Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Timuçin Kodaman, İYİ Parti’den Aday Adayı Oldu

İYİ Parti’de aday adaylığı

İYİ Parti’de aday adaylığı başvuru süreci sona erdi. 24 Mart Cuma günü Isparta İYİ Parti binasında saat 14.30’da basın toplantısı düzenleyen Timuçin Kodaman aday adaylığını açıkladı.

Kodaman burada yaptığı konuşmada; “Büyük Türk milletinin desteği ve teveccühü ile Türkiye’yi 21 yıldır yöneten AKP iktidarı, ülkeyi yönetilemez hale getirdiği için Türk milletinden sürekli olarak helallik istiyor.

Dinimizde bireysel olarak helallik istemek, erdemli bir davranıştır. Ancak devleti yönetenler helallik isteyerek, sorumluluklarını örtemezler. İktidar, ülkeyi ve toplumu, refah ve güvenlik içinde yönetmek zorundadır. İdari sorumluluğu olanların, devletin neden işlemez hale geldiğinin nedenleri üzerinde durmaları ve ciddi bir özeleştiri yapmaları gerekiyor. Gelinen noktada AKP iktidarının, ekonomi, eğitim, doğal afet, terör ve dış politika gibi birçok alanda ülkeyi yönetemediği görülmektedir. Alım gücünün düştüğü, toplumun büyük çoğunluğunun açlık sınırı altında yaşadığı bir ülkenin müsebbibi mevcut yönetimdir. Bu ülkenin genç bireyleri, kendisine yeni gelecek kurmak için ülkeyi terk ediyor. Bu ekonomik tablonun değişmemesi ve devam etmesi durumunda ülke bir çöküşün eşinde durmaktadır.

Ekonomik kriz, Türk toplumunun yaşam kalitesi etkilediği gibi, ülkenin güvenliğini de doğrudan etkilemektedir. Ülke ekonomisi, eğer askeri gücünü ve diplomasisini desteklemiyorsa devletimizin ciddi beka sorunu ile karşı karşıya kalması mümkündür. Mutlu azınlığın huzur hakkı adı altında hayatını sefa içerisinde sürdürdüğü bir ortamda, toplumun ihtiyaçlarından habersiz olmaları normaldir.

İktidar, savunma sanayisinde ve terörle mücadeledeki başarıların ile övünmektedir. Ancak gerçek tablo bu övünmenin içinin boş olduğunu göstermektedir. ABD genelkurmay başkanı, Suriye’nin kuzeyini ziyaret ederek, PKK’nın Suriye kolu olan YPG’yi devletleştirme sürecine girmiştir. ABD’nin İŞİD ile mücadele için Talabani güçlerine vermiş olduğu helikopterler, PKK yöneticilerinin hizmetine sunulmuştur. YPG’ye 50 Bin tır silah yardımı yapılırken, AKP iktidarı, Amerika’yı kamuoyu önünde eleştirmek dışında hiç bir somut adım atamamıştır. Suriyeli sığınmacıların ve dünyanın geri kalmış bölgelerinden gelen milyonlarca insanın Türkiye’yi kültürel ve ekonomik olarak işgal etmelerine sessiz kalınmaktadır. Bu sessiz işgalin Türkiye’nin geleceğine vereceği hasar yine helallik istenerek mi çözülecektir? İktidarın en iyi yaptığı iş somut adımlar atmadan sadece söylem üretmektir. Gelinen tablonun müsebbibi dışarıda aranmaktadır. Küresel güçler ve dış güçler elbette ulusal çıkarları doğrultusunda Türkiye’ye karşı hasım politikalar uygulayacaktır. Uluslararası ilişkilerin doğasında bu vardır. Güçlü ülkeler, bu hasımlığa karşı önlem alıp, karşı koyabilmeli ve sorumluluğu dış güçlere atmamalıdır.

Deprem felaketinin ilk 3 gününde organize olamayan, canını korumakla yükümlü olduğu vatandaşlarını enkaz altından çıkaramayan bir iktidarın büyük Türk milletine vereceği bir şey kalmamıştır. Devlet yöneticileri, her olayda en kötü durum senaryosuna göre kendini hazırlamak ve buna göre önlemler alıp, hasarı en az seviyeye indirmek zorundadır. Deprem doğa olayıdır, ancak yeterli ve gerekli önlemler almayıp 50 Bin insanımızın hayatını kaybetmesine neden olmak ancak ülkenin düzgün yönetilmediği ile açıklanabilir.

Kıymetli hemşerilerim, Türkiye’nin bu yönetim krizinin sonlandırılması ve içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkabilmesi için iktidar değişikliği hayati önem taşımaktadır. Aksi taktirde Türkiye varlık yokluk mücadelesi verme ile yüz yüze kalacaktır. Büyük Türk milletinin, ülkemizin karşı karşıya kalacağı tehditler karşısında bütün varlığı ile mücadele edeceğine kuşkumuz yoktur. Ancak bu mücadele liyakatli yöneticilerle daha etkili olur. Bu sorumluluğu almak ve cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Türkiye’nin bütün dünyanın yaşamak için imreneceği bir ülke olarak inşa etmek için yola çıkmış bulunuyoruz. Bu yolda bütün hemşerilerimizin sorumluluk alması ve felaketleri bize kader olarak gösteren bu köhnemiş zihniyetin iktidarını sonlandırmak için gayret etmeye ve yanımızda mücadele etmeye davet ediyorum.

Büyük Türk milletinin büyüme, genişleme, refah ve güvenlik içerinde yaşama arzusuna karşılık veremeyen hiç bir iktidarın, varlığının sürdürmesine imkan yoktur. Kıymetli hemşerilerim, ayağa kalkın ve hakkımız olan müreffeh yaşamı ve cumhuriyetimizin ikinci yüz yılında büyük Türkiye idealini hep birlikte inşa edelim. Büyük Türk milletine hizmet için çıktığımız bu yolda siz hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz.” açıklamalarında bulundu.