Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Törenle açıldı, törenle kapatıldı

Isparta’nın Batıkent ve Işıkkent

Isparta’nın Batıkent ve Işıkkent Mahalleri’nde uzun yıllardır tepki çeken ISBAŞ Fabrikası bugün gerçekleştirilen törenle kapatıldı.Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, ISBAŞ fabrikasını çevre mahalle halkının rahatsız olmasından dolayı kapattıklarını belirterek, fabrikadan 2 kilometre uzaklıkta Ortadoğu’nun en büyük bims fabrikasını açtıklarını söyledi.

Başkan Günaydın, “Hiçbir fabrikanın kapatılması bayram olarak değerlendirilmez. Ama bizim için bugün bayram. Buradaki mahalle halkı istedi bizde kaldırıyoruz. Tabi bildiğiniz üzere 2 kilometre ileriye Ortadoğu’nun en büyük bims fabrikasını kurduk. Buradaki fabrika 26 bin mal üretiyordu. Ancak oraya yaptığımız ikinci bims fabrikası 76 bin mal üretiyor.

Neredeyse 3 katı. Ama daha hedeflerimiz bitmedi. Bizim hedefimiz 90 bin mal üretmek. Bunun içinde çalışmalarımız devam ediyor. Fabrikalarımız da ürettiğimiz mallarımız Türkiye’nin en kaliteli en dayanıklı ürünleridir. Türkiye’deki bims fabrikalarında yaptığımız araştırmalarda, yapılan ürünlerin içerisine bazı maddeler konulduğunu gördük. Bizim yaptığımız ürünlerimizin içerisinde hiçbir şekilde yabancı madde yoktur. Her ürünümüzü olması gereken şekilde yapıyoruz” dedi.

Günaydın, Isparta’yı büyük bir pomza şehri haline getirdiklerini belirterek,artık Türkiye’nin pomzayı yurtdışından ithal almasına gerek kalmadığını söyledi.

Günaydın, “Şu anda burada ramazan bayramını kutluyoruz. Hedeflerimize tam anlamıyla ulaştığımız taktirde kurban bayramını da 2 kilometre ilerideki diğer fabrikamızda kutlayacağız. Isparta’mız bu kurduğumuz 2 büyük fabrika sayesinde büyük gelirler sağlıyor. Isparta’yı bir pomza şehri haline getiriyoruz. Bu konu ile ilgili pomza yatakları bulunan dağlarımızı aldık. Bunun ticaretini de yapacağız. Genellikle Türkiye bu ticareti 30 dolar karşılığında yurtdışından ithal ediyordu. Ama şu anda biz bu uygulamayı başlattıktan sonra yurtiçinden pomza isteği olursa Isparta’dan 10 dolar karşılığında alabilirler. Biz 10 dolarlık satıştan da kazanıyoruz” diye konuştu.