Temel atma törenini Başbakan Binali Yıldırım gerçekleştirdi
  • Gazete32
  • Isparta
  • Temel atma törenini Başbakan Binali Yıldırım gerçekleştirdi

Temel atma törenini Başbakan Binali Yıldırım gerçekleştirdi

ABONE OL
Eylül 10, 2017 00:04
Temel atma törenini Başbakan Binali Yıldırım gerçekleştirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir’de yapımı Isparta Metro Mühendislik tarafından gerçekleştirilecek olan Alsancak stadyumunun temel atma törenine katıldı.

Alsancak Stadı’nın Gençlik ve Bakan Spor Bakanlığı uhdesinde yapıldığını, belirten Yıldırım, stat inşaatlarının çeşitli nedenlerle belediyeler tarafından mahkemelere taşındığına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

Mahkemeler uzun süreler aldı, bütün engelleri nihayet hallettik. Şimdi temelini atıyoruz, hayırlı uğurlu olsun. Alsancak Stadı 14 bin seyirci kapasiteli olacak. Az önce Gençlik ve Spor Bakanımızın da ifade ettiği gibi Türkiye’de gençlik adına çok büyük projeler devam ediyor.

Temel atma törenini Başbakan Binali Yıldırım gerçekleştirdi

İzmir’e hizmetlerin artarak devam edeceğinin altını çizen Yıldırım, Bundan zerre kadar endişeniz olmasın, değil mi ki siz İzmir sevdalıları olarak, sürekli gece demeden, gündüz demeden, yaz demeden, kış demeden, büyük bir gayret gösteriyorsunuz. Bizlerle beraber, bu şehrin kalkınması, bu şehrin ilerlemesi için gecenizi, gündüzünüze katıyorsunuz, bizim de bu emeklerin karşılığını vermek boynumuzun borcudur dedi.

Alsancak Stadı’nın temeli atılırken yüklenici firma Metro Mühendislik tarafından inşaatın 2019 Mayıs ayında bitirilmesinin hedeflendiği söylendi. Bunun üzerine Başbakan Yıldırım, Alsancak Stadı’nda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’a seslenerek, “2019 Mayıs’ı geç, 2019 Ocak veya Şubat’a bunu bitirelim.” talimatını verdi.

Temel atma törenini Başbakan Binali Yıldırım gerçekleştirdi

Başbakan Binali Yıldırım’ın Buca’dan canlı bağlantı yaparak Karşıyaka ve Göztepe statlarıyla birlikte temel atma törenini gerçekleştirdiği Alsancak Stadı’nda ise büyük çoşku yaşandı.

Törende AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Metro Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özaydın, İzmir Vali Yardımcısı Cemil Özgür Öneği ve Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu sembolik olarak düğmeye bastı. Altaylı taraftarlar üzerlerinde, “Altay Alsancak Stadyumu. Dönüyoruz evimize, az kaldı Süper Lig’e”, “Başbakanımız Altay Alsancak Stadı için hoşgeldiniz”, “Stadyumumuz için Başbakanımız Binali Yıldırım’a teşekkür ederiz” yazılı pankartlar açtı.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0