Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Süleyman Demirel Üniversitesi Mezuniyet Töreni (Foto Galeri – Video)

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nin (SDÜ) 2012-2013 akademik yılı mezuniyet töreni Atatürk Stadyumu’nda gerçekleştirildi.
Stadyum çevresinde Rektör Hasan İbicioğlu’nun bizzat seslendirdiği ‘Yol Verin’ ve Anadolum Gümbür Gümbür Geliyor’ marşları eşliğinde yürüyen mezun öğrencileri Vali Memduh Oğuz ve Rektör İbicioğlu ayakta selamladı. Yürüyüşün sona ermesinin ardından, öğretim elemanları ve öğrencilere sahadaki yerini aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından SDÜ Halk Oyunları ekibi tarafından gösteri sunuldu. SDÜ Rock Grubu da kısa bir konser verdi. Yağan yağmurla birlikte öğrencilerin güvenliği için sahnenin elektriği kısa bir süre için kesildi. Yağmurun durmasının ardından tören devam etti.
SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu, üniversitesinin nitelikli ve çağın gereklerine uygun eğitim sunmayı temel edinmiş sayılı üniversitelerden biri haline geldiğini söyledi. Böyle bir kurumun mensubu olmaktan gurur duyduğunu belirten İbicioğlu, velilere seslendi. İbicioğlu, “Bugün yemeyip yedirdiğiniz narin bir çiçek gibi yetiştirdiğiniz, başında sabahladığınız, dünyanın en güzel varlığı olarak gördüğünüz evlatlarınızın büyük mutluluk günlerinden birini yaşıyorsunuz. Bizlerde evlatlarınıza aynı gözle baktık aynı değeri verdik. Onları sizlerin emaneti olarak görüp yetiştirdik. Onlara içinde yaşadıkları çağa uygun bilgi donanımı yanında her türlü insani değerlere sahip olarak yetiştirmeye çalıştık. Her türlü desteğe vermeye de hazırız. O hayat başı taşınacak bir gurur ve sorumluluğun adıdır. SDÜ’nün her mezunu alanında iyi eğitim almış, çağın bütün gereklilikleriyle donanmış özgüveni yüksek dünyayla yarışabilecek düzeyde nitelikli şekilde yetişmiş bir fert olarak hayata atılmaktadır” dedi.
SDÜ’lü öğrencilerin edindikleri bilgiyi ülkeleri için hayırlı olacak şekilde kullandığında ülkenin daha hızlı kalınacağını belirten Rektör İbicioğlu, “Kalkınmış bir ülkenin bireyleri olarak dünyada hak ettiğiniz itibarı göreceksiniz. Tüm dünyanın size gıpta ile baktığına şahit olacaksınız. Sınırların açıldığı günümüzde Anadolunun sevgi ve hoşgörüsüyle bezenmiş bilgi teknolojilerini götürecek olan sizlersiniz. Bunun için sürekli öğrenme becerisi daha önemli hale gelmektedir. Burada dört yıl veya iki yıl boyunca aldığınız eğitim sizi hayat soyu taşımayacaktır. Bu nedenle yaşam boyu eğitimi bir alışkanlık haline getirin. Bugün mezuniyetin haklı gururu ve sevincini yaşıyorsunuz. Bugün Türkiyemiz bölgesinde ve dünyada yeniden güç dengesi olarak görülürken tarihteki büyük misyonuna yeniden kavuşma emareleri göstermektedir. Siyasette, ekonomide , bilimde, sanatta dünyanın yeni yükselen yıldızı Türkiye’dir. Geleceğin yeryüzü mirasçıları da sizlersiniz. Cumhuriyetin 100. Yılı için ortaya konulan 2023 hedefleriyle dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olarak parlamaktadır. Bir doğum sancısı olarak ifade edilebilecek geçici sıkıntılar bizi yanıltmasın. Türkiye bu büyük hedefinden ve sevdasından asla vazgeçmeyecek. Bunun gerçeklemesinin ne büyük teminat her alanda iyi yetişmiş, gönlü vatan sevgisiyle dolu olan siz gençlerimizsiniz” diye konuştu.
SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu’nun konuşmasının ardından, bölümlerini dereceyle bitiren öğrencilere plaket ve belge takdim edildi. 9 bin 500 öğrencinin mezuniyet sevinci yaşadığı tören, SDÜ andının söylenmesi ve öğrencilerin keplerin havaya fırlatmalarıyla son buldu.
http://www.youtube.com/watch?v=glvMpn90FCE