Bağlantıda Kalın

Belediye

Tuhafiyeciler Sitesi Esnaf Buluşması

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen esnaf buluşmaları kapsamında açıldığı 1980 yılında Türkiye’de döneminin sayılı alışveriş merkezlerinden olan Isparta’nın gözbebeği olarak tabir edilen Tuhafiyeciler Sitesinde esnafla buluştu. Site girişinde küçük bir kız çocuğuyla birlikte saat dükkanına giren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, çocuğun istediği saati alarak hediye etti.

Esnaf tarafından büyük ilgi ile karşılanan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in esnafla buluşmasına Çelebiler Mahallesi Muhtarı Adnan Tunçoğlu, Tuhafiyeciler Sitesi Yöneticisi Necip Altok da eşlik etti.

Buluşmada söz alan site esnaflarından Kubilay Oktay Başyiğit, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i çok sevdiklerini belirterek, “Isparta’ya layık olan hizmetleri yapıyorsunuz. Gurur ve onurluyuz. Isparta’nın eksikliklerini tamamladığınız, spora yaptığınız katkılardan dolayı bir spor insanı olarak başkanımıza minnettarız. Başkanımız bir Ispartalı olarak bizim gurur kaynağımız. Başkanımız bizleri yalnız bırakmadı, biz bunlara alışık değiliz. Böyle güzel bir toplantıyı düzenlediği için başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah bin kere razı olsun” dedi. Başyiğit, sitenin bodrum katı ile yer altı çarşısın birbirine entegre edilerek, birleştirilmesi talebini iletirken böylelikle her iki çarşının daha da hareketlilik kazanabileceğini aktardı.

Reklam

İsteğin Tuhafiyeciler Sitesine fayda sağlayabilecek bir konu olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, her iki alanın kullanımı için açılabilecek kısmın inşaat yapısının incelenmesi gerektiğini aktardı. Başdeğirmen, “Açılması istenen alanda perde beton mu var? duvar mı var? geçiş sağlanacak alanda dükkân bulunuyor mu? Bunların tespit edilmesi gerekiyor” diyerek konunun incelenmesi için talimat verdi, uygun olması halinde yapılacak çalışmanın tüm esnafların onayıyla gerçekleştirilmesi gerektiğine işaret etti.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in şehirdeki 44 mahallede mahalle toplantıları gerçekleştirdiğini dile getiren esnaf da “Başkanımız bu toplantılarda yapılması istenen çalışmaları tek tek dinliyor. Buraya kadar gelerek bizleri de dinlediği için başkanımıza teşekkür ediyorum. Başkanım 25 yıllık mağduriyet oluşturan ITKM’yi açtınız. Millet Bahçesini yaptınız. Teşekkür ediyoruz” dedi.

ITKM’nin bitirilememesinin kendileri için önemli bir sorun olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Yıllarca problem oldu, bizi üzen bir inşaattı ancak bitirmekte bize nasip oldu. Gayet de güzel oldu. İnşallah buraları da orası gibi canlandıralım” ifadesinde bulundu.

Reklam

Başta Kavaklı Cami olmak üzere cami avluları ve çevresinin düzenlemeleri ile yapılan tuvaletlerden dolayı Başkan Başdeğirmen’e teşekkür eden esnaf, Kavaklı caminin avlusuna özellikle cuma günleri için bir güneşlik konulmasını talep ederken, Başkan Başdeğirmen, Mimar Sinan cami avlusundaki güneşlik uygulamasından Kavaklı Camiye de yapılması yönünde talimat verdi.

Yine bir esnafın “Başkanım sizi ikinci defa başkan olarak görmek istiyoruz” demesi üzerine Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de “Allah razı olsun, bunlar nasip işler. Eğer aday mısın? diye soruyorsan adayız. Ancak nasiptir. Cumhurbaşkanımız bize ‘adaysın’ demeden bizim bunu söylememiz doğru değil. Aday olursak hep beraber çalışırız. Kazanabilirsek hizmete devam ederiz. Allah her şeyin hayırlısını versin. Böyle bir düşüncenizden dolayı teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye

Senirce köyünün talepleri yerine getirildi

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Belediyesi tarafından talep doğrultusunda Senirce köyünde düğün salonuna asma tavan yapılırken, Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesindeki çeşme yenilendi, spor alanının düzenlenmesi için destek verildi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ilçe, köy ve beldelerden gelen talepleri geri çevirmeden karşılamaya devam ediyor. Senirce köyünde bulunan düğün salonuna asma tavan yapılması, Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesindeki çeşmenin yenilenmesi ve oyun sahasının düzenlenmesiyle ilgili talep Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatıyla karşılandı. Isparta Belediyesi tarafından tavan kısmı açık olan düğün salonuna asma tavan yapıldı. Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesinde bulunan ve kötü durumda olan çeşme de farklı bir noktaya alınarak yenilendi. Ayrıca okul alanı içerisindeki oyun sahasının basketbol potalarının yerleştirilmesi noktasında Isparta Belediyesi tarafından ekipman ve personel desteği sağlandı.

Senirce Göltaş İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri çeşmenin yenilenmesinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler. Öğrenciler, “Çeşmemiz eskiydi Belediye Başkanımız yeniledi, çok güzel oldu. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dediler.

Reklam

Senirce köyü muhtarlığı azası Gürkan Adat, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talepleriyle ilgilendiğini belirterek, “Başkanımız çeşmenin yenilenmesi, düğün salonun tavanının yapılması ve okul bahçesindeki oyun alanıyla ilgili destek verdi. Başkanımız her konuda bize yardımcı oluyor, istediğimizi yapıyor. Gönen Belediyesi’ne bağlıyız maalesef çoğu işimiz görülmüyor. Bir kepçe dahi göndermediler ancak Isparta Belediye Başkanımız gönderdi. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Senirce Köyü Muhtarı Murat Yeşiltepe, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den köyde bulunan okulun çeşmesinin yenilenmesini, bahçedeki oyun alanının düzenlenmesini ve düğün salonu için asma tavan yapılmasını talep ettiklerini, bu taleplerinin de yerine getirildiğini söyledi. Yeşiltepe, “Isparta Belediyemiz sayesinde okulumuzun çeşmesi yenilendi. Oyun sahasının yerlerini kazdırdık, beton atılırken araç ve personel gönderdiler. Düğün salonumuzun asma tavanı yoktu. Demir iskelesi vardı, oraya asma tavan yapıldı. Başkanımıza teşekkür ediyoruz, bize yardımcı oluyorlar” dedi.

Reklam
Okumaya Devam Et

Belediye

Şehrin en büyük kapasiteli yeraltı otoparkında inşaat çalışmaları sürüyor

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Belediyesi tarafından İstiklal Mahallesi Subay Lojmanlarının yan tarafındaki alanda şehrin en büyük kapasiteli yeraltı 3 katlı otopark inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve geldiği günden bu yana şehirde trafik akışının daha rahat yapılması amacıyla birçok kavşakta düzenleme yapıldı, yeni bulvarlar ve Mehmet Tönge Altgeçidi açıldı. Bu kapsamda yeni projeler de uygulanmaya devam ediyor. Şehir merkezinde yaşanan otopark problemini çözmek için ise İstiklal Mahallesi’nde Subay Lojmanlarının yan tarafında yaklaşık 5 bin metrekare alanda belediyenin bugüne kadar ki en büyük kapasiteli yeraltı katlı otoparkı inşa ediliyor. 450 araç kapasiteli yeraltı 3 katlı olarak projelendirilen otopark için alanda hummalı bir çalışma yürütülüyor. Yüklenici firma yaklaşık 100 işçiyle otoparkı hızlı bir şekilde inşa ediyor.

Çalışmalar kapsamında ilk olarak yapı sağlamlığı için fore kazık çalışmaları gerçekleştirilmiş ardından da hafriyat alımı, altyapı ve temel beton dökümü yapılmıştı. Otoparkın kaba inşaatında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Reklam

Yüklenici firmanın şantiye şefi Erkurt Songür, otopark inşaatıyla ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi. Isparta Belediyesi tarafından inşa edilen yeraltı 3 katlı otoparkın toplamda 15 bin metrekare inşaat alanına sahip olduğunu söyleyen Songür, otoparkın 450 araç kapasiteli olarak şehrin en büyük otoparkı olacağını ifade etti. Songür, “Bu projede toplam 15 bin metreküp beton, 1.300 ton demirimiz var. Yapı güvenliği için fore kazıklarla başladığımız çalışmalarda hafriyat alımı, temel beton dökümü yaptık ve şuanda kaba inşaat için yüzde 80 aşamadayız. Birinci dilatasyondason tablemizi döküyoruz, diğer dilatasyonlarda orta katlardayız. Kaba inşaatımızı hızlı bir şekilde bitirmeye çalışıyoruz. Şuanda 50 kalıpçı ve 20 demirci ile devam ediyoruz. Birinci kattan elektrik, boya, yalıtım işleri de aynı anda devam ediyor” şeklinde konuştu.

Okumaya Devam Et

Belediye

Uzanacak bir elimiz olduğunu biliyorduk

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’nın Küçük Hacılar Köyünde 15 Kasım’da çıkan yangında Aktaş ailesine ait evin çatı katı yandı. Yangında çatı bölümü kullanılamaz hale gelirken, evin tamiratı Isparta Belediyesi tarafından yaptırılarak, yeni haliyle ev sahiplerine teslim edildi.

Küçük Hacılar Köyünde ikamet eden 2 çocuklu Fatime-Serdar Aktaş çiftinin evlerinin çatı bölümünde gece yarısı yangın çıktı. Yangın büyük çabalar sonrasında alt katlara sıçramadan söndürülürken, çatı katı kullanılamaz hale geldi. Olayın Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e aktarılması sonrasında ailenin evinin çatı katı onarılarak yenilenmiş haliyle kısa sürede Aktaş ailesine teslim edildi. Aktaş ailesi de evlerinin çatısının onarılmasından dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Fatime-Serdar Aktaş çiftine abla Meral Say ve kuzen Abdullah Çobankaya’da eşlik etti. Serdar Aktaş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e evlerinin onarılmasından dolayı teşekkür ederken, çıkan yangına ve yaşananlara ilişkin bilgiler verdi. Serdar Aktaş, “15 Kasım saat 04.00 sularında bir sesle uyandık, bir baktık ki evimizin çatısı tutuşmuş. İtfaiye ekiplerini aradık, hepsi canla başla çalışarak kısa sürede yangını söndürdü. Ertesi gün sabah Sayın Başkanımızı aradık. Başkanımızdan Allah razı olsun her konuda bize yardımcı oldu” dedi. Fatime Aktaş ise, “Başkanım sizlerden Allah razı olsun çok teşekkür ederiz. Sizlerin desteğiyle evimiz yapıldı, çatımız yapıldı” ifadelerinde bulundu.

Reklam

Bacadan kaynaklı olarak yangının çıktığını, çatıda bulunan kuşların da telef olduğunu aktaran Serdar Aktaş’ın ablası Meral Say, itfaiyenin büyük çabalarıyla yangının söndürüldüğünü dile getirdi. Say, “Allah belediye başkanımızı da başımızdan eksik etmesin. İtfaiye 10 dakika daha geç gelseydi evimizin tamamı kül olurdu. Çaresizlik çok başka bir şey. Yangında herhangi bir can kaybı yaşamamız bizi sevindirdi. Çatımız tamamen yandı, bunların tamamı yenilendi. Uzanacak bir elimiz olduğunu ve uzanan elinde geri çevrilmeyeceğini biliyorduk. Başkanımız elini uzattı, Allah razı olsun, teşekkür ediyoruz” görüşlerinde bulundu.

Yaşanan olaydan dolayı duyduğu üzüntüsünü ve geçmiş olsun dileklerini ileten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Allah bir daha böyle bir olay yaşatmasın. Rabbimize şükürler olsun hiçbir can kaybı yaşanmadı. Bütün afetlerde bizlerde vatandaşlarımızın yanlarında oluyoruz. Vatandaşımızın yanında olmak bizim vazifemiz. İtfaiyenin zamanında müdahalesinden dolayı da ekiplere teşekkür ediyorum. İtfaiye ekiplerimizde müdahale sırasında büyük özveri gösteriyor, canlarını ortaya koyuyorlar. Vatandaşlarımız da çok kadirşinas, Serdar kardeşimizin bu durumunu görenler de hemen oraya koştular. Biliyorum ki, herkes bir şeyler yaptı. Bizlerde üzerimize düşeni yaptık. Yangında zarar gören çatıyı 10 gün içerisinde tamamladık. Türk toplumu olarak bizlerin birlik beraberlik içinde mücadele azmi çok önemli. Görevim süresince ihtiyaç doğan 100’e yakın evin yenilenmesini sağladık. Zor durumda olan vatandaşlarımızın yanında olduk. Sizlere bundan sonraki hayatınızı daha rahat idame edebilmesi için bizlerde devletimizin gücünü hayırseverlerimizin verdiği destekleri bu alanlarda kullanıyoruz. Size yaptığımız yardımı hayırseverlerimizin verdiği desteklerle yaptık. Bizim insanımız hayırseverdir. Allah bir daha size ve hiç kimseye böyle zor günler yaşatmasın” şeklinde konuştu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler