TÜRK MEDYASININ   zirvesinde bir Ispartalı

TÜRK MEDYASININ zirvesinde bir Ispartalı

ABONE OL
Ocak 21, 2019 09:58
TÜRK MEDYASININ   zirvesinde bir Ispartalı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, Anadolu Basınının yüz akı, gurur kaynağı oldu. Türk medyasının bağlı bulunduğu baş kurum olan Basın İlan Kurumunun ( BİK) 30’ncu dönem Genel Kurul Üyeliğine Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan seçildi.

1961 yılında kurulan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin en prestijli kurumlarından olan Basın İlan Kurumunun, 30’ncu dönem genel kurul seçimleri geçtiğimiz Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Basın İlan Kurumu teşkiline dair, 16 Ocak 2019 Çarşamba günü yapılan İlan Prodüktörlük seçimlerini, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan kazandı. 29’ncu dönemde de bu göreve seçilen Karahan kendisine duyulan güveni sürdürdü.

ANADOLUNUN SESİ OLDU
IGC Başkanı Şevket Karahan’ın Basın İlan Kurumu Genel Kurul Üyeliğine seçilmesi, Isparta ve Anadolu basını içinde büyük bir öneme sahip. Özellikle Isparta basını, cumhuriyet tarihi boyunca ilk kez bu kadar önemli bir mevkii de temsil edilme hakkını elde etti. Burdur ve Antalya içinde geçerli olan bu kazanım, yine bölge basını için birçok ilklerin elde edilmesini sağlamış olacak.

BİK Genel Kurul Üyesi ve IGC Başkanı Şevket Karahan; “Türkiye’nin 7 bölgesinden bizlere destek veren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı görevine seçildiğim 2012 yılında, şehir basınını en üst mevkilerde en iyi şekilde temsil edeceğimin sözünü vermiştim. Başta Isparta medyasının desteğiyle camiamızı en üst şekilde temsil etme görevine seçildim. Isparta basın tarihinde ilk kez bir medya çalışanı 1961 yılında kurulan Basın İlan Kurumu Genel Kurul üyeliğine seçildi. Ispartamızın tanıtımı ve mesleğimizin gelişmesi adına inşallah güzel sonuçlar elde ederiz” dedi. 2012 yılında Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçilen Şevket Karahan bölgemizde ve ülke genelinde birçok önemli görevlerde bulunuyor. 81 il gazetecilerin ve derneklerin bağlı bulunduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK)’nda Denetleme Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Başkan Karahan aynı zamanda Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’ndan Genel Başkan vekili olarak Isparta’yı temsil ediyor.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0