DOLAR 15,9317 0.12%
EURO 16,7870 0.11%
ALTIN 927,56-0,08
BITCOIN 4810062,44%
Isparta
16°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Tıp Fakültesi bölgeye hizmet veriyor

Tıp Fakültesi bölgeye hizmet veriyor

ABONE OL
Nisan 13, 2016 00:06
Tıp Fakültesi bölgeye hizmet veriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Alim Koşar, Isparta’nın sağlıkta küçümsenmeyecek kadar önemli bir noktada olduğunu söyledi.

Prof.Dr.Koşar, “Araştırma ve Uygulama Hastanemiz bir bölge hastanesi statüsünde hizmet vermektedir. Dünyada ne varsa burada da o vardır” diye konuştu.

Kanal 32’nin gündem yaratan programı Basın Kulübüne konuk olan Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Alim Koşar, hem fakültenin hem de Araştırma ve Uygulama Hastanesinin hedeflerini anlattı.

GÜVENLE GELSİNLER

Tıp Fakültesi Dekanı olarak bilimselliği ön planda tutan bir yönetim modeli sergileyeceğini ifade eden Prof.Dr.Koşar, “Tıp Fakültesinde bugün itibariyle 1200 öğrenci, 250 asistan bulunuyor. Biz doktor yetiştiriyoruz. Bu bir kutsal ibadet gibidir. Çok önemsediğim bir konu. Amacımız iyi doktorlar yetiştirmek” açıklamasında bulundu.

Kamuoyunda asistanların hastalarla ilgilendiği şeklinde bir algı olduğu bilgisine katılan Prof.Dr.Koşar, “Aslında asistanlarımız da doktorlar. 6 yıl tıp eğitimi alıyorlar. Ama şunun da altını çizmek istiyorum. Hiçbir doktor hastasını bırakmaz. Bazen bana hasta geliyor ‘doktor bey ameliyatı siz yapacaksınız değil mi?’ diye soruyor. Elbette her doktor asistanlar da bulunsa kendi hastasını bırakmaz mutlaka takip eder. Ameliyatına mutlaka katılır. Ve Tıp Fakültemiz bölgede önemli bir hizmet vermektedir. Bu nedenle hastalarımız buraya güvenle gelebilirler” diye konuştu.
Tıp Fakültesi Hastanesinde her bölümün bulunduğunu ve iyi bir laboratuar alt yapısının mevcut olduğunu belirten Prof.Dr.Koşar, organ nakil merkeziyle ilgili de açıklamalar yaptı.

Organ nakil merkezinin Isparta için büyük şans olduğunu kaydeden Koşar, “Belki 1 yıl sonra burada çok daha iyi şeyler konuşacağız. Biz ne kadar iyi olursak o kadar çok hasta gelir. Sağlık turizmi adına üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

PROSTATA DİKKAT

Öte yandan kendi branşı olan ürolojik hastalıklarla ilgili de Basın Kulübünde bilgiler veren Dekan Koşar, en yaygın olan prostat kanserini gündeme getirdi. Prostatın daha çok 40 yaştan sonra görüldüğünü ifade eden Koşar, “Sanayi tipi beslenen topluluklarda prostat birinci sırada görülen bir hastalık. Bu daha çok ABD ve Avrupa ülkelerinde ilk sıraya oturuyor. Ama ülkemizde ikinci sırada. Çünkü Türkiye’de ilk sırayı akciğer rahatsızlıkları almaktalar. Ailesinde prostat kanseri olan biri mutlaka bir ürologa gitsin. Bu konu ciddiye alınması gereken bir şey” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • Hale hopan

    Ya evet evet eşi benzeri yok o hastanenin..Başta annem olmak üzere tüm yakınlarının cesedini oradan aldık…yalnış teşhisten


HIZLI YORUM YAP