DOLAR 16,6949 0.31%
EURO 17,3912 -0.05%
ALTIN 976,820,41
BITCOIN 321490-3,86%
Isparta
20°

AÇIK

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

TERÖR OLAYI VE PATİLERİMİZ

ABONE OL
Nisan 3, 2013 18:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici Süleyman Demirel Üniversitesinde yaptığı konuşmada 30 yıldır milletimizin kanını emen terör olayı ile ilgili görüşlerini açıkladı. Salı günü saat 14:00’te SDÜ İletişim Kulübü adına konuşma yapan sayın Destici Türkiye’nin halledilmesi gereken ilk probleminin terör meselesi olduğunu açıkladı.

Kendilerini parti olarak bu meseleye temelden eğildiklerini Türk dünyasını içine alacak şekilde bu olayla ilgilendiklerini belirterek açıklamalarda bulundu.

TBMM’de gurubu olan ve meclise girememiş bulunan partilerin hepsine terörle ilgili görüşlerini ana hatları ile sunduklarını bunun üzerinde de ikili görüşmeler yaptıktan sonra TBMM’de gurubu bulunan partilere de aynı görüşlerini yazılı olarak ilettiklerini belirtti. Görüşlerinin birlik beraberlik ve kardeşlik duygusu içerisinde ele alınması lazım geldiğini bütün partilere açıkladıklarını söyledi. Bu mesele hallolmadan Türkiye’nin diğer meselelerini halletmek söz konusu olamaz dedi.

Destici’nin temel esasla çerçevesinde ele alıp değerlendirdiği terör konusunda PKK’ya taviz verilemiyeceğinin dikkate alınması lazım geldiğini söylemesi, büyük bir ilgi ile takip edilen konferansın en çok alkış alan bölümünü ortaya koydu.

Destici’den önce kısa bir hoş geldiniz konuşması yapan SDÜ İletişim Kulübü Başkanı Adil Durgun, Terörün ne olduğunu ve nasıl mücadele edilmesi gerektiğini öğrenmek istediklerini ve bununla ilgili BBP Genel Başkanını davet ettiklerini söyledi. Terörün kısaca tarifini yapmaya çalıştı.
Yine konferanstan önce SDÜ adına konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız, şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşı olduğunu dava adamı olarak onu her zaman hatırlayacaklarını ana hatları ile dile getirdi ve sayın Destici’ye hoş geldiniz dedi.

Yaklaşık 2 saat süren ve dinleyenleri not almaya teşvik eden konuşmalar sonucu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bölünmez bütünlüğü için her türlü terörle ilgili çalışmanın taviz verilmeden yapılması gerektiğine soru cevaplar sonucu varılmış oldu. Bunun için hem Destici’ye hem de bu değerli konuşmacıyı Isparta’ya davet eden yetkililere hem teşekkür ediyoruz hem de başarılarını tebrik ediyoruz.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP