Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tural’a Akkent’te büyük ilgi; Akkent’i üvey evlat olmaktan kurtaracağız

Mahalle buluşma programları kapsamında

Mahalle buluşma programları kapsamında Akkent Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural “Sizlerin hep üvey evlat muamelesi gördüğünü biliyorum. Akkent mahallesi bunları hak etmiyor.  İşte iyi belediyecilik her mahalleye eşit adaletli hizmet götürmek için var” diyerek,  belediye başkanı seçildiğinde mahalleye getireceği hizmetleri anlattı

Seçim çalışmalarını gündüzleri sahada tüm hızıyla sürdüren gelen İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, akşamları da mahalle buluşmalarında mahalle sakinleriyle bir araya geliyor. Tural, Akkent Mahallesinde de coşkuyla karşılandı.  Mahalle buluşmasında ilk sözü alan İyi Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli, İyi Parti’nin önce millet önce memleket diyen hür ve müstakil bir parti olduğunu belirterek, adayları Ahmet Tural ile Isparta’yı İyi belediyecilikle buluşturacaklarını söyledi. Tekeli “Burası artık İyikent olacak” dedi. Mahalle Muhtarı Bekir Çevikbaş da Tural’a çıktığı yolda başarılar dileyerek, belediye başkanı seçilmesi durumunda mahallesine  hizmet getireceğine inandığını ifade etti. 

BİZ BU ŞEHRE AŞIĞIZ

“Isparta’nın bir evladı olarak, sizlerin içinden gelen bir kardeşiniz olarak Ispartamıza vizyon kazandıracak ayağı yere basan projelerle karşınıza çıktım” diyerek konuşmasına başlayan İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural  “Sizlere daha iyi bir Isparta, daha yaşanılabilir biri Isparta sunabilmek için belediye başkanı adayı oldum. Çünkü biz bu şehre aşığız, bu şehre sevdalıyız” dedi.  Tural “31 Mart akşamı sizlerin teveccühüyle göreve geldiğimizde parti rozetimizi çıkarıp herkesin belediye başkanı Isparta’nın şehrül emini olacağız. Her zaman sizlerin arasında olacak bir belediye başkanı olacağız. Bu şehri hep birlikte yöneteceğiz. Bizde ötekileştirme yok, bizde kutuplaşma, ayrışma yok. Bizde sevgi var kardeşlik var, birlik var beraberlik var” dedi. 

HER MAHALLEYE EŞİT VE ADİL HİZMET DÖNEMİ BAŞLIYOR

Akkent Mahallesinin sorunlarını çok iyi bildiklerini belirten Başkan Adayı Tural “Bu mahalle şehir merkezine en uzak mahalle. Bu mahalle kurulduğundan bu yana maalesef belediye hizmetlerinden yeterince faydalanamadı. Sizlerin hep üvey evlat muamelesi gördüğünü biliyorum. Akkent mahallesi bunları hak etmiyor.  İşte iyi belediyecilik bu yüzden var. Herkese her mahalleye eşit adaletli hizmet götürmek için var. Az kaldı değerli hemşehrilerim 31 Martta inşallah bu devran dönecek. Adil hizmet dönemi başlayacak. Akkentlide, Mehmet Töngelide Işıkkentlide tüm mahallelerimiz hak ettiği hizmetin en iyisini alacak” dedi. 

AKKENT’E AHMET TURAL SÖZÜ

Akkent’te modern bir kapalı pazar yerin olmadığını bildiklerini kaydeden Başkan Adayı Tural “Buraya modern bir kapalı pazar yeri sözünü yapacağımızın sözünü şimdiden veriyorum. Akkente başlatacağımız ilk çalışma bu olacak. Bunu Ahmet Tural sözü olarak veriyorum.  Akkentimize şimdiden hayırlı olsun. Burada alışveriş yapabileceğiniz market talebiniz var. Bu bizim için çok kolay. Buraya market yaparız ama sizlerden bir isteğim olacak. Isparta’nın markası olan yerel bir alışveriş merkezini buraya açalım.  Peki neden? Çünkü kendi esnafımız kazanırsa vergisini burada ödüyor. Onun karşılığında da hizmet Isparta’ya geliyor.  Diğerlerinin katma değeri İstanbul’a gidiyor. Yani Ispartamıza tek kuruş katma değer sağlamıyorlar. O yüzden esnafımıza sahip çıkacağız. Mahallede sizlerin oturup dinlenebileceği, doğru dürüst bir park yeşil alan yok. Bir mesirelik alan yok. Buradan Gökçay’a, Kirazlıdere’ye gidiyorsunuz. İnşallah biz göreve geldiğimizde mahallemize çok güzel parklar ve mesirelik alan kazandıracağız. Kış şartlarında en çok etkilenen mahallemiz burası. Dik yokuşlarda parke taşı döşeli olduğu için araçlarınız kayıyor. Allah göstermesin hiçbir vatandaşımızın bu yüzden zarar görmesini istemeyiz. O nedenle bu noktalarda yeniden yol düzenlemesi yapacağız.  Mahallede güvenlikle ilgili tedbir alınması yönündeki taleplerinizi aldık. Göreve geldiğimizde emniyet müdürlüğümüzle görüşerek bu mahallemize gece bekçisi görevlendirilmesi yönünde de adım atacağız. Bu olmasa bile Belediye’den güvenlik görevlimizi burada görevlendirip mahallenin güvenliğini sağlarız. Yine halkımızın kullanabileceği bir bankamatik yok. İnşallah göreve geldiğimizde bu mahallemizde ortak bir banka ATM’si kazandırmanın sözünü de vermiş olalım” dedi.

MEZARLIK SORUNUNU BİZ ÇÖZECEĞİZ

Akkent, Mehmet Tönge, Çünür mahallelerinin öncelikli sorunlarından birinin mezarlık yeri  olduğunu kaydeden Tural  “Mevcut belediye başkanı 2020 yılında Işıkkent bölgesinde 310 dönümlük arazide mezarlık yapılacağını açıkladı. Aradan kaç yıl geçti? 4 yıl. Sonra ne oldu “Işıkkentte o alanı Orman Bakanlığından istedik orayı bize verdiler. Buraya şehrimizin en büyük mezarlığınız yapacağız” dedi. İyi de 4 yıl öncede aynı şeyi söyledin.  Peki şimdi sormazlar mı neden şimdiye kadar yapmadın? Elinden tutan mı vardı? Seçim olunca aklın başına mı geldi? Biz göreve geldiğimizde Akkent, Mehmet Tönge, Çünür mahallesi için ortak bir mezarlık alanı oluşturacağız” dedi.

AHMET BAŞKANIM DERSİNİZE ÇOK İYİ ÇALIŞMIŞSINIZ

Başkan Adayı Tural, konuşmasının sonunda  “Onların yapamadıklarını biz yapacağız, bizim vizyonumuz;  yıllardır çözüm bekleyen asıl sorunları görmezden gelinmiş, sümen altı edilmiş, kulak verilmemiş, Ispartamızın özlediği vizyondur. Artık eser belediyeciliği dönemi başlıyor” dedi. Mahalle buluşması programında mahalle sakinleri “Ahmet Başkanım, bize sizlere aktaracağımızı bir şey bırakmadınız. Sorunlarımızı çok iyi tespit etmişsiniz. Dersinize iyi çalışmışsınız. Belediye Başkanı olduğunuzda bu sözleri yerine getireceğinize canı gönülden inanıyoruz” dediler.