Tamamen halkın kullanımına açıldı

Tamamen halkın kullanımına açıldı

ABONE OL
Ekim 29, 2017 09:18
Tamamen halkın kullanımına açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Yedişehitler Parkının yenilenmesi çalışmaları tamamlandı. Cuma Pazarı karşısında 2500 metrekarelik alanda bulunan Yedişehitler Parkına çocuk oyun alanları, gül bahçeleri, oturma gurupları ve yürüyüş yolları oluşturuldu. Parkta incelemelerde bulunan Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, parka birkaç ilavenin daha yapılacağını söyledi.

Yedişehitler Parkına bank, oyun alanı ilavelerinin yapılacağını söyleyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, kış ayının girmesi ve dikim sezonunun başlamasıyla birlikte parkta gül dikim çalışmalarının da yapılacağını aktardı. Tüm parklar ve mesirelik alanlardaki işgaliyelerin kaldırıldığına değinen Başkan Günaydın, Yedişehitler Park alanında da işgaliye olduğunu ve bunun da kaldırılarak parkın tamamen halkın kullanımına açıldığına değinerek, güzel bir parka dönüştüğünü anlattı.

Günaydın, “Ispartalının nefes alabileceği, dinlenebileceği bir yer haline getirdik. Parklarımızda aileler gece yarılarına kadar güvenle oturabilmeli. Parklarımızın güvenliğini de düşünüyoruz. Şehrimizde estetik, disiplinli, güvenli parklar olacak. İşgaliye ile verilen parklarımız Ispartalının kullanımına engeldi. Vatandaşlarımızın çevreye duyarlı olmalarını, parkları korumalarını istiyorum. Isparta bir yıl içerisinde kabuk değiştirecek, daha estetik ve modern bir şekle dönüşecek” dedi.

Yine parklara ve mesirelik alanlara yönelik işgaliyelerin kaldırılması için çalışmaların devam ettiğinden bahseden Günaydın, Gökçay Mesireliğinde bulunan işgaliyeli yerlerinde boşaltıldığını dile getirerek, Gökçay’da büyük çaplı bir restore çalışmasına başladıklarını dile getirdi. Müstecirlere verilen tüm yapıların bozulduğunu, estetik görünümün yok edildiğini anlatan Başkan Günaydın, tekrardan bu alanların estetiğinin sağlandığını belirtti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0