Bağlantıda Kalın

Isparta

Terörle mücadele sonuna kadar devam edecek

Yayınlanma

,

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Isparta’da Sanayi Mahallesi’nde bulunan esnafları ziyaret ederek sohbet etti. Daha sonra Belediye İş Hanı’nda iş yerlerini gezen Çavuşoğlu, AK Parti İl Başkanlığına gelerek burada partililere hitap etti.

Şu anda hedefin AK Parti, Ahmet Davutoğlu ve Erdoğan olduğunu söyleyen Çavuşoğlu,  “ama asıl hedef, onlar üzerinde Türkiye’yi yıpratmaktır” dedi.

Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

Reklam

“Ne zaman Türkiye, ileri gitse önüne engel çıkarıyorlardı. Parti kapatmasından sonra sanki bitti mi? Gezi olayları başladı. Gezi olayları başlandığında Türkiye’de faizler yüzde 5’e düşmüştü. IMF’ye olan borcu da sıfırlamıştık. IMF’ye 24 milyar dolar borç ödemiştik. Gezi Olaylarını başlatanların hükümetten istekleri neydi. Köprü yapma, havaalanına ne gerek var, kanal İstanbul’a ne gerek var. Hizmet etme. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, hükümetten böyle bir şey ister mi? Ne zararı var İstanbul İzmir otobanının. Ne zararı var raylı sistemlerinin. 17 25 Aralık operasyonları. Onunla da başaramadılar. Seçimden sonra terör örgütlerini üzerimize saldılar. Hem de 3’lü. DAEŞ, PKK ve DHKPC.. Bu örgütleri sempatik gösterenler var. Gazeterler de var, siyasi partiler de var, sivil toplum örgütleri de var. Dünyanın terör örgütü dediği PKK’yı ve DHKPCyi sempatik gibi göstermeye çalışan,gösteren ve destekleyen CHP’li milletvekilleri var.

TERÖRLE MÜCADELE SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Bugüne kadar önümüze çıkan engellerin hiç birinde nasıl pes etmediysek hepsinde nasıl mücadele ettiysek Allah’ın izniyle sizin de desteğinizle nasıl üstesinden geldiysek şimdi de terörün ve terör örgütlerinin üstesinden geliyoruz. Mücadelemizi sürdürüyoruz. Sonuna kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz. Ülkemizden temizleyinceye kadar. Hiç kimse bize ‘şu yöntemi de bu yöntemi de terörü bitirmek için denemedin’ diyemez. Her türlü çabayı saffettik. Samimi bir şekilde yeter ki terör bitsin. Ama karşımızdaki terör örgütü ve onun uzantılarını samimi olmadığını terörü bırakmak silahı bırakmak istemediğini, uyuşturucu silah kaçakçılığını insan kaçakçılığını bırakmak istemediğini, vatandaşlarımızı adeta haraca bağlayan politikalarından yada anlayışından vazgeçmek istemediğini gördük. Ve 7 Haziran’dan sonra güya onlara ortaya çıkan boşluktan faydalanarak terör saldırılarını artırdılar.

Reklam

7 Haziran’a kadar 1 yıl içinde PKK’nın gerçekleştirdiği terör saldırısı sayısı 2 bindir. 2 bin kadar terör faaliyetinde bulundu. Askerimize de saldırdı. Polisimize de saldırdı. Kaymakamı da kaçırdı. Hastaneyi de yaktı. Baraja da saldırdı havaalanı da saldırdı ve birçok insanı dağa kaldırdı. Her evden çocuk kaçırdı. İşte o boşlukta bizim karşımıza çıkardıkları PKK’ya karşı da en güçlü bir biçimde mücadele ediyoruz. Müsterih olun. Karamsarlığa kapılmayın. Evet, şehitlerimiz var. Allah rahmet eylesin. Bugün bu topraklarda yaşıyorsak şehitlerimiz sayesindedir. Mücadelemiz boş bir mücadele değil. Dağlardan da temizliyoruz. Şehirlerden de temizliyoruz. Tamamen temizleyinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bundan vazgeçemeyiz. Bunun seçimle meçimle ilgisi yok. Seçim sonrasında da devam edeceğiz. Bitinceye kadar devam edeceğiz”

Konuşmanın ardından Çavuşoğlu, Isparta’dan ayrıldı.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

ITSO girişimcilere öncülük ediyor

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Proje ve Ar-Ge Destekleme Ofisi, Genç Girişimciler Akademisi ve Kadın Girişimcileri Destekleme Ofisinin açılışı gerçekleştirildi. Ofisin, Isparta’nın ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacağını belirten ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, aynı zamanda yeni başarı hikayelerine de ev sahipliği yapacağını ifade etti.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Çelik ve yönetiminin ortaya koyduğu projeleri arasında yer alan Proje ve Ar-Ge Destekleme Ofisi, Genç Girişimciler Akademisi ve Kadın Girişimcileri Destekleme Ofisi hayata geçirildi. Ekonomi Kampüsünde düzenlenen açılışa ITSO Başkanı Metin Çelik, Isparta Ticaret Borsası Başkanı Hüdai Şahin, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Gençtürk, Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Serdal Terzi, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilek Özdemir, TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Uğur Büyükçulcu, daire müdürleri, oda başkanları ve davetliler katıldı.

‘SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA HAMLELERİNİN BİR PARÇASI OLDUĞUNA İNANIYORUZ’

Reklam

“Bir yıl önce gerçekleşen Odamız seçimlerinde ortaya koyduğumuz projeleri tek tek hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diyen ITSO Başkanı Metin Çelik, yaptığı açılış konuşmasında önemli mesajlar verdi. Hem kadın girişimcilerin hem de genç girişimcilerin iş hayatında daha fazla aktif rol almaları gerektiğini ifade eden Başkan Çelik; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulumuzun amaçlarına uygun olarak gençlerimizin girişimcilik potansiyelini ortaya çıkarmak için üniversite-sanayi işbirliği yaparak sermaye ihtiyacını ve çalışma alanı imkanını sağlamak üzere Genç Girişimciler Akademisini kurduk.
Yine projelerimiz arasında yer alan Kadın Girişimcileri Destekleme Ofisimiz; iş gücüne katılmak isteyen ve kendi fikirleri, kendi projeleri olan kadın girişimcilerimize danışmanlık hizmeti vermeyi, hibe programlarından yararlanabilmeleri için doğru yönlendirme ve doğru iş kolu seçimi yapabilmeleri konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bizler, kadın girişimcilerin iş dünyasında daha fazla yer edinmelerini ve aktif rol almalarını istiyoruz. Onların ekonomik olarak güçlenmeleri, kendi potansiyellerini gerçekleştirmeleri, iş gücüne katılımı ve istihdam konularında etkili olmaları ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hamlelerinin bir parçası olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle cesur adımların büyük başarılar getireceğini, neticesinde de önemli rol model olacağını düşünüyoruz.

Proje ve Ar-Ge Destekleme Ofisimizle de üniversite-sanayi işbirliğini daha üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyoruz. Üniversitelerimizi yerleşkelerinden çıkarmak, iş dünyamızı da üniversite kampüslerine getirmek için Proje ve Ar-Ge Destekleme Ofisimiz en önemli aracı olacaktır. Ayrıca üyelerimizin KOSGEB, BAKA, TÜBİTAK gibi kurumların sağlamış olduğu hibe destek programlarından yararlanabilmeleri için burayı bir fırsat olarak görüyoruz. Isparta’mızın ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacağına, yeni girişimcileri, yeni hikayeleri ortaya çıkaracağına inandığımız ofisimizin hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Reklam

İlimizdeki girişimci sayısını artırmak ve daha fazla katma değer sağlamak için çalışmalara devam ettiklerini belirten Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Serdal Terzi de uzun süredir verilen emeklerin karşılığını almaya başladıklarını söyledi.

Girişimciliğin ilimizde yaygınlaştırılması için düzenlenen ‘Isparta Girişimcilik Buluşması’ etkinliğinin ardından Proje ve Ar-Ge Destekleme Ofisi, Genç Girişimciler Akademisi ve Kadın Girişimcileri Destekleme Ofisinin açılış kurdelesi kesildi. Davetliler hem ofisi gezme hem de faaliyet alanları hakkında bilgi edinme fırsatı buldu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

6 Aralık 2023 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

BAĞDAT BETÜL ÖRMECİ
HALIKENT MAH.KILIÇARSLAN SİT. 4 / BLOK K:1
ASRİ MEZARLIK CAMİİ
ASRİ MEZARLIK
06.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

FİKRİ ULUTAŞ
YALVAÇ / MERKEZ
YALVAÇ / MERKEZ CAMİİ
YALVAÇ / MERKEZ MEZARLIĞI
06.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

MÜNİRE ÖZKAYA
GÜLİSTAN MAH.127 CAD.NO:21
EĞİRDİR / BADEMLİ KÖY CAMİİ
EĞİRDİR / BADEMLİ KÖY MEZARLIĞI
06.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

NACİYE KARATAŞ
AYAZMANA MAH.UYDUKENT SİT.6. / BLOK K:5 / 17
HALIKENT CAMİİ
AKYOL MEZARLIĞI
06.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

YILDIZ MURÇAK
ULUBORLU /MERKEZ
ULUBORLU CAMİİ
ULUBORLU MEZARLIĞI
06.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

Reklam

İBRAHİM ÖNDER
SÜTÇÜLER/ KASIMLAR KÖYÜ
SÜTÇÜLER/ KASIMLAR KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER/ KASIMLAR KÖY MEZARLIĞI
06.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Özel Öğrencilerin Konser Ve Gösterisi Beğeni Topladı

Yayınlanma

,

Yazar:

Vali Aydın Baruş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen konser programına katıldı. Isparta Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Isparta’da faaliyet gösteren engelli dernekleri üyesi ve özel eğitim okullarında eğitim gören öğrenciler sahne aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda sırasıyla Karınca Zihinsel Engelliler ve İstihdam Derneği +1 Down Mehter takımı konseri, Isparta Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) öğrencileri dans gösterisi, Gülşen Önal Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri bayrak gösterisi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Mehmet Tönge Engelsiz Yaşam Merkezi kursiyerleri solo ve koro performansı, Nefes Otizm Derneği üyesinin şiir performansı, Isparta Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Emre Gökgöz’ün rap performansı ve son olarak Altı Nokta Körler Derneği koro performansı sunuldu.

Gösteriler katılımcılardan büyük beğeni alırken öğrenciler ve kursiyerlerin gösterilere hazırlanmasında emeği geçenlere çiçek takdim edildi.

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler