DOLAR 16,8201 -0.15%
EURO 17,5435 -0.06%
ALTIN 976,43-0,12
BITCOIN 3401295,19%
Isparta
22°

AÇIK

03:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

TEDAŞ ÇOK AYIP YAPTIN

ABONE OL
Ağustos 25, 2012 15:52
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bazı şeyler vardır ki; Allah rızası için yapılmaz bazı şeyler ise düşünmeden anlamadan bilmeden yapılır. Tedaş yöneticileri öğrencilerin elektriğini kesmiş. Üniversite öğrencileri bizim velinimetimiz demiyor muydunuz? Isparta’da SDÜ bacasız fabrika demediniz mi? Peki bu kız öğrencilerin ikamet ettiği evinin elektriğini kestiniz ne oldu biliyor musunuz?

Kesenler sizin kızınız ve oğlunuz bir ilde üniversitede okuyorsa onun kaldığı evinin içinin ne olacağını bilir misiniz? Karşıki komşular şöyle diyordu; bu evde SDÜ lü kız öğrenciler vardı. Bayramda anne babalarının yanına memleketlerine gitmiştir diyerekten boş evi gösteriyorlar. Ancak elektrik kesenler elektrik makbuzunu ödememişler diyerekten kesip gidiyorlar.

Burası Isparta merkezi Cumhuriyet Caddesi. Yahu bana gelseniz vallahi de billahi de ben öderdim. Evin içi insan ölüsü gibi sanki bir cinayet olmuş gibi kokuyor. Kat 3 batıya bakan güneşin dövdüğü 40-50 derecedeki evin içi. Yerlere kanlar akmış, apartman sakinleri burunlarını tıkayarak merdivenlerden çıkıyorlar. En sonunda bir polis marifetiyle anahtarcı geliyor evin kapısını açıyorlar ama herkes burunlarını mendille tıkıyor. Elektriği kesilen buz dolabı içinde 20 kg yakın çocukların gıdası olan et getirmişler. Bayramda sevaptır yesinler diye. Ramazanda biz oruç tutuyoruz ama bu genç kızlar da oruç tutuyor. Allah rızası için yesinler diye.

Ama gel gör ki bir hafta önce memleketlerine koşarcasına heyecanla babasına annesine kardeşlerine uçan öğrenciler evin içerisini böyle düşüncesiz elektrik keserek olacağını ne bilsinler. Şimdi bunlar o dolabı atacaklar. Pislik üstüne pislik olmuş dolap. Hiçbirşey konulmaz, temizlenmez bir de ayrıyeten elektrikleri açtırmak için açma parası ödeyecekler.

Nerde insan hakları, nerde kişi hakları, nerde Türklük, nerde Müslümanlık, nerde Allah’ın rızası. İşte Isparta, öğrenciler ve biz. Fikir, düşünce ve yorum adamı olarak lütfen genç kuşaklara ilgi gösterelim hele de kadınlara, engellilere, özürlülere önem verelim. Cumhuriyet caddesi 1602 sokak başında kaldırıma çıkış yapan engellilerin yolunu sürekli kapatıyorlar.

Gelin görün ki buradaki koruyucu bilbordlar da kaldırılmış gitmiş ücretsiz otopark yapanlara çok hoş oluyor. Bir Allah’ın kulu gelip özürlülerin bu kaldırıma çıkış yolun kapanmasını önleyemedi. İşte Ispartanız… Elektrik kesme olayında bu yanlış tarihe geçerken bakın belediye vatandaşın suyunu kesmiyor. Anında hizmet veriyor. Ve engellilerin çıkışına otopark yapan kişileri uyarıyor.Ama polisi on defa arasanız kolay kolay gelmiyor. Hele bir gün gelin de Aygazın karşısından oraya bakın. Çift sıra yapmış otomobiller.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP