Bağlantıda Kalın

Belediye

Step, aerobik ve plates kursunda enerji depoluyorlar

Yayınlanma

,

Isparta Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kadınlara yönelik ücretsiz step, aerobik ve plates kursu düzenleniyor. Kursa yoğun ilgi gösterilirken farklı gruplarda toplam 450 kadın step, aerobik ve plates yaparak stres atıyor.

Isparta Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nce kadınlara yönelik step, aerobik ve plates kursu düzenleniyor. Halı Sarayındaki Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Spor Salonunda gerçekleştirilen kurslara toplamda 450 kadın katılıyor. Kadınlar kursta Isparta Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü step, aerobik ve plates eğitmeni eşliğinde hareketsiz kalan kas gruplarını sporla aktive haline getiriyor ve böylelikle sağlıklı bir vücuda sahip olabilme imkanına kavuşuyor. Doğru nefes egzersizleri ve doğru kas gruplarına yönelik çalışmalarla da vücudun gelişimi sağlanıyor.

Step, Aerobik ve Plates kursuna katılan Satı Şanlı, Isparta Belediyesi’nin düzenlediği kurstan çok memnun olduklarını, egzersizler sayesinde enerji kazandıklarını ve güzel arkadaşlıklar edindiklerini dile getirdi. Şanlı, “3 senedir bu kursa geliyorum. Çok memnunum, teşekkür ederim” dedi.

Reklam

64 yaşında olmasına rağmen belediyenin step, aerobik ve plates kursuna geldiğini ifade eden Hesna Güldoğan, “Sağlık ve kişisel gelişim adına çok güzel paylaşımlar yapıyoruz. Herkes gelsin ben 10 yaş gençleştim. Belediyemizin bu hizmeti çok güzel. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

Esin Erol da evde çocuğu olduğu için spora gelemeyenlere seslenerek, “Böyle düşünmesinler. Sağ olsun başkanımız bu salonu ayarladı. Ben sporumu yaparken yan taraftaki güreş alanında da çocuğum sporunu yapıyor. Bu hizmeti bize sunan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Isparta Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Fatih Eti, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatlarıyla Halı Sarayı’nın son katında yer alan eski düğün salonunun kendilerine spor salonu olarak tahsis edildiğini, step, aerobik ve plates kursunun bu salonda düzenlendiğini söyledi. Yaklaşık 450 kişinin bu kursa katıldığını dile getiren Eti, “Antrenmanlarımız devam ediyor. Burayı bize kazandıran Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Başdeğirmen’e çok teşekkür ediyorum. Isparta halkı da burayı bir değer gördü ve bu değere sahip çıktı. Halkımıza da teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye

Ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı için 2. etap başvuruları başladı

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Belediyesi, şehirdeki hava kirliliğini en aza indirmek ve iyileştirmek, gelir düzeyi düşük ailelerin konutlarını doğalgazla buluşturmak amacıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın da destekleriyle konutlara ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı döşemeye devam ediyor. Bugüne kadar şartları tutan çok sayıda gelir düzeyi düşük ailelerin konutu doğalgazla buluşurken, ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı için 2. etap başvuruları başladı. Başvurular 1 Şubat 2024 tarihine kadar yapılabilecek.

Isparta’da hava kirliliğini en aza indirmek ve iyileştirmek amacıyla, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın katkıları ile Isparta Belediyesi tarafından, gelir düzeyi düşük vatandaşların konutlarının doğalgaz kullanabilmesi için bir çalışma başlatılmıştı. Bu çalışmalar kapsamında ilk etapta şartları tutan vatandaşlardan alınan müracaatların sonucunda evlere ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı döşenerek, doğalgaz kullanmaları sağlandı.

Isparta Belediyesi, ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı döşeme çalışmalarında 2. etap başvuruları almaya başladı. Belirlenen şartları taşıyan gelir düzeyi düşük aileler 1 Şubat 2024 tarihine kadar Isparta Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne başvuru yapabilecekler. Başvuru şartlarını taşıyan vatandaşların ilk etapta olduğu gibi A’dan Z’ye ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatları döşenecek, kombileri bağlanacak.

Reklam

Konuya ilişkin Isparta Belediyesinden çalışmalara ilişkin başvuru kriterleri açıklandı. Yapılan açıklamada başvuru şartlarına ilişkin şu ifadelere yer verildi:

1- T.C. vatandaş olmak.

2- Isparta Belediyesi mücavir sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

Reklam

3- İkamet ettiği yerin kendine ait olması veya miras yolu ile intikal etmiş olmak.

4- Hanede kişi başı gelirin 7.500,00 TL’den az olmak.

5- Oturulan konutun 5 yıl içerisinde kentsel dönüşüme veya yeniden yapım projelerine dahil edilmeyecek olması (Taahhütname alınacak).

Reklam

6- Oturulan konutun, doğalgaz bağlantısına uygun olması (sokağında doğalgaz hattı bulunması) ve standart dışı hat varsa ek yapım maliyetini üstleneceğine dair taahhüt verilmesi (toprak altı hat veya ilave kolon hattı).

7- İl içinde veya il dışında herhangi ikinci bir konutun veya işyerinin olmaması (hisseli dahi olsa).

8- İl içinde veya il dışında 2023 Türkiye Sigortalar Birliği Kasko Değerine göre değeri 40.000,00 TL üzerinde araç veya araçlara sahip olmaması.

Reklam

9- Başvuruda bulunulacak konut için başvuru yapacak kişinin kendisinin ikamet etmesi gerekmektedir.

10- Başvuruda bulunacak konutun başvuru sahibinin 01.10.2023 tarihinden sonra devir-alış, satış işlemi olanlar kabul edilmeyecektir.

11- Başvuru sahibinin arsa ve değerli tarla, bağ v.s. sahip olmaması.

Reklam

Bu kapsamda, şartlara haiz vatandaşlarımızın başvurular için gerekli belgeler ise;

1- Başvuru Dilekçesi (Belediyemizden Temin Edilecektir.)

2- Kimlik Fotokopisi

Reklam

3- Adres Beyanı (E-Devlet üzerinden Alınacaktır.) şeklindedir.”

Okumaya Devam Et

Belediye

Engelsiz güzel yarınlar için

Yayınlanma

,

Yazar:

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Isparta Belediyesi organizasyonunda Fatih Mahallesi Spor Kampusu Kapalı Spor Salonunda goalball farkındalık maçı düzenlendi.

Isparta Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu etkinliklerden birisi de Isparta Görme Engelliler Spor Kulübü iş birliğinde goalball farkındalık maçı oldu. Fatih Mahallesi Spor Kampusu Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen maçta Gül Takımı ve Lavanta Takımı karşı karşıya geldi. Başlama atışını Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Fahretdin Gözgün’ün yaptığı maç 6-6 beraberlikle sonuçlandı.

Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Fahretdin Gözgün, engelliler ile bir arada bulunmanın kendileri içinde bir ayrıcalık olduğunu dile getirerek, “Rabbim her zaman başarılarınızı daim etsin. Güzel işler çıkartıyorsunuz, spor dalında başarılar elde ediyorsunuz” dedi.

Reklam

Isparta Belediyesi Engelliler Koordinasyon Birimi Sorumlusu Emre Gökgöz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Isparta Belediyesi olarak derneklerin, engelli spor kulüplerinin kamu kurum ve kuruluşlarının etkinliklerini birleştirdiklerini söyledi. Gökgöz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla hazırlanan ve yapılan programlar hakkında da bilgiler verirken, “Isparta Görme Engelliler Spor Kulübümüzün goalball farkındalık maçı yapıldı. Hayatın hiçbir noktasında engel olmadığı gibi sporda da engel yok sloganını yaşatmaktayız” derken, bu tür etkinliklere vatandaşların duyarlı olduğunu belirtti. Gökgöz, “Engelsiz bir Isparta, Engelsiz bir Türkiye, Engelsiz bir Dünya için hepimiz çalışıyor, çabalıyoruz. İnşallah en kısa zamanda hayatın hiçbir noktasında engel kalmayacağını göreceğiz. Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Başdeğirmen’e bu programlara destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Engelsiz güzel yarınlar diliyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu İl Temsilcisi Ecir Tülcan da “Bizler Isparta Belediyesi öncülüğünde hazırlanan programda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engelliliğin farkındalığı ve engellilerin yaşama tutunmaları amaçlı bir gösteri maçı düzenledik. Bu organizasyonda emeği geçen Sayın Başkanımıza ve herkese çok teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Belediye

“5 seneye 15 senelik hizmet sığdırdınız, iyi ki varsınız”

Yayınlanma

,

Yazar:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’den Başkan Başdeğirmen’e: “5 seneye 15 senelik hizmet sığdırdınız, iyi ki varsınız”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ve AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı, İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan ile beraberindeki heyet, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i makamında ziyaret etti. Kandemir, Başkan Başdeğirmen’in şehre güzel hizmetler kazandırdığına değinerek, “Genel merkezimizdeki arkadaşlarımızın değerlendirmeleri de hakikaten 5 senede yapılmayacak 15 senelik çalışmaları sığdırmış oldunuz. Yürekten tebrik ediyorum, sizlere çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız” dedi.

Ziyarette AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’e AK Parti Genel Merkez Teşkilat Üyeleri, Isparta, Antalya ve Burdur Milletvekilleri, İl Teşkilat mensupları eşlik etti.

Reklam

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’e şehre kazandırdıkları yatırımlar ve projeler hakkında brifing verdi. 5 yıl önce Isparta’da çok güzel bir netice ile yerel seçimleri kazanarak görevi devraldıklarını belirten Başkan Başdeğirmen, AK Parti belediyeciliğini Belediye Meclis Üyeleri ve teşkilatla birlikte şehre nakşettiklerini dile getirdi. Başkan Başdeğirmen, “Bugün Isparta halkımızın memnun olduğu, neden bunlar yapılmıyor dediklerinin yapıldığını gördüğü bir belediyecilik hizmetimiz oldu. Gençlerimiz, yaşlılarımız, engellilerimiz ve vatandaşlarımız için bir çok hizmet yaptık. Yapmış olduğumuz en önemli çalışmalardan birisi sayın cumhurbaşkanımızın her zaman bize söylediği sosyal belediyecilik. Yaşlılarımıza, engellilerimize, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza öyle bir dokunmuşuz ki geri dönüşlerden bunları çok güzel alıyoruz” dedi.

Belediye olarak yaptıkları başta sağlık, engellilere yönelik hizmetlerle birlikte sosyal belediyecilik alanında çeşitli nedenlerle evleri zarar gören vatandaşlara yeni evlerin yapılmasından bahseden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yine ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini doğalgazla buluşturduklarını aktardı. Bölgeye hizmet verecek 8 bin 500 metrekarelik alandaki Engelsiz Gençlik Merkezi çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Başdeğirmen, yapılan spor yatırımları, verilen destekler, belediyeye kazandırılan araç parkurlarından bahsederek, “Göreve geldiğimizde şehrimizde bulunan yüksek katlı binalara ulaşacak itfaiye aracımız yoktu. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 kata kadar çıkabilen 44 metre merdiven uzunluğuna sahip itfaiye aracı hediye etti. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Isparta’mızın 25 yıldır büyük bir problemi olan ITKM vardı. Milletvekillerimiz ve il başkanımızla bu konuyu çalışarak şuanda çok güzel bir alan haline getirdik. Üzüm Pazarımızın restorasyonunu yaptık. Millet Bahçemizin alanını son derece modern hale getirdik. Kirazlıdere’yi yaptık. Geçtiğimiz ay cam teras açtık. Andık Deresi’ni yaptık, eski bir mesirelik alanımızdı. Arıtma ve içme suyu tesislerimizi yeniledik. Yaptığımız hizmetlerle şehrimiz bambaşka farklı bir yer haline geldi. AK Parti belediyeciliğinin ne olduğunu görmek isteyenler varsa Isparta’yı gördükleri zaman bunu çok iyi anlayacaklar. İnşallah daha güzellerini hep beraber yapacağız. Bugüne kadar bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı sizlere ve ekibinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Isparta’da bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Tüm arkadaşlarım adına başarılı hizmetlerinizden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Isparta’da gerek il başkanımızla, gerek milletvekillerimizle yaptığımız istişarede sahadan çok çok güzel geri dönüşler olduğunu, onlar da ifade ediyorlar. Genel merkezimizdeki arkadaşlarımızın değerlendirmeleri hakikaten 5 senede yapılmayacak 15 senelik çalışmaları sığdırmış oldunuz. Yürekten tebrik ediyorum, sizlere çok teşekkür ediyorum. AK Parti hizmet bayrağını, hedeflerini daha yukarıya koymakla ilgili kendiyle yarışan bir siyasi parti. Milletimiz çok daha güzellerini hak ediyor. Son genel seçimlerde ilimize destek veren, gönül veren vatandaşlarımıza daha iyi hizmetler yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İnanıyorum ki 31 Mart’ta Isparta’dan başka bir ses gelecek ve şu 5 senede yaptığımız güzel hizmetlerin hem karşılığını alacağız daha önemlisi önümüzdeki 5 senede çok daha iyilerini yapma iddiasındayız. Bu konuda hemşehrilerimiz bize yetki verirlerse bir kere daha burada bayrağı daha yukarılara taşıyacak şekilde dalgalandırmak istiyoruz. Emekleriniz ve gayretleriniz için size ve ekibinize yürekten teşekkür ediyoruz, tebrik ediyoruz. İyi ki varsınız, Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Reklam

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’e ziyaret anısına gül tablosu hediye etti.

Okumaya Devam Et

Popüler