Site icon Gazete32

TEŞKİLAT SUS-UYUYOR OCAK COŞ-UYOR

TEŞKİLAT SUS-UYUYOR OCAK COŞ-UYOR

Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çok konuşulan Bursa mitingi sonrası özellikle iktidar kanadından Bahçeli’ye çok ağır sözler safedilmişti. Bunun yansımaları Isparta’nın yerel siyasetinde bile geniş yankı bulmuştu. MHP Isparta ve ilçe örgütünden Devlet Bahçeli’ye söylenen sözler ile ilgili olarak hiçbir açıklama gelmemesi de parti tabanında tepkilere yol açtı. Yazımızın çıkış amacına gelince Isparta’da yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Bahçeli tarafından bilakis atanan Isparta Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz’dan geldi. Çapraz, cumartesi günü yaptığı basın açıklamasıyla Bahçeli’yi sözleriyle hedef alanları adeta ateş topuna tutmuştu. Ülkücü kanadın böyle bir çıkışla genel başkanlarına sahip çıkması ülkücler tarafından takdirle karşılanırken, MHP kanadında ise tepkilere neden olmaya başladı. Çapraz’ın yaptığı basın açıklamasına MHP tam kadro katılırken, parti teşkilatının genel başkanları hakkında söylenen ağır sözlere hiçbir tepki vermemesi de MHP’yi kendi içinde rahatsız etmişe benziyor.

NEDEN AKİF ÇAPRAZ?

Isparta Ülkü Ocaklarında uzun süre önce başlayan çalkantılar,MHP Genel Başkanı Devlet Bahçel’ye kadar ulaşmış, genel başkan da yaşanan bu olumsuzluklara tepkisiz kalmayarak Çapraz’ı Isparta’ya atamıştı. Çapraz ise Genel Başkanı’nın emrini yerine getirmek için uzun süre görev yaptığı Ankara’yı bırakarak memleketi Isparta’da hizmete devam kararı almıştı.

Ne diyelim MHP Genel Başkanı sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin Akif Çapraz’ı ocak başkanı olarak ataması yerinde bir karar olduğunu açıkça gösteriyor.

Ülkücü kanadı arkasına almayan, yada alamayan teşkilatın da önümüzdeki yerel seçimler başta olmak üzere seçimlere nasıl gireceği ve seçimlerde teşkilatın kimlerle çalışacağı merak ediliyor. Şu Isparta’da görünen havada Ülkü Ocakları ile belediye ramına arasındaki soğuk rüzgarlar herkesin malumu. Ülkücü kanat belediyeye olan tepkisini Başkanının hiçbir programına katılmayarak gösterirken, aralarında esen soğuk rüzgarların nasıl giderileceği ise merakla bekleniyor. Ancak şunu çok iyi biliyoruz ki; Günaydın genel merkez tarafından aday gösterilse bile (bu çok zor bir ihtimal olarak görülüyor) ülkücü kanatla dargın olan bir başkanın yerel seçimlerde kimlerle çalışacağı sorulmaya başlandı. Ülkücü bir başkanının ülkücü camiadan uzak bir tutum sergilemesinin gerekçesi ise önümüzdeki günlerde daha da netlik kazanacak.