlendirmesi Ispartalıları üzmüştür. Bu yaşananlar karşısında tek sevindirici olay ilimizde olaylar çıkmadan bitmiş olmasıdır, bizlerin suskunluğumuzun sebebi asaletimizden ve henüz yapılacak başka şeylerin olmasındandır.

Burada herkes bilmeli ki şeytanla buğday ekenler samana dahi muhtaç kalırlar. Bizler bu ülkeyi karşılıksız sevenler olarak bir an önce bu sürecin durdurulması ve adeta hacı kafilelerini izler gibi teröristlerin gidişini izleyenlerin kendilerine gelmelerini ve gereklerini yapmalarını bekliyoruz. Birileri istiyor diye bu güzel ülkemizden vazgeçmeyeceğiz. Bizler NE MUTLU TÜRKÜM diyebilen ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün izinden gitmeyi kabul eden doğulu batılı kuzeyli güneyli ayrımı yapmadan herkesi bu ülkenin öz evladı kabul edenlerle demokratik mücadelemize devam edeceğiz.

İsa Yalçın
Milliyetçi Hareket Partisi
Isparta İl Başkanı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP